Що робити, коли Windows 10 не запускається?

Причин, за якими система Windows не завантажується 10 кілька: видалення програмного забезпечення, зараження ПК вірусом, перевстановлення програм або драйверів, оновлення системи. В першу чергу необхідно з’ясувати, чому сталися неполадки. Розглянемо кілька найпоширеніших причин, за якими виникають проблеми з запуском Windows.

програмні чинники

В основному через них трапляються збої в нормальній роботі комп’ютера. Маленька несправність здатна завдати серйозної шкоди пристрою. Зараження ПК вірусами є неприємною проблемою, яка потребує грамотного підходу. Користувачам не рекомендується переходити по сумнівними посиланнями в інтернеті. Віруси призводять до перешифровці файлів на носії або до виведення апарату з ладу.

Маніпуляції з розділами диска

Експеримент з розділом жорсткого диска, де встановлена ​​ОС призводить до її збоїв. Наприклад, щоб заощадити місце користувач виконав стиснення томи. Через це система не зможе працювати нормально, так як іноді необхідно більше місця. Заміна назви томи веде до того, загубляться шляху до файлів ОС.

Вирішити проблему можна за наявності другої операційної системи. Якщо її не можна встановити, то вихід один – використовувати флешку з наявною на ній завантажувальної системою.

Віруси і антивіруси

Трапляється, що антивірусні програми можуть зіпсувати роботу ОС. Працюють програми наступним чином: вони шукають пошкоджений файли, і при їх виявленні виконують відділення коду файлу від коду вірусу. Бувають ситуації, коли відбувається ізоляція файлів. При атаці вірусами системних файлів, іноді виходить так, що антивірус усунув їх, але в момент перезавантаження ПК є великий ризик, що станеться помилка, через яку завантаження Windows стане неможливою.

Самостійна правка через системний реєстр

На різних сайтах є інформація, як виправити неполадки через правку реєстру. Це дієвий метод, але його застосування вимагає спеціальних знань, будь-яка помилка може дорого обійтися користувачеві. Відновити файл і видалити потрібний вміст зможе тільки професіонал. Не варто робити правку в системному реєстрі самостійно, інакше це загрожує серйозним збоєм ОС.

Установка ще однієї операційної системи

Будь-яка операційна система має плюси. Деякі власники ПК вирішують виконати установку декількох систем на апарат. Не варто завантажувати другу ОС, інакше виникне проблема з першої ОС, з цієї причини вона не зможе запуститися. Завантажувальні файли першої можна відновити, якщо не пошкоджений Windows при інсталяції. Утиліта і Командний рядок допоможуть додати загублені файли в службу завантажувача:

  • Для початку необхідно за допомогою комбінації клавіш Win + X відкрити «Командний рядок» і вибрати «Командний рядок (адміністратор)».
  • У рядок вноситься bcdedit, а потім потрібно натиснути клавішу Enter. З’явиться список всіх ОС, наявних на ПК.
  • Слід прописати команду bootrec / rebuildbcd. Завдяки їй в диспетчері завантажень з’являться відсутні в ньому операційні системи. При включенні комп’ютера буде з’являтися меню, де користувач зможе вибрати потрібну ОС.
  • Наступним етапом стане введення команди bcdedit / timeout **. Замість зірочок потрібно вказати секунди, за які користувач буде вибирати Windows.

Застосування програм, що служать для підвищення швидкості системи

Програми, покращують роботу операційної системи і красиво її оформляють. Безумовно, вони добре справляються з завданнями. При оформленні ОС нові текстури змінюють старі, і це не впливає на роботу системи. Але ось при прискоренні роботи дані програми здатні вимкнути деякі служби, що негативно позначається на роботі.

Якщо є необхідність в поліпшенні якості роботи ОС, то процедуру слід проводити самостійно, щоб розуміти, навіщо та чи інша операція проведена. Користувач може знову підключити потрібну службу.

  1. Потрібно відкрити «Конфігурацію системи» і прописати в пошуку Windows команду «msconfig». З’явиться елемент управління «Конфігурація системи» або однойменний файл. Потрібно клацнути мишкою на інформацію, що з’явилася напис.
  2. Потрібно виконати перехід на вкладку «Служби». Потрібно прибрати галочки з елементів, які більше не потрібні і натиснути на кнопку «Ок». Після закінчення установки потрібно обов’язково виконати перезавантаження комп’ютера.

Висновок: збої в роботі Windows виникають через двох основних видів помилок: апаратних і програмних. У більшості випадків усунути їх можна самостійно. Однак в тому випадку, якщо на вашому комп’ютері були пошкоджені файли системного реєстру, то відновити їх роботу зможе тільки фахівець.

Ссылка на основную публикацию