Що робити, якщо не відтворюється музика на комп’ютері

Уявіть ситуацію, коли ви вмикаєте свій комп’ютер, але замість вітальної мелодії чути лише гул від системного блоку. Можливо, вам здалося, але ви включаєте один з улюблених треків, і з жахом розумієте, що не чути музика на комп’ютері. Досить рідко проблема криється в самому обладнанні – колонки або звукова система вийшла з ладу або погано налаштована.

Найчастіше неприємності криються саме в операційній системі, і нам же краще – усунути неполадки в ОС можна за лічені хвилини, причому безкоштовно. Що слід робити, якщо комп’ютер відмовляється відтворювати ваші улюблені композиції? Розберемося в питанні детально.

Вирішуємо ситуацію з програмним забезпеченням

Апаратна частина в ході розбору польотів порушена не буде – якщо ви грішите на неї, спробуйте підключити своє звукове обладнання до іншого пристрою. Якщо результату немає, ймовірно, доведеться витрачатися на ремонт. Тепер же треба зрозуміти, як налаштувати програмне середовище так, щоб не було неприємностей з аудіо. Зазвичай проблема в тому, що драйвери перестають працювати правильно. Перевірити, чи всі так з вашої ОС в плані звуку, можна таким чином:

Перейдіть в панель управління і виберіть Адміністрування, потім зайдіть в підрозділ Служби.

У списку знайдіть пункт під назвою Windows Audio, після чого натисніть Дія, далі Властивості.

Перейдіть у вікно Windows Audio властивості і подивіться статус роботи. Якщо вказано, що дана служба не працює, її необхідно активувати, тобто натиснути кнопку Пуск, розташовану на цій же сторінці.

Параметр «Тип запуску» переведіть в режим Авто, щоб більш не довелося повторювати зазначені дії.

Іноді продовженої роботи досить для того, щоб знову змусити ваш ПК відтворювати звук належним чином. Але якщо це не допомогло, не турбуйтеся – треба перевірити, чи встановлені драйвера. Зробити це просто:

Знову зайдіть в панель управління, після чого в «Диспетчер пристроїв».

Прокрутіть список доступного обладнання і розкрийте підменю Звукові, відео та ігрові пристрої.

Якщо в меню нічого немає, або немає саме вашого обладнання, доведеться завантажити драйвер.

Знайти та завантажити стандартні звукові драйвера для відтворення аудіо можна в інтернеті, благо, там вони є у великих кількостях. Досить запустити інсталяційний файл і дочекатися, поки установка драйвера підійде до кінця. Після цього слід перезавантажити ПК і знову повторити зазначені в другій інструкції дії, щоб переконатися, що підключений до вашого комп’ютера звукове обладнання повністю визначилося. Ось тепер все!

Як правило, якщо музика не грає через програмного збою, наведених вище дій більш ніж достатньо для вирішення проблеми. Апаратні проблеми, звичайно, вирішуються зовсім інакше, і це не предмет цієї статті. Ви можете поділитися цією інструкцією зі своїми друзями через соціальні мережі, щоб вони теж знали, як повернути звук на власний ПК. Не забудьте підписатися на новини, щоб одним з перших читати нові статті та огляди!

Ссылка на основную публикацию