Що таке Hyper-Threading

Багато, напевно, чули про таку технологію, як Hyper-Threading, але далеко не всі точно розуміють, як саме вона працює. Ця технологія, яка перекладається, як «многопоточность» належить компанії Intel і використовується тільки в їх процесорах. І так, що таке Hyper-Threading?

Сама ідея цієї технології полягає в тому, щоб використовувати ядра процесора максимально ефективно і розбити кожну фізичну ядро ​​на два віртуальних. В такому випадку, теоретично, через кожне ядро ​​може проходити в два рази більше інформації.

Чи можна з цього зробити висновок, що два віртуальних ядра рівні за потужністю двом фізичним? Насправді ні. Це одне з найбільш поширених помилок, швидше за все засноване на тому, що в диспетчері завдань віртуальні ядра відображаються нарівні з фізичними. Читайте про способи відкриття диспетчера задач в Windows 10.

Щоб зрозуміти, як насправді працює ця технологія, давайте розберемо весь процес на конкретному прикладі. Hyper-Threading можна порівняти з прийомом їжі. Є завдання – доставити їжу в рот і для цього вистачає і однієї руки, однак, можна задіяти і іншу руку. У підсумку доставка відбувається в два рази швидше. Щось подібне відбувається і в процесорі – завдання надходить і вирішується за набагато меншою затримкою. Однак, якщо «рот» вже повністю забитий, то не має значення, скільки рук ви використовуєте – ви просто не встигнете пережувати ще попередню порцію. Тобто, якщо ядро ​​і так вже сильно завантажено по одному потоку, то друге ядро ​​просто буде чекати в черзі.

Важливо зауважити, що різні програми взаємодіють з процесором по-різному. У деяких випадках 2 ядра з Hyper-Threading дають продуктивність, порівнянну з чотирма простими ядрами, а в якихось дуже сильно програють. Особливо це стосується відео рендеринга, 3D рендеринга і обробки аудіо.

До речі, Hyper-Threading є не у всіх процесорах Intel і далеко не всі магазини вказують в характеристиках процесора його наявність або відсутність, тому рекомендується звірятися з офіційним списком на сайті компанії Intel.

У висновку можна помітити, що з Hyper-Threading краще, ніж без нього, але це не дасть такої ж продуктивності, як більше число реальних фізичних ядер. Майте на увазі, що більшості сучасних ігор, позаочі вистачає всього двох ядер.

Ссылка на основную публикацию