Що таке GPS в телефоні і як ним користуватися?

GPS або Global Positioning System – це супутникова система навігації, яка дозволяє визначати місце розташування чи не в будь-якому місці Землі і практично при будь-якій погоді. Система розроблена, реалізована і експлуатується Міністерством оборони США. Незважаючи на це, система використовується і для цивільних цілей, представлена ​​в тому числі в мобільних пристроях. На момент написання статті в смартфонах використовуються три основних навігаційних системи: GPS, ГЛОНАСС і Beidou.

Супутникова навігаційна система в смартфоні необхідна для визначення місця розташування. Наприклад, з її допомогою ви можете користуватися картами і навігатором. Крім того, навігація використовується і багатьма додатками для визначення місця розташування користувача. Так, це можуть бути віджети погоди, додатки пошукових систем, браузери і т.д. У сучасних версіях Android користувач сам має право вирішувати, кого з додатків надавати доступ до геолокації.

У багатьох випадках навігаційна система працює разом з мобільним інтернетом (дозволяє визначати більш точне місце розташування), однак може використовуватися і самостійно. Наприклад, якщо взяти популярні карти, то вони зазвичай завантажуються з інтернету в міру необхідності, але можна скачати і офлайн-карти, користуватися якими можна без доступу до інтернету.

Як користуватися GPS?

Включити геолокацію можна за допомогою панелі швидкого доступу.

Причому можна вибирати, які джерела використовуються.

Це ж можна зробити через розділ меню «Місцезнаходження».

Далі запускаєте ті ж карти і користуєтеся. Зверніть увагу, що в деяких випадках з додатком необхідно надати доступ до місця розташування пристрою.

Аналогічно – з іншими додатками з доступом до геолокації.

Ссылка на основную публикацию