Що робити, якщо виникає помилка 5 при установці програм на Windows

При установці програм або ігор на Windows будь-якої версії і збірки, користувачі періодично стикаються з помилкою 5. Повідомлення, яке видає система разом з цією помилкою звучить як «Неможливо виконати файл у тимчасовому каталозі. Установка перервана. Помилка 5: відмовлено в доступі». Найчастіше таке відбувається на системах, де присутні кілька облікових записів користувачів і на цій сторінці ми наведемо способи усунення помилки 5 на Windows OS.

Причини появи помилки 5 в Windows

Для установки програм або ігор операційна система Windows автоматично створює тимчасові копії всіх настановних файлів з диска або флешки на жорсткому диску, поміщає їх в спеціальний каталог і вже звідти виробляє установку. Розташований цей тимчасовий каталог за адресою% USERPROFILE% \ AppData \ Local \ Temp або% WINDIR% \ Temp. І, якщо система не може отримати доступ до цього каталогу або ж не може запустити той чи інший файл з цього каталогу, буде автоматично видана помилка 5.

Пов’язано таке поведінка системи найчастіше з банальною відсутністю прав на запис і читання інформації з тимчасової папки у конкретного користувача.

Як усунути помилку 5

 1. Для того щоб система отримала всі необхідні права на роботу з тимчасової папкою і файлами, що знаходяться в ній, іноді досить запустити інсталятор гри або програми від імені Адміністратора. Якщо ви використовуєте звичайну обліковий запис на даному ПК, може знадобитися введення пароля адміністратора.
 1. Для того щоб дати доступ на роботу з даною папкою всім користувачам ПК, необхідно виконати наступні кроки:
 • Натисніть Win + R.
 • Введіть% USERPROFILE% \ AppData \ Local \.
 • Виберіть папку Temp і відкрийте її властивості, за допомогою правої кнопки миші.
 • Перейдіть у вкладку Безпека.
 • Виберіть параметр «Творець-Власник» в категорії «Групи та користувачі».
 • У новому вікні встановіть дозволу повного доступу і підтвердіть зміни.
 • Ті ж операції необхідно виконати з параметрами «система», «TrustedInstaller», «Користувачі» і «Адміністратори».
 1. Всі дії, описані в способі 2 можна також виконати з каталогом, розташованим за адресою% WINDIR% \.

  Для вступу внесених змін перезапустіть комп’ютер і спробуйте ще раз установки програм та ігор.

 1. Якщо описані вище способи не дають очікуваного результату, можна піти дещо іншим шляхом і просто змінити адресу тимчасової папки, змінивши параметри Windows.
 • Створіть каталог в корені системного диска і надайте йому будь-яке ім’я. Наприклад, це може бути каталог Temp. Його адреса має виглядати так: C: \ Temp, де С – це буква системного розділу, а Temp – ім’я створеного каталогу.
 • Відкрийте властивості вашого комп’ютера, натиснувши правою клавішею миші на іконці Мій Комп’ютер.
 • У лівій колонці вікна знайдіть «Додаткові параметри системи» і відкрийте їх.
 • У відкритому системному вікні натисніть «Додатково» і далі «Змінні середовища».
 • Виберіть параметр папки Temp і Задайте для нього нову адресу.

Після внесених змін обов’язково перезавантажте комп’ютер і спробуйте ще раз установки програм. Помилка 5 більше не буде турбувати користувачів вашого ПК.

Ссылка на основную публикацию