Що таке Інтернет-2?

Насправді Інтернет один. Просто за останні роки в його філософії відбулися дуже серйозні зрушення, підкріплені технологіями. Традиційно вважалося, що є постачальники контенту: власники і розробники сайтів, а є його споживачі – відвідувачі сайтів, прості користувачі Всесвітньої павутини. Кордон між першими і другими розмивали переважно на форумах. Там відвідувачі одночасно виступають і головними творцями контенту.
Однак основний зміст веб-конференцій в спілкуванні – хтось запитує, хтось відповідає, хтось висловлює зустрічну думку. Такими ж стабільними джерелами впорядкованої інформації, як традиційні сайти, веб-конференції зазвичай не стають. Блоги спочатку сприймалися як щось дуже особисте, мережевий аналог щоденників з міркуваннями про життя. Так би мовити, жанр літератури. З появою на початку XXI століття блог-платформ (блогохостингів, блог-служб) роль мережевих щоденників кардинально змінилася.

Тепер навіть недосвідчений користувач запросто може завести нехай не зовсім сайт, але вже і не простий «дневничок». Коментувати та цитувати за допомогою посилань інших користувачів стало дуже легко. Разом зі стрімко зростаючою популярністю блогів це породило якісно нове явище – блогосферу. У ній кожен пише сам, наприклад про лиття пластмас, і здатний доповнювати записи інших.

Соціальні мережі технічно з’єднали ідею блогу з механізмами обміну повідомленнями та сервісу зберігання файлів. У соціальних мережах прийнята система «друзів» і «груп». Починаючи з 2003-2004 рр., Коли були запущені LinkedIn, MySpace і Facebook, соціальні мережі поступово перетворюються в найбільш затребуваний ресурс Інтернету. Користувачі цінують можливість поєднувати «все в одному»: тут і інформація про себе, і пошук знайомих, і файлообмін, і міні-додатки. У плані спілкування соціальні мережі помітно потіснили інші способи зв’язку: електронну пошту і месенджери.

Ось таке сучасний стан Мережі і стали називати Інтернетом-2 (WEB 2.0). У ньому немає виключно авторів контенту або читачів – майже кожен користувач поперемінно виступає то в одній, то в іншій ролі. Надзвичайно цікаве властивість блогів і соціальних мереж пов’язано з «теорією шести рукостискань». Вона полягає в тому, що кожна людина опосередковано знайома з будь-яким іншим жителем Землі через ланцюжок спільних знайомих. Довжина такого ланцюжка в середньому не перевищує шести-семи чоловік.

Прямий наслідок: якщо людина щось розповість усім своїм знайомим, ті вчинять так само і т. Д., Всього за кілька кроків інформація досягне кожного жителя планети. Чим не мрія маркетолога? Теорію багаторазово перевіряли і підтверджували ще в «доинтернетовскую епоху». Правда, від деяких прикладів її практичного застосування залишається неприємний присмак. Згадайте «листи щастя» або фінансові піраміди. Більш гідний випадок – багаторівневий маркетинг (MLM).

Сповістити про щось своїх знайомих через соціальну мережу або блог простіше простого. Тому ми бачимо, як цікаві новини буквально розлітаються по Мережі, і причиною цього є механізми Інтернету-2. Природно, що їх можна і потрібно використовувати в інтересах свого бізнесу!

Ссылка на основную публикацию