Що робити, якщо не включається ноутбук

Так як сучасні ноутбуки є дуже складною технікою, з’являється висока ймовірність того, що виникне якийсь збій в роботі пристрою. Завдяки наявності певних інструментів для діагностики в кожному лептопі, більшість несправностей можна вирішити самостійно, не звертаючись до сервісного центру. Але для початку необхідно з’ясувати, чому стався збій. У даній статті будуть розглядатися причини, через які ноутбук може не включатися і варіанти вирішення виниклої проблеми.

Чому не включається ноутбук

Існує кілька причин, через які у користувача може не вийти запустити свій лептоп. Вони поділяються на програмні і апаратні. Якщо проблема в апаратній частині пристрою, то вийшла з ладу якась деталь. А при програмному збої, обладнання працює правильно, але є збій в системі.

Насамперед необхідно визначитися, в чому полягає суть поломки. Якщо при включенні пристрою ви чуєте роботу кулера, але запуск ноутбука не відбувається, то, швидше за все, стався якийсь програмний збій. А якщо після натискання на кнопку запуску не відбувається зовсім нічого, з великою ймовірністю, якась деталь пристрою вийшла з ладу.

Програмні збої самі виправити помилки простіше, ніж апаратні. Якщо сталася поломка якої-небудь деталі, то, швидше за все, вам доведеться звернутися в сервісний центр.

програмні збої

До найпоширеніших помилок можна віднести збій в роботі драйверів, системних файлів або ядра, проблеми в BIOS і несправності завантажувача системи. Детальніше кожна причина буде розбиратися далі в статті.

Причина 1: BIOS

Якщо причиною того, що ваш лептоп не включається стали проблеми з БІОС, то під час запуску системи на екрані з’явиться повідомлення про несправності. Іноді зовсім може не з’являтися всякої подоби. Щоб виправити цю проблему, необхідно скинути всі налаштування до заводських. Для цього необхідно відкрити кришку пристрою і знайти круглу батарейку на материнській платі. Витягніть її на пару секунд, а потім встановіть назад. Де саме розташована дана батарейка в моделі вашого ноутбука, зазначено в сервісній документації пристрою. Якщо ці дії не вирішили проблему, перейдіть до наступного пункту статті.

Причина 2: драйвера відеоадаптера

Драйвера забезпечують коректну роботу комплектуючих в ОС. Через проблеми з цими компонентами системи зображення може не виводитися на екран. Існує два способи дізнатися, чи є якась проблема з драйверами:

 1. Встановити сторонній монітор. Підключаючи його, не забудьте знеструмити як екран, так і ноутбук, і використовуйте виходи: VGA, HDMI, DVI. Який саме порт необхідний для підключення в вашому випадку, залежить від специфікації лептопа.
 2. Включити комп’ютер в «безпечному режимі». Для цього натисніть клавішу F8 під час запуску пристрою. Коли на екрані з’явиться перелік доступних режимів, виберіть «Безпечний режим».

Зазвичай в «безпечному режимі» використовується драйвер, який вбудований в операційну систему. В такому випадку буде відображатися стандартний дозвіл і колірна палітра.

У тому випадку, якщо «Безпечний режим» допоміг запустити комп’ютер, то проблема полягала в некоректно встановлених драйверах. Щоб виправити ситуацію, просто вручну інсталюйте сумісний пакет оновлень, скачавши його з офіційного ресурсу виробника.

Причина 3: помилка завантажника

Досить часто при включенні комп’ютера з’являється сповіщення про помилку завантажувача. Це означає, що каталог, де розташовані дані про операційну систему, з якоїсь причини був пошкоджений. Найчастіше така ситуація виникає через зношування HDD або в зв’язку з неправильним вимкненням телефону.

Найпростіший спосіб усунути несправність – скористатися стандартними інструментами системи. Для цього вам необхідно мати який-небудь накопичувач із встановленою на ньому операційною системою. Сама процедура виконується таким чином:

 1. При запуску лептопа натисніть кнопку F11.
 2. В відобразиться списку виберіть накопичувач, на якому знаходиться Віндовс.
 3. У вікні натисніть на напис «Відновлення системи».

У більшості випадків цей метод допомагає виправити проблему, але якщо перед вами з’явилося сповіщення, що вирішити проблему не вдалося, то несправність може полягати в системних файлах, розділі Віндовс або ядрі. В такому випадку допомогти зможе тільки повна перевстановлення ОС.

Іноді проблема може бути викликана неправильно вказаними завантажувальним
пристроєм. В такому випадку необхідно виконати такі кроки:

 1. При включенні комп’ютера за допомогою клавіші F11, щоб потрапити в завантажувальний меню.
 2. Встановіть коректне пристрій для завантаження. Воно повинно містити в назві частинку «HDD» або «SATA».

У тому випадку, якщо на ноутбуці використовується кілька завантажувальних пристроїв, то необхідно виконати цю процедуру для кожного з них.

Повна перевстановлення ОС

Існує гарантований спосіб виправити практично будь-яку помилку ОС – повна перевстановлення системи. Це кардинальний спосіб, тому використовувати його рекомендується тільки тоді, коли інші запропоновані варіанти не змогли принести належного результату.

 1. Вставте накопичувач з Віндовс в ноутбук і після включення пристрою натисніть на F11.
 2. В відобразиться переліку вкажіть інсталяційний диск або флешку.
 3. Після цього залишиться тільки чітко слідувати інструкціям інсталятора. Зверніть увагу, вам необхідно буде вибрати варіант «Установка», а не пункт «Оновлення».

Несправність апаратної частини лептопа

Якщо проблема виникла в апаратної частини, то, швидше за все, вам доведеться звернутися в сервісний центр для усунення несправності. Далі будуть розглядатися поломки, які користувач в змозі усунути самостійно.

Читайте також: Що робити, якщо ноутбук сам включається і тут же вимикається Код помилки 43 – причини появи і методи усунення Як вимкнути ноутбук на Windows якщо він завис Що робити, якщо не працює звук на телефоні Android

Причина 1: харчування

Якщо проблема полягає у відсутності харчування, то при запуску пристрою ви не почуєте характерних звуків включення ноутбука. Причина може полягати в пошкодженні або відсутності акумулятора, поломки блоку живлення або пошкодженні безпосередньо самої клавіші включення. Для того щоб виправити цю ситуацію, виконайте такі дії:

 1. Перевірте, чи правильно підключений акумулятор. Для цього відключіть його, протріть контакти і підключіть назад. Якщо напруга на клемах відсутній, доведеться замінити його на новий.
 2. Вставте блок живлення в розетку і підключіть його до ноутбука, якщо індикатор загорівся, то причина того, що пристрій не включається саме в ньому. У цьому випадку блок живлення необхідно замінити на новий.

Повірити контакти кнопки включення можна тільки при наявності спеціального інструменту – мультиметра. З його допомогою здійснюється «прозвон» кнопок. Якщо необхідне устаткування відсутнє, краще провести діагностику пристрої в сервісному центрі.

Причина 2: збій графічного адаптера

Найчастіше подібна проблема трапляється з пристроями, які використовуються для запуску ігор. При цьому може пропадати зображення на екрані, а в диспетчері відображатися помилка 43. Виправити подібну проблему можливо, якщо повністю замінити відеокарту або перепаяти чіп GPU.

Швидше за все, для вирішення цієї проблеми доведеться звернутися до досвідченого фахівця. Подібний ремонт дуже дорогий, і іноді кращим варіантом буде придбати новий лептоп.

Причина 3: поломка HDD

Якщо ваш жорсткий диск несправний, то ви не зможете знайти його в завантажувальних пристроях. Під час установки системи буде видаватися помилка HDD, в зв’язку з пошкодженими секторами.

Для того щоб переконатися в тому, що жорсткий диск перестав працювати не через окису на контактах, витягніть його і протріть контакти спиртом. Якщо після цієї процедури ситуація не змінилася, доведеться замінити HDD на новий.

висновок

У даній статті були розглянуті самі часто зустрічаються несправності, які провокують відмова техніки запускатися. Якщо виконавши всі описані вище дії, вам так і не вдалося вирішити проблему з включенням ноутбука, необхідно звернутися до кваліфікованого фахівця, який усуне несправність в сервісному центрі.

Ссылка на основную публикацию