Що робити, якщо Wi-Fi адаптер не вдалося підключитися до мережі?

У ноутбуків є перевага над персональними комп’ютерами в особі вбудованого Wi-Fi адаптера, за допомогою якого користувачі можуть підключатися до бездротових мереж Wi-Fi. Однак, власники ПК запросто можуть придбати собі зовнішній Wi-Fi адаптер і точно також насолоджуватися благами бездротових технологій.

Проте деякі користувачі ПК повідомляють про те, що, часом, їх зовнішні Wi-Fi адаптери, з якоїсь причини, не можуть підключитися до мережі, що роздається їх маршрутизатором. Корінь проблеми може полягати у багато чому: зіпсований драйвер, проблеми з маршрутизатором, настройки операційної системи та інше.

У цій статті ми розповімо вам, що можна зробити в тому випадку, якщо ваш Wi-Fi адаптер не може підключитися до роздається мережі.

Керівництво по відновленню працездатності Wi-Fi адаптера

Перевірка роздається Wi-Fi мережі

Давайте для початку подумаємо ось про що: а чи не думали ви про те, що, можливо, проблема з підключенням до мережі полягає не в Wi-Fi адаптер, а в маршрутизаторі, який просто не роздає бездротову мережу? Перевірити це досить просто: візьміть інший пристрій, який здатний підключатися до Wi-Fi мережі, і спробуйте підключитися за допомогою його до вашого маршрутизатора.

При відсутності інших пристроїв, вам потрібно пройти в налаштування вашого маршрутизатора і переконатися, що він активований для роздачі бездротової мережі. Бувають випадки, коли настройки в таких пристроях, з якихось причин, збиваються самі по собі. Все, що вам потрібно зробити – це увійти в інтерфейс і активувати опцію роздачі Wi-Fi.

Вийти з режиму «У літаку»

Як ми всі знаємо, в Windows 10 є досить зручний режим «У літаку», за допомогою якого можна відключити всі бездротові модулі, що знаходяться у вашій системі. Зрозуміло, після активації даного режиму деактивується і ваш зовнішній Wi-Fi адаптер.

Режим «У літаку» вкрай корисний на мобільних пристроях і ноутбуках, але ось на стаціонарних комп’ютерах він абсолютно не потрібен. Проте ви могли випадково його включити, наприклад, копаючись в налаштуваннях або за допомогою особливої ​​комбінації. Також існує думки, що режим «У літаку» може включитися силами стороннього програмного забезпечення.

Деактивувати режим «У літаку» неймовірно просто: натисніть на значок Центру повідомлення і натисніть кнопку однойменного режиму. Ось і все, що від вас вимагається. Якщо ж ми виявили цієї опції в Центрі повідомлень, то можете звернутися до параметрів системи і відключити його там.

Перезапуск Wi-Fi маршрутизатора

Зрозумівши, що роздача бездротової мережі активована і ваш Wi-Fi адаптер не заблокований системними настройками комп’ютера – спробуйте перезапустити ваш маршрутизатор. Існує ймовірність, що він почав працювати зі збоями, внаслідок чого вам і не вдається підключитися до мережі за допомогою сторонніх пристроїв з Wi-Fi адаптером. Перезапуск виконується вкрай просто: вимкніть маршрутизатор від харчування приблизно секунд на десять-п’ятнадцять, а потім знову ввімкніть його в мережу. Варто сказати, що маршрутизатори можуть частенько давати збої, що призводить до ряду неприємних проблем: зниження швидкості з’єднання з мережею, блокування певних сполук або ж всього доступу до Інтернету.

Застосування засобу усунення неполадок

Досить простим способом вирішення проблеми з підключенням до мережі є використання засобу усунення неполадок мережі. Вам не доведеться нікуди йти за ним, завантажувати або проводити пошуки в мережі, так як даний засіб являє собою системну утиліту, отримати доступ до якої неймовірно просто. Для цього вам буде потрібно зробити наступне:

  • пройдіть в Параметри;
  • перейдіть в розділ «Оновлення та безпека»;
  • перейдіть у вкладку «Усунення неполадок»;
  • натисніть на пункт «Підключення до Інтернету»;
  • натисніть на кнопку «Запустити засіб виправлення неполадок”;
  • дотримуйтесь інструкцій на екрані.

Варто сказати, що дане системне засіб, на жаль, практично ніколи не вирішує якихось проблем, що виникли в будь-якому елементі системи. Однак, часом на небі все ж сходяться зірки – і трапляється диво. Спробуйте скористатися цим засобом усунення неполадок, після чого перевірте, чи вийде у вас підключитися Wi-Fi адаптером до бездротової мережі.

Оновлення драйверів Wi-Fi адаптера

Можливо, ви не можете нормально використовувати свій Wi-Fi адаптер просто через те, що його драйвера застаріли. Оновивши драйвера, ви можете позбутися від виниклих проблем з пристроєм.

Ссылка на основную публикацию