Що таке інтернет-провайдер і як його дізнатися?

Доброго всім часу на fast-wolker.ru! Кожен, хто вирішив підключити, а тим більше міняти Інтернет, стикався з такою проблемою, як вибір провайдера для підключення доступу до мережі. В рамках цієї статті ми розберемо з вами, які бувають провайдери і як підключитися до них.

Що таке інтернет-провайдери та які вони бувають?

Отже, інтернет-провайдер (Internet Service Provider) – це компанія або організація, яка надає всім бажаючим послугу доступу до інтернету, а так само всі додаткові опції. Це і сам інтернет, і дисковий простір на сервері і пр. Зараз в цей список практично у всіх входить доступ до інтернет-телебачення і телефонії.

Інтернет-провайдерів можна розділити на дві групи – первинні провайдери та вторинні. Перші є магістральними, тобто мають власні інтернет-лінії, або магістралі. Тому їх так і називають. Другі ж орендують канали у провайдерів першої групи і вже роздають їх клієнтам. Природно, що підключати послуги провайдерів першої групи набагато вигідніше.

Крім того, виділяють ще такі групи провайдерів:

  • Провайдер широкополосного доступу в інтернет – ISP. Він підключає клієнтам високошвидкісний інтернет за технологією Ethernet, aDSL, FTTB;
  • Провайдер комутованого доступу. Тут доступ в інтернет здійснюється за технологією dial-up;
  • Провайдер безпровідного доступу. Підключає доступ до мережі за технологіями Wi-Fi і WiMAX;
  • Провайдер супутникового інтернету або кабельного;
  • Хостинг-провайдер – ISP. Надає послуги з реєстрації доменних імен та хостингу.

Незважаючи на таке розмаїття типів постачальників послуг, їх загальна кількість не така велика. Тільки найпопулярніших налічується близько 115. користувачів набагато більше і не в десятки, а в тисячі разів. На одного провайдера доводиться від кількох тисяч до кількох мільйонів користувачів.

Наприклад, у такого великого провайдера як Ростелеком налічується майже 12,5 млн. Користувачів. Само собою, що вся пропускна здатність каналу зв’язку інтернет провайдера ділиться на всіх користувачів по різному. Чим більше платить людина, тим доступ у нього в інтернет набагато швидше. Доступ без обмежень називається безлімітним і є найдорожчим.

Приклади інтернет провайдерів

З усіх інтернет-провайдерів хочеться відзначити кілька найбільших. Перший, який добре відомий багатьом і більшість населення країни користуються саме його послугами – це Ростелеком. Заснована компанія в 1993 і зареєстрована з 2006 в Санкт-Петербурзі. Трохи пізніше, в червні 2006 Ростелеком придбав оператора IP-телефонії Зебра Телеком у компанії Starford Investment, зареєстрованої на Кіпрі.

В даний час загальна протяжність мережі «Ростелеком» становить понад 200 тисяч км. Можна сказати, що це найбільша «мережу» в Україні.

Провайдер надає не тільки послуги інтернет, а й телебачення, а також домашній телефон. Втім, більшість провайдерів пропонують саме такий набір послуг.

Інша популярна компанія – АТ «ЕР-Телеком Холдинг». Утворена вона була як ЗАТ «ЕР-Телеком» в 2001 році в Пермі. У березні 2015 року назва компанії змінилося з ЗАТ на АТ «ЕР-Телеком Холдинг».

Найбільш відомі у цій компанії телекомунікаційні послуги, які надаються під такими торговими марками, як «Дом.ги», «Дом.ги Бізнес», «Енфорта», «Електронне місто». Діє компанія в 567 містах України.

Послуги, які надає компанія:

  • Аналогове та цифрове кабельне телебачення Дом.ги TV;
  • Дом.ги Movix (це мультиплатформенний інтернет-сервіс «Дом.ги Movix» для Smart TV, ПК, ноутбуків, планшетів і смартфонів в якому є всі телеканали «Дом.ги TV» і онлайн-кінотеатр з платної відеотекою);
  • Інтернет і Wi-Fi Дом.ги;
  • Стільниковий зв’язок Дом.ги і Мегафон (У 2016 році АТ «ЕР-Телеком Холдинг» ( «Дом.ги») і ПАТ «Мегафон» створили спільний проект, сенс якого полягає в тому, що абоненти, які користуються послугами обох компаній, отримують знижку на послуги зв’язку);

Поширені популярні провайдери – це всім відомі оператори стільникових мереж: МТС, Білайн, Мегафон, Теле 2 і Йота. Кожен з них значущий за своїм і надає свій спектр послуг.

Білайн представляє собою групу компаній «ВимпелКом», яка пропонує послуги мобільного та фіксованого телефонії, міжнародного і міжміського зв’язку, передачі даних, доступу в Інтернет на базі бездротових і провідних рішень і WiFi. За версією міжнародної організації Interbrand Group / BusinessWeek компанія «Білайн» є лідером в рейтингу найдорожчих російських брендів.

Що стосується ПАТ «Мобільні ТелеСистеми» або коротко МТС – це найбільший оператор мобільного зв’язку в Україні і країнах СНД. Обслуговує понад 200 мільйонів абонентів з 82 регіонів України. Крім того, МТС присутній в Вірменії, Білорусі, Україні, Узбекистані і Туркменістані.

Третій популярний стільниковий оператор Мегафон утворений в травні 2002 року. Провайдер охоплює практично всю територію України і обслуговує понад 140 мільйонів чоловік. У 2016 році спільно з АТ «ЕР-Телеком Холдинг» надає послуги стільникового зв’язку абонентам ЕР-Телеком Холдинг (Дом.ги)

Як дізнатися свого провайдера і як до нього звернеться?

Ситуацій, коли ви не знаєте провайдера яким або користуєтеся, або колись користувалися, але забули буває достатньо. Природно, що постає питання про те, як дізнатися цього самого провайдера.

Найочевидніше – це постаратися знайти документи на укладення договору. Якщо договір знайти не вдалося можна скористатися іншим способом. Але для цього потрібен інтернет. Заходьте на спеціальний сайт для перевірки швидкості інтернету Speedtest. Запускаємо перевірку і отримуємо інформацію як про швидкість інтернету, так і про провайдера, а так само і про багато іншого.

Аналогічно можна дізнатися і більш докладну інформацію і не тільки про провайдера на сайті Whoer.net.

Це основні способи дізнатися провайдера. Після того, як ви дізналися свого провайдера, знаходите або в інтернеті або в будь-якому довіднику адресу з номерами телефонів, за якими можна зв’язатися з провайдером.

Ссылка на основную публикацию