Що таке аккаунт і для чого він потрібен?

Аккаунт – це обліковий запис користувача. У свою чергу, виникає питання – а що таке обліковий запис? Це сукупність даних про користувача для його впізнання системою і надання доступу до його особистих даних і налаштувань.

Насправді з акаунтами в інтернеті, та й не тільки, ми зустрічаємося постійно. Припустимо, у вас є електронна поштова скринька на Яндексі або Gmail – це теж свого роду аккаунт.

Навіщо потрібен аккаунт?

Для того, щоб користувач отримав доступ до послуг або сервісу. Наведемо такий просто приклад. Дуже багато людей сьогодні користуються онлайн-банкінгом з тієї простої причини, що це дуже зручно – можна виконувати величезну кількість операцій навіть не виходячи з дому. Оплатити квартплату? Без проблем. Погасити кредит? Немає питань. Оплатити мобільний зв’язок або інтернет? Це займе кілька хвилин часу.

Для того, щоб користувач міг виконувати всі ці дії, у нього повинен бути власний аккаунт в системі, до якого прив’язані рахунку або банківські карти. Увійшовши в обліковий запис (особистий кабінет), він зможе виконувати необхідні йому дії. Особистий кабінет користувача популярного сервісу Сбербанк Онлайн:

Інший найпростіший приклад. Припустимо, вам потрібен акаунт Google. Як відомо, цей обліковий запис використовується для всіх сервісів компанії Google, що дуже зручно – не потрібно створювати додаткові акаунти. Ви просто реєструєте пошту Gmail (це поштовий сервіс Google), після чого використовуєте обліковий запис для всіх інших сервісів компанії. Це інтерфейс поштової скриньки Google:

Якщо вам потрібно, наприклад, увійти в Google Play Market і завантажити додаток, ви можете використовувати цей же самий аккаунт, тільки дані від нього необхідно ввести на смартфоні або планшеті в розділі «Акаунт Google».

Є сторінка в соціальній мережі? Адже це теж аккаунт, просто з іншою назвою. Приклад – сторінка ВКонтакте.

Створення профілю на якомусь форумі – теж аккаунт.

Загалом, ви зрозуміли, що таке аккаунт і навіщо він потрібен.

Як увійти в обліковий запис?

Зазвичай для того, щоб увійти в обліковий запис, використовується логін і пароль. Логін – це ім’я користувача в системі, а пароль він зазвичай задає сам (рідше пароль задає система).

Припустимо, при вході в той же ВКонтакте вам необхідно вводити логін, яким виступає або номер телефону, прив’язаний до аккаунту, або ж – e-mail. Пароль – той, який ви задали при реєстрації.

Якщо говорити про інтернет-банкінг, то найчастіше незважаючи логіна і пароля необхідно ввести додатковий код, який приходить на номер прив’язаного до аккаунту телефону або генерується спеціальним додатком – це так звана двофакторна авторизація. Так, наприклад, відбувається при вході в Сбарбанк Онлайн – без коду зайти в аккаунт не можна, це додаткова система захисту.

При вході в поштову скриньку, як правило, використовується тільки логін і пароль, які були задані при реєстрації. Хоча в окремих випадках можна також використовувати двухфакторную авторизацію, як у випадку з Gmail: додатково вводиться код, який приходить на телефон.

Безпека аккаунта

Безпека аккаунта забезпечується перш за все складним паролем, а також, при можливості, двухфакторной авторизацією. В цьому випадку, навіть якщо зловмисник отримає доступ до вашого профілю, він просто не зможете в нього увійти без додаткового коду.

На жаль, не завжди і не скрізь є можливість використання двофакторної авторизації і тут на перший план виходить саме складний пароль: це може бути набір букв різного регістру, цифр, символів (не менше 10-12 знаків). Але навіть в цьому випадку акаунт може бути зламаний. Як? Наприклад, є так звані фішингові сайти: вони копіюють дизайн сервісу і при введенні даних ті відправляються прямо в руки зловмисників, тому потрібно уважно стежити за тим, куди вводите логіни і паролі.

Крім того, є різного роду трояни, які, наприклад, можуть стежити за інформацією, введеної на клавіатурі комп’ютера, і відправляють її зловмисникові.

Ссылка на основную публикацию