Що таке буфер обміну?

Практично всі, стикаючись з поняттям «буфер обміну» насилу розуміють, що це таке і яка від нього користь. Почуті від більш просунутих користувачів такі терміни, як: «скопіювати в буфер обміну», «вставити з буфера обміну», «вирізати в буфер обміну» часто призводять вивчає комп’ютер з нуля в стан легкого ступору. У цій статті буде дано роз’яснення, що таке буфер обміну, як з ним працювати і де він знаходиться.

Що таке буфер обміну простою мовою

Буфер обміну – це місце в оперативній пам’яті комп’ютера, призначене для проміжного зберігання будь-якого виду інформації (текст або частину тексту, фото і відеофайли, аудіофайли та інші типи файлів). Буфер призначений для обміну (тому він так і називається) даними між програмами. Тобто скопіювавши в буфер дані з однієї програми, користувач може вставити їх копію в іншу програму.

Для кращого розуміння буфер обміну можна порівняти з передачею музики з одного комп’ютера на інший за допомогою флешки. Наприклад, ви скопіювали музичні треки зі свого комп’ютера на флешку, вийняли її і понесли свого друга, де скопіювали вже на його комп’ютер. У цьому прикладі флешка є буфером обміну, а комп’ютери – програмами, між якими відбувається обмін. Тільки на відміну від флешки інформація в буфері обміну комп’ютера зберігається до тих пір, поки її не замінять інші дані або до виключення або перезавантаження комп’ютера.

Де знаходиться буфер обміну

Буфер обміну знаходиться в частині оперативної пам’яті комп’ютера, під яку виділяється місце операційною системою або певною програмою. Більшість додатків, призначених для обробки файлів, використовують власний буфер обміну, який володіє розширеним функціоналом в порівнянні з буферів операційної системи. Наприклад, популярний тестовий редактор Word з офісного пакету Microsoft Office дозволяє зберігати до 20 різних копій тексту або його частин. У той час як штатний буфер, що надається операційною системою Windows здатний зберігати тільки одну копію. Крім того, існує велика кількість програм, які розширюють можливості штатного сховища для обміну.

Як працювати з буфером обміну

Робота з буфером обміну проводиться за допомогою контекстного меню або комбінацій клавіш (так звані гарячі клавіші). Як правило, вказівки на гарячі клавіші завжди знаходяться в рядку меню (обрану для проведення операції) праворуч. Розглянемо на прикладі перенесення вже набраного тексту в стандартному блокноті Windows для його подальшої обробки в текстовий редактор WordPad.

  1. Виділимо частину потрібного тексту або весь текст. Для виберіть в рядку меню блокнота Виправлення>Виділити все або натисніть комбінацію клавіш <CTRL + A>. Для часткового виділення підведіть курсор миші до початку потрібного фрагмента тексту, затисніть ліву кнопку миші і виділіть необхідний фрагмент.
  2. Клацніть правою кнопкою миші у вікні блокнота для виклику контекстного меню і виберіть у ньому пункт копіювати або просто натисніть комбінацію клавіш <CTRL + C> На цьому етапі виділений текст буде скопійований в буфер обміну, але візуально ця операція не стане позначена.
  3. Відкрийте текстовий редактор WordPad за допомогою Головного Меню Пуск>всі програми>стандартні>WordPad
  4. Клацніть правою кнопкою миші у вікні редактора WordPad і виберіть пункт меню вставити або натисніть комбінацію клавіш <CTRL + V>. В результаті цієї операції буде проведена вставка зберігається в буфері обміну тексту, з яким ви можете проводити подальші маніпуляції.

Крім поширених команд копіювати і вставити в операціях з буфером обміну використовується команда вирізати, яка призначена для приміщення в буфер інформації з її видаленням з джерела. Наприклад, якщо в наведеному вище прикладі використовувати замість копіювати, команду вирізати, то виділений текст в Блокноті буде не скопійований, а переміщений в буфер з видаленням виділеної частини з блокнота (вирізаний).

Напевно, ви коли-небудь в інтернеті стикалися або зіткнетеся з такими термінами, як: «копипаста», «копіпастер». Копіпаст називають інформацію, яка один в один скопійована з одного сайту на інший, а копіпастер – це людина, яка копіює інформацію. Відбулися вони якраз від команд роботи з буфером обміну Copy і Paste, що в перекладі з англійської і означає копіювати і вставити.

Ссылка на основную публикацию