Що таке кеш для андроїд, як його розпакувати і встановити

Досить часто починаючі користувачі різних сучасних гаджетів стикаються з новим для себе поняттям і не розуміють, що таке кеш для андроїд ігор і додатків. Намагаючись якось розібратися самостійно, вони часто намагаються встановити на смартфон гру з кешем, призначеним для іншої моделі, і не досягають позитивних результатів.

Що означає поняття «кеш»?

Якщо говорити про те, що таке кеш для андроїд, то це просто набір файлів. Файлів, необхідних для роботи конкретного додатка саме на вашому пристрої. Там містяться не основні файли роботи програми, а додаткові. Такі як текстури, картинки, музика та інша інформація, необхідна для коректної роботи програми. І вони зберігаються саме в тому вигляді, який необхідний конкретно для вашої моделі android планшета або смартфона. Всі вони об’єднані в один архів, який і зветься кешем.

Крім того, там містяться такі важливі для програми дані, як роздільна здатність дисплея, тип і марка процесора, а також тактова частота, на якій він здатний працювати, інформація про відеокарту і пам’яті (RAM, ROM). Тому, якщо ви встановлюєте окремо гру, а окремо кеш, то будьте уважні і стежте за тим, щоб він підходив до вашого пристрою. Якщо ж ви качаєте додаток або іграшку на андроїд з маркету, то турбуватися нема про що, там установка всіх потрібних файлів проходить в автоматичному режимі.

Таким чином, виходить 2 можливих варіанти установки: з окремим скачуванням кеша і гри на android смартфон або ж установка того і іншого відразу. Тепер детально про те, як встановити кеш звичайному користувачеві.

Найпростіший спосіб установки ігор на Android-пристрої

Найпростіший і доступний будь-якому користувачеві спосіб установки ігор на android планшет – через Playmarket.Еслі скласти алгоритм дій, то виглядати він буде приблизно таким чином:

  1. Знайти точку доступу й активувати Wi-Fi модуль.
  2. Запустити програму Плей Маркет.
  3. Використовуючи інтерфейс цього додатка, відшукати потрібну гру (програму).
  4. Натиснути кнопочку «Встановити» і слідувати подальшим інструкціям.
  5. При запуску програми воно може зажадати дозволу додатково докачать необхідні йому архіви (потрібно вибрати пункт «Дозволити»).

Готово! Це найлегший спосіб, але і він не позбавлений недоліків. Наприклад, більшість додатків є платними, а за деякі доведеться помітно спустошити гаманець. Легально ж обійти цю досить просту, але в той же час добре захищену систему не вийде ніяк. Готуйтеся платити за вподобану іграшку.

Плюси способи: гарантована робота програми та захист від вірусів. Варто відзначити, що перед скачуванням, установкою або оплатою ви зможете почитати відгуки користувачів, які встановили цю програму, а також подивитися рейтинг. Рейтинг ведеться по 5-бальній системі і будується на підставі оцінок користувачів, які купили і випробували цей продукт.

Альтернативний спосіб установки

Для установки другим способом потрібно 2 файли. Перший – АРК файл, який призначений для запуску установки гри. Другий – кеш, який представляє собою набір даних, які необхідні додатком для успішної установки і нормальної роботи.

Саме з другого файлу береться вся необхідна інформація, і тут же зберігаються всі параметри гри. Природно, що для успішного запуску іграшки вам буде потрібно завантажити і встановити на планшеті обидва цих файлу. Спочатку потрібно розпакувати файли, зберігши в певному місці, наприклад, на sd-карті. Далі необхідно запустити .apk файл. Він сам «підхопить» потрібну для роботи інформацію і запрацює.

Також варто відзначити, що іноді кеш займає досить значні обсяги, тому користувачеві потрібно переконатися в наявності вільного місця на смартфоні або планшеті. Найважливіше в цьому способі – стовідсоткова впевненість в тому, що кеш підходить для вашого пристрою.

Ссылка на основную публикацию