Що робити якщо в Windows 7 або 10 завантаження процесора 100 відсотків

Однією з численних неприємностей, з якими доводиться стикатися користувачам Windows, є завантаження ЦП на 100 відсотків. При такій високій навантаженні операційна система вкрай повільно відгукується на команди і працювати з нею стає як мінімум некомфортно. Проблем, які призводять до подібної поведінки не так багато, а методи їх вирішення достатні прості.

Проблеми з ПО

Найбільш імовірною причиною, чому ЦП завантажений на 100%, стає фонова робота програм. Досить часто можна зустріти ситуацію, коли ресурсномістке додаток, з яким працював користувач, який не повністю вивантажується з пам’яті. В якійсь мірі це можна вважати різновидом «зависання». Відмінність полягає в тому, що «зависла» програма не дозволяє закрити своє «вікно» і не реагує на команди. В даному випадку – «вікно» закривається, але процес залишається в оперативній пам’яті. Комп’ютер вважає таку програму яка працює і продовжує виділяти для неї обчислювальні ресурси. В результаті процесор вантажиться на 100 відсотків при візуальному відсутності запущених завдань.

Диспетчер завдань Windows 7

Отже, давайте подивимося, що робити в Windows 7, зіткнувшись з такою проблемою. Microsoft дає нам в руки повноцінний інструмент управління процесами ОС. Щоб ним скористатися, досить викликати контекстне меню на панелі завдань.

Вибираємо зазначений на скріншоті пункт, щоб запустити диспетчер.

Відкриваємо пункт «Вид» в верхньому меню і переходимо до зазначеної позиції.

Щоб швидко обчислити «винуватця», відзначаємо галочками зазначені пункти. Тепер наш диспетчер готовий до застосування. Параметри вікна запам’ятовуються, тому наступного разу додаткових налаштувань не потрібно.

Включаємо сортування по колонці «ЦП», в якій відображається відсоток завантаження. «Винуватця» видно відразу. В даному випадку це програма архівації, яка споживає половину системних ресурсів. Вибираєте процес і натискаєте обведену на скріншоті кнопку, щоб примусово завершити його діяльність.

Чи підтверджуєте свої дії, і споживає ресурси програма перестає працювати. Таким простим способом можна швидко зменшити завантаження ЦП в Windows 7.

Диспетчер завдань Windows 10

В останній версії ОС Microsoft розширила можливості диспетчера задач. У нього додали корисний інструмент, попрацювавши з яким можна зменшити завантаження ЦП в Windows 10.

Використовуємо позначену вкладку «Автозавантаження», щоб навести порядок в додатках, що стартують разом з операційною системою і знизити завантаження ЦП. У деяких користувачів в цьому місці можна знайти справжній «зоопарк» з програм. При цьому більше половини з автоматично запускається ПО в подальшому не використовується. Для прикладу, відключимо сервіс OneDrive. Мало хто зберігає в ньому інформацію, а вплив його система визначає як високе. Таким чином, можна зробити менше завантаженість ЦП в Windows 10 на постійній основі. Відключений сервіс не буде стартувати при запуску і віднімати обчислювальні ресурси.

зараження системи

Велика завантаження ЦП може бути прямим наслідком поразки системи шкідливим продуктом. Відразу дає про себе знати тільки вірус-вимагач. Найбільш цікаві представники цієї «фауни» будуть використовувати комп’ютер в своїх цілях. Варіантів може бути досить багато, від банальної розсилки спаму до участі в бот-мережі і модному останнім часом Майнінг криптовалюта. В результаті процесор постійно завантажений виконанням несанкціонованих користувачем дій.

Чи не кожен такий «гість» може бути своєчасно виявлений антивірусною програмою. У цьому випадку на допомогу може прийти здорова підозрілість і утиліти, що дозволяють отримати вичерпну інформацію про процеси, що відбуваються в системі. Диспетчер завдань може показати таку інформацію, але розібратися в ній не так просто. Наприклад, наявність у чинній ОС дюжини процесів svchost вважається нормою за умови, що запущені вони від імені системи.

На скріншоті показано роботу утиліти Process Explorer, відсилання до якої даються навіть службою технічної підтримки Microsoft. Всі процеси виведені у вигляді дерева з показом взаємних залежностей. При її використанні шанси виявити маскується шкідливий процес є у будь-якого уважного користувача.

Завантаження процесора 100 відсотків на Windows 10 або 7 може бути і наслідком зворотного процесу. Зайве турбується про безпеку власник ПК встановлює кілька антивірусних програм, які починають конфліктувати, використовуючи для цього всі доступні ресурси.

Системні служби

При оновленні до Windows 10 проблеми користувачам може доставляти процес Modern Setup Host. Ця системна служба відповідає за оновлення зі старих операційних систем. При цьому на системному диску створюється повна копія існуючої ОС, щоб забезпечити можливість «відкату» змін. Середній її розмір становить близько 20 Гб і при відсутності цього простору служба повинна перервати оновлення. У ряді випадків її неправильна робота може привести до зависання процесу і зростання навантаження на ЦП. Вирішується проблема ручним звільненням необхідного простору.

Якщо комп’ютер не підключений до інтернету, знизити завантаження ЦП на «Віндовс» 7 або 10 можна відключенням невикористовуваних служб. Операційна система за замовчуванням запускає сервіси, пов’язані з роботою в мережі. Наприклад, на локальному комп’ютері не потрібна служба автоматичного оновлення. Її робота при відсутності з’єднання з Інтернетом також здатна привести до неконтрольованого зростання навантаження.

На закінчення

Переважна більшість випадків, пов’язаних з підвищеною завантаженням ЦП, залежать від програмного забезпечення. Намагайтеся не змішувати робочу і ігрову конфігурацію, перетворюючи комп’ютер у «полігон» для тестування. Вивірений набір необхідних програм дозволяє забезпечувати стабільність ОС і уникнути непотрібних збоїв.

Ссылка на основную публикацию