Що таке формат USDZ на iOS?

USDZ – це новітній формат файлів Apple для доповненої реальності на платформах iOS, включаючи iPhone і iPad. Якщо ви переглядали додаток новин Apple або виявили, що запускаєте AR в веб-браузері Safari, є велика ймовірність, що ви вже взаємодіяли з файлом USDZ.

Що таке формат файлу?

Формат файлу являє собою структуру файлу, який інформує комп’ютер, як відображати його інформацію. Якщо ви використовували комп’ютер, то, без сумніву, ви зіткнулися з численними форматами файлів в вашому подорожі. Популярні формати, які ви, можливо, бачили, включають файли docx для Microsoft Word, файли jpg і png для зображень, файли mp3 для музики і багато іншого. USDZ – це просто ще один формат файлу, який містить інформацію для розпакування на комп’ютері і відображення даних в доповненої реальності.

Що таке доповнена реальність?

Можливо, ви бачили, як люди надягають навушники і стрибають у віртуальний світ, щоб пограти у відеоігри або подивитися фільм – це відомо як віртуальна реальність. З іншого боку, доповнена реальність дуже схожа, але поєднує в собі як віртуальний світ, так і фізичний світ. У той час як віртуальна реальність зазвичай відсікає глядача від реальності і поміщає їх в гарнітуру, доповнена реальність замість цього розміщує цифрове зображення над фізичним світом, використовуючи пристрій з камерою і екраном – це може бути гарнітура іншого типу або навіть ваш мобільний телефон.

Що таке формат файлу USDZ?

Формат файлу USDZ був створений в результаті партнерства між Apple і Pixar; це було оголошено на Всесвітній конференції розробників Apple навесні 2018 року. USDZ ґрунтується на існуючому форматі USD, іншому форматі, створеному для зберігання 3D-моделей і анімації, але додає додаткові оптимізації і сумісність для використання з мобільними пристроями.

Розроблений як відкритий формат файлу, USDZ може бути використаний і реалізований будь-яким, хто може бути зацікавлений в його можливостях. Сам файл діє як контейнер, який містить безліч файлів і інструментів, необхідних для того, щоб комп’ютер, що відкриває формат, правильно відображав його вміст.

Замітка: розробники, бажаючі дізнатися докладні специфікації USDZ, повинні поглянути на документацію Apple для розробників.

Як я можу переглянути файл USDZ?

У зв’язку з тим, що USDZ є відкритим форматом файлу, розробники можуть почати створювати додатки, які звертаються до вмісту файлу, але в той же час ви, як правило, отримуєте доступ до таких файлів за допомогою нової програми Apple Quick Look від Apple.

Ви не знайдете додаток AR Quick Look на домашньому екрані вашого пристрою iOS, але замість цього всі файли USDZ, які ви намагаєтеся відкрити, будуть автоматично оброблятися новим програмним забезпеченням. Якщо ви натрапите на AR-файл в додатку Apple News, переглядаєте Safari або відправите його друга в iMessage, AR Quick Look відкриє його і буде готовий для перегляду.

Чи можу я почати створювати контент за допомогою USDZ?

Якщо ви художник, який хоче зануритися в світ доповненої реальності, формат файлу USDZ надає вам простий спосіб поділитися контентом з друзями, родиною та колегами; Проте, вам потрібно трохи почекати, перш ніж почати.

Adobe – перша компанія, яка оголосила про впровадження власної підтримки USDZ в свій набір додатків Creative Cloud, але цей процес займе деякий час. Для тих, хто зацікавлений, стежте за Adobe Project Aero, який також був анонсований на конференції розробників Apple.

Ссылка на основную публикацию