Що таке комп’ютер?

Сьогодні більшість комп’ютерів навіть не визнані такими: вони вбудовані в усьому, від мікрохвильових печей до мобільних телефонів і цифрових радіостанцій, досить гнучка система, тому і є частиною цих приладів. Чому вони так корисні і як саме вони працюють, та й взагалі, що таке комп’ютер?

 

комп’ютер – це програмована електронна машина, обробна інформацію і виробляє обчислення.

Іншими словами, комп’ютер – це система інформаційного обігу, він приймає необроблену інформацію в одному кінці, зберігає її, чекає готовності що б її обробити, а потім на іншому кінці обробляє і виводить.

Ті пристрої, які приймають інформацію – це пристрої введення, сама інформація зберігається в пам’яті – це вже пристрої зберігання інформації, далі йде процес обробки інформації, а отримані результати на виході, не що інше, як висновок.

Для розуміння того, що таке комп’ютер, потрібно ознайомитися з прикладом:

Уявіть собі, що комп’ютер – це людина. Припустимо у вас є знайомий, який сильний в математиці і всі ті, хто його знають, надсилають поштою свої математичні питання. Щоранку знайомому математику листоноша приносить купу математичних задач. У свою чергу він їх збирає в тумбочку і зберігає до появи вільного часу. І кожен день по черзі він бере одне з повідомлень, вивчає проблему, розробляє рішення і пише відповідь. Потім він кладе рішення в конверт, адресований творцеві питання і надсилає поштою і так далі, від листи з питанням до іншого листа з питанням.

Можна помітити, що ваш друг працює як комп’ютер. Введенням для інформації тут є листоноша, тумбочка, куди складаються чекають рішення задачі – пристрій зберігання, а мозок обробляє інформацію – процесор, а відправка по пошті не що інше, як висновок інформації.

Звичайно, комп’ютер більш складний пристрій і все його принципи не описати, порівнюючи з роботою людини, тільки лише основи.

Введення інформації – це не що інше, як пристрої введення інформації в комп’ютер, такі як клавіатура, миша, адже завдяки пристроїв введення можна отримати інформацію від людини в комп’ютер для подальшої обробки. Якщо ж використовуєте мікрофон і можливість розпізнавання голосу завдяки, але це дещо інша форма введення.

Пристрої зберігання: найімовірніше ваш комп’ютер зберігає всі документи і файли на жорсткому диску, а більш дрібні комп’ютерні пристрої, такі як цифрові камери і смартфони зазвичай використовують інші види зберігання, як карти флеш пам’яті.

Обробка інформації: за обробку інформації у людини відповідає мозок, а у вашого комп’ютера – це процесор (центральний процесор) їм є мікрочіп, який перебуває всередині системного блоку. Він вирішує дивно трудомістку роботу, тому і має властивість – нагріватися як наслідок комп’ютерний мозок має систему охолодження.

Виведення інформації: ваш комп’ютер, швидше за має ЖК монітор, здатний отримувати від комп’ютера і потім і передавати графіку з високою роздільною здатністю людського ока, а також і стереодинаміки, без яких виводиться звук не вийде почути. Ви можете мати принтер, що забезпечить сталу форму виведення інформації.

Власне, для того що б зрозуміти, що таке комп’ютер, потрібно зрозуміти схему його роботи: комп’ютер працює шляхом об’єднання введення, зберігання, обробку і виведення інформації. Всі основні частини комп’ютерної системи залучені в один з цих чотирьох процесів.

Ссылка на основную публикацию