Що таке «хмара» або хмарні технології для чайників

Найбільш затребувана в області інформаційних технологій тема – «хмарні послуги». Чи не описати пером за все, що говорять про хмарної індустрії, ще більше розмов про неї на різних наукових конференціях. А віз і нині там, численна аудиторія людей, як і раніше в необізнаності з приводу «ноу-хау» «хмари». Качнём в бочку знань трохи теорії.

Хмарні технології – це віддалений сервіс в інтернеті, де безліч апаратних послуг надаються зареєстрованим в сервісі користувачам.

Прямим текстом скажімо – це ваша робоча платформа в глобальній мережі, або віддалений сервер. Наведемо простий приклад, щоб переконатися в тому, що вам з хмарним сервісом доводилося мати справу.

У більшості користувачів комп’ютера є електронна пошта. Припустимо, ви зареєструвалися на поштовому сервісі gmail. Він дозволяє безкоштовно отримати електронну адресу і здійснювати листування. Це і є хмарні послуги сервісу Gmail.

Інший приклад, візьмемо обробку фотографій. Обробляючи зображення в фотошопі, ви навіть не наблизилися до хмарної індустрії, вся робота проходить на вашому ноутбуці. Вам набридло возитися з фотошопом і ви завантажуєте картинку на ресурс Picasa, то виходить, що ви вже працюєте не в себе. Це вже буде означати, що ви працюєте в «хмарі», управління яким відбувається з ноутбука. Попередньому абзаці, але зрозуміло.

Вся робота, яка відбувається безпосередньо на вашому ноутбуці, не рахується роботою в хмарі, а ось якщо дії користувача відбуваються на віддаленому сервісі, то це буде вважатися, що користувач використовував послуги хмарної технології. Хмарну індустрію можна уявити, як програмну допомогу користувачу для вирішення своїх завдань.

Які бувають хмарні послуги

Хмарні концепції, мають на увазі надання наступних категорій послуг:

Найпростіша з хмарних послуг – це уявлення дискового простору для зберігання інформації. Сервіс по запиту подає таку послугу. Будь-кому з вас доводилося мати справу з ситуацією, коли на дисплеї відображалося грізне оповіщення: «на диску відсутній вільний простір, щоб воно з’явилося, видаліть непотрібні програми». Послуга сервера зберігає дані в «хмарі». Ви сприймаєте – це, як додатковий диск. Цей сервіс основний для інших послуг, так як знаходиться в будь-якому з них. Наочним і зрозумілим прикладом є Google Drive і інші подібні платформи.

Інша послуга більше підходить для адміністраторів. В цій послузі знаходяться бази даних, до яких мають доступ адміністратори. Вона дає можливість працювати безпосередньо з базами даних.

«Інформація, як сервіс» – ця послуга каже, що доведеться працювати віддалено, використовуючи будь-які категорії інформації.

Сервіс з назвою «управління» – це віддалена платформа, що зв’язує разом ряд ресурсів навколо «хмари» для подальшої роботи.

Наступна послуга звучить, як «програмне забезпечення». Воно розташоване на віддалених платформах і будь-який бажаючий зможе його використовувати. Оплата здійснюється по факту.

«Платформа» – ця послуга надає клієнту комп’ютерний ресурс з уже налаштованої операційною системою.

Для отримання повного пакета інтеграційних послуг у вигляді програмного забезпечення користуються послугою «інтеграція». Туди входять програмні інтерфейси і протоколи їх управління з алгоритмами.

Щоб зменшити витрати на розгортання і утримання в бойовій готовності власну систему безпеки використовують хмарну послугу «безпеки». Вона дозволяє швидко розгортати ресурси для захисту веб-технологій.

Для управління і настройки даних численних хмарних ресурсів застосовується хмарна структура «адміністрування та управління».

Цікава послуга в цій технології «інфраструктура». Тут клієнту видаються віртуальні ресурси, об’єднані в мережу, які можна налаштовувати під свої завдання.

Послуга «тестування» дає можливість протестувати хмарні блоки із застосуванням ПО з хмари.

Ссылка на основную публикацию