Що робити, якщо не працює Wi-Fi (код 10)

Бездротовий доступ до Інтернету в повній мірі розкриває функціонал і гідності мобільного ноутбука. Користуватися ноутбуком з Windows на борту – суцільне задоволення, якщо він більш-менш якісний, а операційна система якомога новіше. Якби все було так гладко, навряд чи потрібна була ця стаття, але Wi-Fi Інтернет далеко не так стабільний як провідний. Розглянемо ситуацію, коли у властивостях модуля Wi-Fi з’явилося повідомлення «Запуск цього пристрою неможливий (код 10)» і дізнаємося, як вирішити цю проблему найбільш простим шляхом.

Причини появи помилки «Запуск неможливий»

Нормальна робота пристрою забезпечується його справністю і сумісністю з операційною системою. В даному випадку, сумісність забезпечується драйверами. Спочатку, коли ви тільки купили ноутбук і в ньому була встановлена ​​ОС, все драйвера були встановлені ще «на заводі», тому проблем бути не повинно, але незабаром вони чомусь з’являються. Пояснюється це тим, що в процесі роботи, користувач міг випадково видалити щось пов’язане з драйверами при неправильному використанні програм типу «CCleaner». Після перевстановлення ОС або її глобальному оновленні (наприклад, перехід з «вісімки» на «десятку») «дрова» теж можуть злетіти і їх потрібно заново встановити.

Щоб завантажити правильні драйвера для Wi-Fi модуля, необхідно скористатися сайтом виробника вашого ноутбука і за моделлю пристрою знайти до нього файли і документацію. Просто пропишіть в рядок пошуку по продуктах модель і вам буде надано перелік для завантаження і ознайомлення. Уважно дивіться на підтримувану ОС, адже драйвера для однієї системи можуть не підійти для іншої. Однак, в разі неможливості завантажити файл, наприклад, для Windows 10, спробуйте скористатися варіантом більш старшої версії.

Ще однією причиною, яка може вплинути на появу помилки «запуск пристрою неможливий» – це відмова роботи або поломка пристрою. Згодом, одне або кілька складових комп’ютера вимагають заміни, тому якщо причина не в драйверах і не в збої, можливо буде потрібно поставити новий Wi-Fi адаптер.

Варіанти вирішення проблеми з «кодом 10»

Проблема з кодом 10 цілком вирішувана, якщо пристрій справно. Розглянемо, що конкретно можна зробити, щоб вирішити задачу по відновленню роботи.

  1. У вікні, в якому ви побачили повідомлення «Запуск цього пристрою неможливий», натисніть «Драйвер». Натисніть кнопку «Оновити» та система спробує самостійно знайти в мережі драйвер для пристрою і перевстановити його. Зазвичай, це у неї виходить (тільки якщо ви підключили ноутбук до Інтернету через Ethernet. У разі повідомлень на подобі «драйвер не знайдений» або «встановлений актуальний драйвер», не варто засмучуватися, потрібно просто видалити існуючий драйвер і перейти до другого пункту цього переліку . Якщо ж повідомлення не вискочили, а драйвер був успішно завантажений з Інтернету і встановлено – в 99% випадків пристрій буде працювати відразу ж. в останньому 1-му відсотку варіантів доведеться тимчасово витягти пристрій (віртуально) і потім заново включити. Клікаєте в «Диспетчері пристроїв» по ​​модулю правою кнопкою миші і вибираєте «Відключити», а потім відразу “Задіяти».

  2. Якщо драйвера зовсім немає в системі, скористайтеся радою про завантаження файлу з сайту виробника, який ми описували раніше;
  3. Спробуйте зробити таку операцію як «Оновити конфігурацію устаткування». Щоб це зробити, потрібно клікнути в вікні «Диспетчера пристроїв» по ​​кнопочки монітора з лупою. В результаті почнеться процес і виведеться повідомлення про пошук пристроїв. Буває, що така операція допомагає повернути в робочий стан всі «непрацюючі» пристрою.

Що робити, якщо помилка «код 10» пропала, але Wi-Fi не працює

Найобразливіша ситуація з кодом 10 – начебто, все вирішили, а Wi-Fi як і раніше не працює. Виявляється, цьому є явні причини, які можна з легкістю вирішити. Отже, розглянемо варіанти вирішення проблеми непрацюючого Wi-Fi.

  1. Вимкніть режим «в літаку». Коли модуль відмовляється працювати, система автоматично переходить в даний режим. В такому випадку просто включити пошук мереж і спробуйте підключитися. Якщо сам пошук взагалі йде – радійте, з адаптером все в порядку;
  2. Ви підключилися до мережі та інші пристрої теж підключені до мережі, але у вас доступу в Інтернет немає, а у них є. В даному варіанті рішення одне – перезавантажити роутер, який роздає зв’язок. Зазвичай, ця операція допомагає, але ненадовго. Щоб вона не повторювалася, потрібно увійти в налаштування роутера і подивитися, скільки часу виділяється на кожен з IP адрес, які підключаються до маршрутизатора (роутера). У разі необхідності збільшити час;
  3. Підключилися до мережі, але ніякі пристрої не можуть користуватися Інтернетом. Тут вже потрібно звертатися до провайдера – можливо він припинив доступ на якийсь час.
Ссылка на основную публикацию