Що Таке BIOS (Жорсткого Диска) Основна Його Суть

BIOS жорсткого диска для чого він потрібен

Багато людей, недавно почали користуватися ПК досить часто задають собі це питання? А частина користувачів, як не дивно це звучить, навіть не знає про його існування. Але знати це необхідно, тому що в більшості випадків при різних ремонтів ПК роботу доводиться вести саме через БІОС.

BIOS жорсткого диска (Basic Input / Output System) – це спеціальна система, яка здійснює введення і виведення в роботу комп’ютер. Вона включає в себе величезний арсенал усіляких програм, які допомагають операційній системі приймати взаємодія з різними пристроями, які ми підключили до ПК, і з його складовими частинами.

BIOS жорсткого диска записаний на чіп. Цей чіп знаходиться на материнке (материнської плати). Даний чіп має величезне значення в роботі нашого ПК, в зв’язку з тим, що саме цей чіп найбільш важливі настройки комп’ютера.

BIOS жорсткого диска є складовою частиною апаратного функціонала ПК і в той же час він частина програмного модуля Windows. У більшій частині відео плат і плат накопичувачів свій власний БІОС. Ці BIOS доповнюють головну БІОС, розташовану на материнській платі. Програма BIOS викликається через «апаратно-програмні» переривання.

Зберігання BIOS здійснюється в енергозалежною пам’яті ПК. Він включається в роботу відразу після включення / перезавантаження Windows. БІОС несе відповідальність за так звану ініціалізацію Windows. Даний процес носить назву – тестування включення (POST).

Раджу прочитати: – Як дізнатися дані про комп’ютер програма Speccy 1.3

За що відповідає BIOS жорсткого диска

Також програма BIOS несе відповідь за початкове звернення до Windows і відповідальність за те, що б Windows були надані всі необхідні сервіси. BIOS створює враження високої інтелектуальності ПК, здається, що комп’ютер стає самостійним, поза волею людини. Звідси випливає, що без БІОС ПК не зможе нормально функціонувати, він не зрозуміє, як саме йому працювати. Як здійснювати процес завантаження і виключення, які параметри материнке при цьому задіяти, з якою швидкістю обертати шестерінки і інше.

Якщо ви хочете увійти в налаштування BIOS,  то під час завантаження вашого ПК натисніть кнопку DELITE і ви ввійдете в його налаштування. Але це правило застосовується не завжди. У багатьох системах для цього використовуються F1 або F2, у інших інші клавіші. Все залежить від виробника материнської плати. Визначити, що натиснути треба саме DELITE можна по напису зліва внизу екрана в початковій сторінці БІОС. На малюнку внизу цей напис обведена червоним кольором.

Раджу почитати: – Як заробити в інтернеті 36 способів і Як скачати музику з ВК

Види BIOS жорсткого диска

BIOS поділяються за багатьма параметрами. Залежно від того, на материнке він або на інших платах. БІОС  материнської плати має основні види Award BIOS і Ami BIOS, які різняться в залежності від структури за своїм меню і мають різний колір. Варто відзначити, що навіть один вид БІОС трохи різниться, залежно від материнки вашого ПК. У всіх материнок власна програма BIOS.

Вид Award BIOS

Вид Ami BIOS

В цілому ж настройки BIOS материнських плат схожі. Крім материнських плат мають свій БІОС модеми, приводу, відеокарти, звукові карти. Їх зовнішніх пристроїв принтери, фото і відео камери, тюнери, маршрутизатори та ін.

BIOS на деякі пристрої треба заново, на деякі не обов’язково. Варто відзначити, що якщо ви зважилися перевстановити БІОС наприклад на материнській платі, підключіть обов’язково блок додаткового харчування. Інакше, якщо раптом згасне світло, материнка буде загублена, і доведеться купувати нову.

Ну ось і все на сьогодні, в кінці статті я б хотів представити вашій увазі невеличке відео на тему: «BIOS жорсткого диска». Бажаю приємного перегляду.

Черговий анекдот:

Читати продовження …

Ссылка на основную публикацию