Що робити якщо не працює вай фай і не вдається підключитися до мережі

Бездротова мережа WiFi прийшла чи не в кожен будинок. Іноді вона звідти і «йде»: техніка має неприємну властивість підводити. У випадку з неполадками Wi-Fi проблему легко виправити самостійно, не вдаючись до допомоги майстрів. Головне завдання – правильно діагностувати зіпсований сегмент мережі, а як полагодити його – підкаже ця стаття.

Три основні сегменти бездротової мережі. Через збій в одному з них не працює Вай-Фай:

1. Зовнішні неполадки: коли сигнал інтернет-провайдера не доходить до роутера (пристрою, який «роздає» Wi-Fi).

2. Мережеві неполадки: несправності всередині самого маршрутизатора. Роутер не роздає інтернет.

3. Внутрішні проблеми: проблеми в комп’ютері, який не може підключитися до справної мережі Wi-Fi (характерне повідомлення – помилка аутентифікації).

Рекомендується діагностувати причину збою саме в такому порядку. Адже якщо проблема знаходиться ззовні, то немає сенсу в маніпуляціях з роутером і комп’ютером.

Зовнішні несправності Wi-Fi

Перше завдання при непрацюючому Wi-Fi – визначити, чи надходить сигнал на роутер. Переважна більшість таких пристроїв оснащується індикаторами-світлодіодами. Необхідно відшукати серед іконок на корпусі роутера значок, що відповідає за індикацію зовнішнього сигналу. Ця ікона може мати позначення виду:

· ADSL

· WAN

· Ethernet

· 3G / 4G

Якщо відповідний світлодіод моргає або горить рівним світлом, значить – інтернет є, а проблема в іншому сегменті – можна переходити до наступного розділу статті. Не горить жоден значок? Значить, перестав працювати роутер. Перевірте його електроживлення, підключіть пристрій до іншої розетки.

Якщо індикатор не горить, то це означає, що на нього не надходить зовнішній сигнал (при цьому мережа цілком працездатна, але – без доступу до інтернету). В такому випадку слід вимкнути роутер, включити його через кілька секунд, потім – почекати 1-2 хвилини для того, щоб пристрій повністю загрузилось і спробувало «зловити» сигнал від провайдера. Також рекомендується перевірити надійність з’єднання кабелів з роутером (в разі мобільного інтернету – працездатність SIM-карти): якщо фізична підключення порушено, то роутер НЕ роздає інтернет.

Не допомогли перезавантаження і перевірка кабелю – зробили все, а інтернет не працює? Треба дзвонити в техпідтримку провайдера: проблема не в ваших пристроях. А ви вчасно заплатили за послуги?

неполадки маршрутизатора

Коли зовнішній сигнал точно «чути» на роутері, але комп’ютер не може «зловити» інтернет по бездротовій мережі, слід перевірити наявність мережі з ще одного пристрою – наприклад, зі смартфона / планшета, або з іншого ПК. Якщо не працюють і мобільні гаджети, то проблема полягає в маршрутизаторі (інша назва роутера). Якщо ж з’єднання на іншому пристрої працездатний, то слід перейти до наступного розділу статті – неполадок ПК.

Роутер, по суті, маленький комп’ютер з власним процесором, пам’яттю і мініатюрної операційною системою – прошивкою. Час від часу з ним виникають неполадки – як у будь-якого комп’ютера. Коли перестав працювати саме роутер, для початку спробуйте перезавантажити точку доступу і почекати пару хвилин. Найчастіше цієї дії досить для відновлення роботи Wi-Fi.

Рис: Вхід в панель управління роутером: потрібно ввести в браузер адресу 192.168.1.1 (на деяких моделях – 192.168.0.1)

Потрібно увійти в панель управління роутером. Для цього в адресний рядок будь-якого браузера введіть адресу: 192.168.1.1 (у деяких моделей злегка іншу адресу: 192.168.0.1). Дізнатися адресу роутера, як правило, можна в інструкції пристрою, а іноді він надрукований на корпусі точки доступу. Браузер поцікавиться логіном-паролем (зазвичай це пара admin / admin).

До речі, якщо комп’ютер запитує авторизацію, то це означає, що роутер тільки не роздає інтернет, зате сам вайфай працює. Якщо запит логіна і пароля не виникає, це значить, що бездротова мережа відсутня повністю. Спробуйте зробити так: підключитися до маршрутизатора провідним способом – в його комплект входить короткий мережевий кабель. Один кінець потрібно вставити в порт на комп’ютері, а інший – в порт працює роутера. Після цього знову ввести в браузер адресу 192.168.1.1.

З’явилося повідомлення «помилка аутентифікації»? Спробуйте ввести пароль і логін заново: латинськими літерами, без використання заголовних; логін і пароль можна також дізнатися в інструкції. Коли все введено вірно, відкриється головна сторінка панелі управління.

Хоча дизайн і мову інтерфейсу у кожного виробника роутерів різні, є загальні принципи роботи з панеллю керування. Ми розглянемо рішення проблем з Wi-Fi на прикладі девайса TP-Link.

Рис: Головна сторінка веб-інтерфейсу точки доступу.

1. Якщо підключилися до роутера по Вай-Фай

Погляньте на скріншот вище. Це головна (інформаційна) сторінка маршрутизатора. Перевірте, щоб всі показники мали ненульові значення – як в правій частині таблиці на зображенні. Якщо хоч один з них має значення типу 0, «помилка аутентифікації», «недоступно», 0.0.0.0 – це привід знову перевірити наявність сигналу від провайдера і з’єднання кабелів. Роутер справно роздає вай фай, тільки без доступу до інтернету. Дзвінок в техпідтримку провайдера – оптимальне рішення.

2. Коли Вай-Фай не працює (підключення за допомогою мережевого кабелю)

Пошукайте розділ під назвою Wireless (інші назви – Wi-Fi, Бездротова мережа і т.п.). На зображенні цей розділ відзначений зеленою рамкою. Зайшовши туди, знайдіть галочку включення бездротового зв’язку і поставте її, потім знову задайте назву мережі і пароль для аутентифікації в ній, приберіть можливі фільтри MAC-адреси.

Розділ просунутих налаштувань (Advanced options) повинен мати приблизно такі параметри, як на малюнку нижче:

· Вибір каналу: автоматично;

· Смуга пропускання (20/40 МГц);

· Режим роботи маршрутизатора: «точка доступу» (або AP, access point);

· Режим: bgn для сучасних пристроїв, або g – для старіших моделей ПК.

Перезавантажте вай фай роутер і спробуйте знову з’єднатися з мережею. Не вдалося визначити підключитися? Спробуйте змінити ім’я (SSID) і пароль, пограти з вибором каналу, вибрати іншу смугу пропускання. Перезавантажуйтеся кожен раз після зміни черговий настройки, якщо інтерфейс зажадає це.

Якщо комп’ютер не може підключитися до справної мережі Wi-Fi

Часто ноутбуки оснащені додатковими функціональними клавішами для управління пристроями: звуком, тачпадом, бездротовим адаптером. Спробуйте відшукати в верхньому ряду клавіатури (F1 – F12) кнопку зі значком Вай-Фай і натиснути її одночасно разом з клавішею Fn (нижній ряд). Якщо не працює адаптер (був виключений випадково, або для зниження енергоспоживання), то після натискання цієї комбінації він запрацює знову. Перевірити, чи включений адаптер, можна за допомогою бездротової іконки біля годинника Windows: хрестик на значку, або відсутність іконки говорять про вимкненому адаптері.

Коли бездротова мережа працює на інших пристроях, але в треї Windows значок бездротової мережі перекреслені хрестиком (або зовсім відсутня) – проблема з Вай-Фай полягає в конкретному комп’ютері, а не в самій мережі. Значить, лише цього пристрою не вдається підключитися, а сам вайфай працездатний. Якщо ж іконка відзначена жовто-помаранчевої точкою, то спробуйте клацнути по ній і пошукати назву вашої мережі. Вона знайшлася, але при введенні пароля вискакує помилка аутентифікації? Справа в невірній розкладці, в тій самій клавіші Caps Lock, або просто в неправильному паролі.

У разі настільного ПК слід фізично витягнути і знову підключити Wi-Fi-адаптер (зазвичай це пристрій розміром з флешку, підключено до порту USB в задній частині корпусу). Якщо адаптер вбудованого типу (або мова йде про ноутбук), спробуйте перевірити його працездатність: праве клацання по «Мій комп’ютер» / »Комп’ютер» – «Властивості» – «Диспетчер пристроїв».

Погляньте на розділ «Мережеві адаптери»: якщо один з них, особливо що має в назві слово Wireless (бездротовий) позначений питальним, знаком оклику або хрестиком, то проблема полягає в конфлікті цього пристрою з Windows або з іншим вузлом ПК. Досить завантажити свіжі драйвера для бездротового адаптера і встановити їх заново – після цієї операції комп’ютер, як правило, знову бачить мережу.

При цьому спроба клацання по даному елементу управління викликає повідомлення: не вдалося підключитися до мережі.

Адаптер точно включений, драйвера встановлені і конфлікт обладнання в диспетчері пристроїв відсутня, але інтернет на комп’ютері так і не з’явився? Ймовірно, проблема з мережами – програмного типу. Перевіримо в «Центрі мережних підключень Windows», чи вважає ОС цей адаптер включеним.

Рис: Центр управління мережами Windows

У лівій частині Центру потрібно вибрати розділ «Зміна параметрів адаптера». У наступному вікні з’являться всі мережеві адаптери Windows. Погляньте на скріншот нижче: бездротовий адаптер в даному випадку був виключений програмним способом (виділено сірим кольором). В даному випадку не працює інтернет виключно через вимкненого адаптера. Для включення досить натиснути правою кнопкою і вибрати «Задіяти» ( «Включити» / »Enable»).

Рис: Програмне включення бездротового адаптера

Нарешті, іноді в Wi-Fi виникають проблеми мережевої несумісності пристроїв. Роутер відмовляється з’єднуватися з тими параметрами протоколу IPv4, які пропонує йому Windows. Слід «підкоритися» маршрутизатора і надати йому право самостійно призначити мережеву конфігурацію. Звучить складно, однак на практиці це лише одна невелика настройка.

Рис: Скидання конфігурації мережевого адаптера в Windows

У Центрі управління мережами потрібно вибрати поточний бездротове з’єднання, відшукати в ньому пункт «Властивості» (скріншот ліворуч). У діалоговому вікні слід знайти «Протокол Інтернету версії 4» – і знову вибрати «Властивості». Відкриється вікно з параметрами IP-адреси. Рекомендується вибрати автоматичні конфігурації мережі – так, щоб маршрутизатор міг самостійно призначити IP і DNS-адреси (скріншот праворуч). Цей спосіб допомагає особливо добре, якщо у вікні як на правому скріншоті було видно введені вручну мережеві адреси. Така конфігурація не вірна, а комп’ютер не бачить мережі.

висновок

У тих рідкісних випадках, коли наведені поради не допомагають, впадати у відчай не варто. Адаптери і роутери Wi-Fi – надійні пристрої з відмінною сумісністю.

Причина того, чому не працює вайфай, може бути курйозним. Наприклад, домашня мережа завжди називалася Home – і відмінно працювала. Але раптово у сусіда з’явилася власна мережа з тією ж назвою – Home! Комп’ютер намагається підключитися до нової мережі, ніби до власної – і, природно, зазнає поразки, раз по раз виводячи на екран повідомлення «помилка аутентифікації». Нарешті, можливі випадки, коли оплата за інтернет не була проведена вчасно.

Подібні нетехнічні випадки відбуваються регулярно. Озброївшись знаннями з цієї статті, можна впевнено відповісти на питання – чому не вдалося підключитися інтернет по Вай-Фай, і що з цим робити. Успіхів в налаштуванні, і нехай ваше з’єднання завжди буде стабільним і швидким!

(Поки оцінок немає)
Завантаження …

Ссылка на основную публикацию