Що таке кеш в браузері і навіщо він потрібен?

Кеш або ж кеш (походить від англійського слова «cacher», яке перекладається як «ховати») – це проміжна область пам’яті (буфер), що дозволяє здійснювати до неї швидкий доступ, і містить в собі інформацію, яка, швидше за все, буде запрошена.

Об’єм кеша, в порівнянні зі сховищем вихідних даних, досить маленький, проте доступ до зберігається в ньому відбувається набагато швидше, ніж вибірка з інших джерел пам’яті.

Процес кешування використовується багатьма областями персонального комп’ютера, однак ми познайомимо вас тільки з одним з них, з кешем браузера.

Отже, що таке кеш браузера, і навіщо він потрібен.

Говорячи простою і зрозумілою мовою, кеш браузера для простого середньостатистичного користувача – це якась область пам’яті комп’ютера (ноутбука, смартфона), яка тимчасово зберігає в собі історію його дій, тобто зберігає список відкритих сайтів, що завантажуються відео і картинок тощо.

Найчастіше, кеш має обмежений обсяг, так як старі дані постійно замінюються новими.

Принцип роботи браузерного кеша.

Даний вид кешу створений для економії трафіку і для збільшення швидкості роботи самого браузера.

Так, при запиті користувачем певного сайту, в кеш потрапляють файли проглядається «web» ресурсу (ними можуть бути картинки, музика, відео і текст). При повторному запиті, дана сторінка завантажиться набагато швидше, так як більша частина її файлів буде безпосередньо довантажуватися вже з кешу.

Де розміщується кеш.

Кеш «знаходиться» в робочих папках браузерів. Сам кеш – це папка, часто має назву «cacher». Саме вона містить всі файли, підкачуємі з веб-браузерів.

Плюси кеша.

Отже, ми розібралися з тим, що таке кеш, і тепер можна розглянути його переваги, дізнатися – чому він може бути нам корисний.

Крім економії трафіку, cacher може стати такою собі «паличкою – виручалочкою» в деяких моментах. Наприклад, ви пару днів назад дивилися відео в онлайні, сьогодні ж ви хочете її скачати собі на персональний комп’ютер. Так ось, щоб вам не довелося заново шукати її і качати, ви можете звернутися до кешу.

Зайшовши в папку «cacher» (розташування папки варіюється в залежності від виду операційної системи пристрою), ви побачите безліч файлів. Кожне з них має розширення. Саме по цьому розширенню ви і можете відшукати своє відео. При цьому вам не потрібно буде щось завантажувати, необхідно лише перетягнути файл в будь-яку іншу папку або ж винести його на робочий стіл.

Такі дії можна здійснювати з будь-якими файлами, за умови, що ви не робите щоденну очищення кеша.

Мінуси кеша.

Так як cacher володіє обмеженою кількістю пам’яті, його необхідно час від часу чистити. В іншому випадку, при зверненні до веб-сторінці, вона може відобразитися у вас некоректно.

Ссылка на основную публикацию