Що таке кеш для Андроїд телефоні і планшеті

Всім привіт, шановні читачі. Сьогодні я розповім вам, про дуже цікавому моменті, що належать до мобільних пристроїв на базі операційної системи Андроїд. Поговоримо ми про кеш. Я розповім вам, що таке кеш, для цього використовується і як його можна, при необхідності почистити на телефоні або планшеті. Це може значно вплинути на працездатність вашого Андроїд гадежета. Отже, для початку визначення.

Таке поняття як – Кеш – спеціальний розділ в пам’яті вашого пристрою, на якому система Андроїд зберігає тимчасові файли різних додатків. Набір файлів (зображення, скрипти, звуки) які, в залежності від типу кеша, зберігають ту чи інформацію.

Виділю деякі різновиди:

  1. Кеш в іграх. Набір файлів, що відповідають за працездатність тієї чи іншої Андроїд гри. В основному використовується, щоб встановлювати зламані гри, тим самим забезпечуючи їх повну працездатність. По суті, мають мало спільного з традиційним визначенням слова кеш. Але, для того щоб розуміти різне тлумачення цього терміна, я навів цей приклад;
  2. Кеш в додатках. Різні програми, які використовуються вами на Андроїд смартфоні або планшетному комп’ютері, в процесі роботи створюють тимчасові файли (наприклад, зберігають інформацію про вашому поточному прогресі роботи), які можуть негативно впливати на швидкодії і продуктивність вашого пристрою. Нижче я розповім, як їх можна почистити кеш в додатках;
  3. Кеш в браузері. Коли ви відвідуєте той чи інший Інтернет-ресурс, ваш Андроїд браузер зберігає в кеш різні елементи з сайту, щоб при подальшому використанні цього ресурсу не завантажувати ці файли з сервісу сайту, тим самим збільшуючи швидкість завантаження сайту, а також економію вхідного трафіку. Ці файли також можуть значно скорочувати продуктивність вашого пристрою.

Нижче я більш детально розгляну кожний з видів кеша, а також дам корисні поради по його очищенні.

В іграх

Як я вже говорив вище – кеш для ігор – набір файлів службовців для працездатності гри в телефоні або планшеті. Якщо ви завжди завантажуєте гри з Google Play і не користуєтеся варез сайтами, то, в принципі, вам не потрібно морочитися з приводу кеша ігор. Якщо ж ви любитель завантажувати халявні гри, то для того, щоб деякі ігри у вас працювали, вам нудно розібратися з питанням кеша. Процес відбувається наступним чином:

  1. Ви завантажуєте кеш гри;
  2. Додаєте в необхідну папку, зазвичай шлях до папки вказано на сайті, де ви завантажуєте кеш цієї гри;
  3. Завантажуєте APK файл гри, для якої брали кеш і встановлюєте її;
  4. Чи граєте.

Як бачите, тут немає нічого складного.

У додатках

Більшість додатків використовують кеш для зберігання різних даних. Періодична його чистка допоможе тримати ваш пристрій в робочому стані. Є два способи чистити кеш в додатках:

  1. Ручний. Така дія виконати дуже легко. Ви можете очистити кеш додатків в ручному режимі, без установки додаткового програмного забезпечення. Для цього перейдіть в налаштування пристрою, далі в розділ – докладніше. У пункті “Дані програми”, виберіть необхідну програму і натисніть кнопку “Очистити кеш”;
  2. Автоматичний. Якщо ви не хочете загортається на пошук і видалення кешу вручну, то ви можете безкоштовними програмами. Список таких додатків ви можете знайти тут.

У браузері

Кеш браузера дуже легко почистити. Схема очищення кешу в браузері ідентична схемі очищення кешу в додатках. Ви можете скористатися інструкцією розташованої вище.

На сьогодні у мене все, сподіваюся, ви зрозуміли що таке, горезвісний, кеш.

Ссылка на основную публикацию