Що сталося з майстром діаграм в Excel?

Майстер діаграм був видалений з Excel 2007 і так і не повернувся в наступних версіях. Насправді, змінена була вся система роботи з діаграмами, і розробники не вважали за потрібне модернізувати майстер діаграм і пов’язані з ним інструменти.

Треба сказати, що нова система роботи з діаграмами глибоко інтегрована в новий інтерфейс Стрічки меню і значно простіше в роботі, ніж передував їй майстер. Налаштування зрозуміла інтуїтивно, і на кожному кроці перш, ніж зробити зміни, можна бачити попередній перегляд своєї діаграми.

Порівняння «Майстра діаграм» і сучасного інструментарію

Для тих, хто звик до майстра діаграм, хочемо сказати, що при роботі з стрічкою доступні всі ті ж інструменти, як правило, не більше ніж за пару кліків мишею.

У старих версіях Excel після натискання в меню вставка (Insert) > діаграма (Chart) майстер послідовно показував чотири діалогових вікна:

 1. Тип діаграми. Перед тим, як вибрати дані для діаграми, потрібно вибрати її тип.
 2. Джерело даних діаграми. Виділіть комірки, в яких містяться дані для побудови діаграми, і вкажіть рядки або стовпці, які повинні бути показані як ряди даних на графіку.
 3. Параметри діаграми. Налаштуйте форматування та інші параметри діаграми, такі як підписи даних і осі.
 4. Розміщення діаграми. Виберіть або існуючий лист, або створення нового листа для розміщення створюваної діаграми.

Якщо потрібно буде внести якісь зміни в уже створену діаграму (як без цього ?!), то можна знову скористатися майстром діаграм або в деяких випадках контекстним меню або меню формат (Format). Починаючи з версії Excel 2007 процес створення діаграм був спрощений настільки, що майстер діаграм став не потрібен.

 1. Виділіть дані. Завдяки тому, що на самому початку визначається, які дані будуть використані для побудови графіка, існує можливість попереднього перегляду діаграми в процесі її створення.
 2. Виберіть тип діаграми. на вкладці вставка (Insert) виберіть тип діаграми. Відкриється список підтипів. Наводячи курсор миші на кожен з них, можна попередньо побачити, як буде виглядати графік, побудований за обраними даними. Клацніть по вибраному підтипу, і Excel створить діаграму на робочому аркуші.
 3. Налаштуйте дизайн і оформлення. Клацніть по створеної діаграмі – при цьому (в залежності від версії Excel) на Стрічці з’явиться дві або три додаткові вкладки. Виберіть конструктор (Design), формат (Format) і в деяких версіях макет (Layout) дозволяють застосувати до створеної діаграмі різні стилі, створені професіоналами, просто клікнувши мишкою відповідну іконку на Стрічці.
 4. Налаштуйте елементи діаграмми. Щоб отримати доступ до параметрів елемента діаграми (наприклад, до параметрів осі), досить натиснути правою кнопкою миші по елементу і вибрати потрібну команду в контекстному меню.

Приклад: Створюємо гистограмму

Створюємо на аркуші таблицю з даними, наприклад, про продажі в різних містах:

В Excel 1997-2003

Натисніть в меню вставка (Insert) > діаграма (Chart). У вікні майстра робимо ось що:

 1. Тип діаграми (Chart Type). натискаємо Гістограма (Column) і вибираємо перший із запропонованих підтипів.
 2. джерело танних діаграми (Chart Source Data). Вводимо наступне:
  • Діапазон (Data range): введіть B4: C9 (На малюнку виділено блідо-блакитним);
  • ряди в (Series): виберіть стовпці (Columns);
  • на вкладці ряд (Series) в поле Підписи осі Х (Category labels) вкажіть діапазон A4: A9.
 3. параметри діаграми (Chart Options). Додайте заголовок “Sales by Metropolitan Area“І легенду.
 4. Розміщення діаграми (Chart Location). відзначте параметр Помістити діаграму на аркуші > наявному (As object in) і виберіть Лист1 (Sheet1).

В Excel 2007-2013

 1. Мишею виділіть діапазон комірок B4: C9 (На малюнку виділено блідо-блакитним).
 2. на вкладці вставка (Insert) натисніть вставити гистограмму (Insert Column Chart).
 3. Оберіть Гістограма з угрупованням (2-D Clustered Column).
 4. У що з’явилася на стрічці групі вкладок Робота з діаграмами (Chart Tools) відкрийте вкладку конструктор (Design) і натисніть вибрати дані (Select Data). У діалоговому вікні:
  • В полі Підписи горизонтальній осі (категорії) (Horizontal (category) labels) натисніть змінити (Edit) на A4: A9, потім натисніть ОК;
  • змініть Ряд1 (Series1): в поле ім’я ряду (Series name) виберіть осередок B3;
  • змініть Ряд2 (Series2): в поле ім’я ряду (Series name) виберіть осередок C3.
 5. У створеній діаграмі, в залежності від версії Excel, або двічі клікніть по заголовку діаграми, або відкрийте вкладку Робота з діаграмами (Chart Tools) > макет (Layout) і в якості заголовка введіть “Sales by Metropolitan Area“.

Що робити далі?

Приділіть деякий час вивченню доступних параметрів діаграми. Подивіться, які інструменти є на вкладках групи Робота з діаграмами (Chart Tools). Більшість з них не мають потреби в поясненні або покажуть попередній перегляд перш, ніж буде зроблений вибір того чи іншого параметра.

Зрештою, хіба є спосіб навчитися краще, ніж практика?

Ссылка на основную публикацию