Що таке движок nVidia PhysX і для чого він потрібен

Трішки історії

Американська компанія nVidia Corporation явила світові безліч інновацій, як в технічній сфері, так і в сфері програмного забезпечення, однак, мало яка нова напрацювання мала таке ж значення, як фізичний движок nVidia PhysX. Спочатку, PhysX розробляється не nVidia, а невеликою каліфорнійською компанією Ageia Technologies. Тоді ще PhysX не мав більшості своїх можливостей, але потенціал було видно неозброєним оком.

У лютому 2008 року Ageia Technologies була придбана nVidia Corporation і повністю увійшла до її складу. Зрозуміло, всі напрацювання Ageia Technologies також перейшли в повну власність nVidia. Керівництвом останньої було прийнято рішення про зміну назви PhysX в nVidia PhysX і зосередиться на його активній розробці. Движок був оптимізований для прискореного проведення фізичних розрахунків на графічних чіпах, мають також розроблену nVidia архітектуру CUDA. Крім усього іншого, nVidia PhysX може робити обчислення і розрахунки не тільки на графічних чіпах, а й на самих звичайних центральних процесорах. На сьогоднішній день даний фізичний движок доступний на всіх найпопулярніших платформах, таких як Windows, Mac OS, Linux, Xbox 360, PlayStation 3 і навіть Wii, однак апаратне прискорення доступно тільки на платформі Windows.

Що таке nVidia PhysX

Чим же по своїй суті є nVidia PhysX і завдяки чому він отримав таку широку популярність? PhysX є кросплатформним фізичним движком, що рятує ігрових розробників від необхідності довгої, дорогий і трудомісткою самостійної розробки власного програмного забезпечення, що відповідає за фізичне взаємодія різних тел.

Приклад роботи движка можна nVidia PhysX

Відмінною особливістю nVidia PhysX є те, що його необхідно завантажувати та встановлювати окремо, в той час як інші фізичні движки встановлюються разом з самою грою. Сам движок складається з трьох частин:

  • Rigid body, який відповідає за обробку твердих тіл;
  • Cloth, що відповідає за обробку тканин;
  • Fluid, що відповідає за обробку різних рідин.

Кожен з цих компонентів реалізований на вищому рівні. Наприклад, Cloth забезпечує максимально реалістична поведінка тканин при взаємодії з іншими тканинами та іншими предметами, а також їх розриви і поділ на кілька частин. Яскравим прикладом може служити гра Mirror’s Edge, де завдяки цій технології була реалізована реалістичне фізична поведінка не тільки тканин, але і брезенту, будівельної плівки та інших подібних матеріалів. На сьогоднішній день nVidia PhysX широко використовується в більш ніж 150 ігрових проектів. Можна з упевненістю сказати, що nVidia PhysX є самим широко поширеним фізичним движком в світі.

Ссылка на основную публикацию