Що робити якщо завис ноутбук і не на що не реагує?

Ситуація, в якій ноутбук зависає і не реагує на натискання жодної кнопки, на жаль, не рідкість. Багато недосвідчені користувачі не знають що робити в такій ситуації. У даній статті ми розповімо які дії можна і потрібно зробити в такій ситуації, щоб спробувати повернути ноутбук робочий стан.

Чому зависає ноутбук?

Причин даної проблеми існує величезна безліч. Це може бути збій роботи програм, конфлікт драйверів, помилка оновлення операційної системи, перегрів, а також сигнал про швидкий вихід з ладу одного з компонентів ноутбука, наприклад такого як материнська плата або жорсткий диск.

У будь-якому випадку не варто панікувати, якщо ваш ноутбук завис. Насамперед його потрібно перезавантажити. Це дозволить йому заново завантажити операційну систему і дуже ймовірно, що після цього він буде працювати як належить.

Як перезавантажити ноутбук, якщо він завис?

Якщо ви згадаєте системний блок звичайного стаціонарного комп’ютера, то майже завжди на ньому є спеціальна кнопка перезавантаження, яка називається Reset.

Кнопка перезавантаження на системному блоці комп’ютера

Якщо комп’ютер зависає, то натискання на цю кнопку приводить до його негайної перезавантаження.

Але на ноутбуці такої кнопки немає. Якщо лише кнопка включення.

Не всі знають, що саме кнопкою включення можна екстрено перезавантажити ноутбук. Точніше вимкнути і знову включити. По суті і виходить перезавантаження.

Кнопка включення ноутбука, яку потрібно тримати натиснутою близько 3-5 секунд для екстреного виключення ноутбука

Отже, для того, щоб це зробити потрібно натиснути на кнопку включення завислого ноутбука і потримати її натиснутою 3-5 секунд до тих пір, поки екран ноутбука не згасне і вентилятор не перестане крутитися. Цією дією ви вимкніть свій ноутбук.

Також можна зняти батарею, якщо вона у вас знімна.

Зняття батареї в ноутбуці

Тепер включайте його як у звичайній ситуації разовим натисканням на кнопку включення. Повинна відбутися завантаження операційної системи.

Якщо цього не відбувається, то можливо буде потрібно перевстановлення або відновлення операційної системи, або в гіршому випадку – ремонт або заміна внутрішніх компонентів ноутбука.

Ссылка на основную публикацию