Що робити, якщо лампочка на материнській платі горить червоним

У більшості материнських плат є спеціальний індикатор, який відображає їх стан. Нормальний колір діода – зелений, якщо ж він стає червоним, швидше за все, має місце якась несправність. У цій статті буде докладно розглядатися, що могло привести до появи тривожного кольору і методи виправлення цієї несправності.

Що робити з червоним індикатором на материнській платі

Найчастіше подібний збій виникає після того, як користувач здійснював механічні маніпуляції з ПК. Наприклад, заміна термопасти або очищення кулерів від пилу. Розглянемо, як виправити проблему докладніше.

Спосіб 1: Звукові сигнали в BIOS

При запуску ПК ОС може видавати певні звуки, які сигналізують про наявність будь-якої помилки. Кожен звуковий сигнал має свою розшифровку, яка може відрізнятися в залежності від виробника. Правильно розшифрувавши код сигналу, можна швидко усунути несправність, але якщо на материнке або в корпусі відсутня спікер, ніякого звукового сигналу ви не почуєте, і буде потрібно шукати причину збою власноруч.

Спосіб 2: Помилка ОЗУ

Найчастіше індикатор на материнке загоряється червоним через помилку ОЗУ. Переконатися в тому, що проблема криється в оперативній пам’яті вельми просто, достатньо встановити плашку в інший наявний роз’єм. Якщо використовується кілька плашок пам’яті, перевіряти кожну слід по-окремо. Особливу увагу слід приділити контактам. Також можна очистити обладнання від сміття і пилу. Користувачі, які самостійно збирали комп’ютер, можуть зіткнутися з несумісністю плашок з материнською платою. Перевіряти чи підходить RAM слід обов’язково, так як далеко не всі модифікації сумісні один з одним.

Спосіб 3: Проблеми з процесором

Після заміни термопасти часто виникають проблеми з процесором. В основному це відбувається через пошкодження контакту. Перевірку CPU слід починати з від’єднання кулера, після чого обережно знімається процесор, відсуваючи держатель. Ця процедура необхідна для того, щоб переконатися в цілісності ніжок і відсутності їх деформації. Розбираючи процесор, ви можете помітити, що комплектуючі мають занадто високу температуру. Це може привести до цілого ряду різних несправностей, тому важливо забезпечити процесору гарне охолодження.

Читайте також: Код помилки 43 – причини появи і методи усунення Що робити з помилкою cmos checksum error Детальна інструкція, навіщо потрібна батарейка на материнській платі Як оновити біос материнської плати ноутбука і комп’ютера?

Спосіб 4: Несправності HDD

Проблеми з жорстким диском рідко впливають на материнську плату, але такі ситуації все-таки бувають. Перш за все, слід від’єднати HDD від материнки, після чого включити ПК, уважно слухаючи звукові сигнали системи. Можна також спробувати підключити жорсткий диск через інший роз’єм, перевірити цілісність кабелю і правильність підключення.

Спосіб 5: Недостатнє харчування

Іноді індикатор на материнській платі може зіграти червоним через недостатню кількість електроенергії. Перевірте роботу жорсткого диска і кольорів. Постарайтеся розрахувати кількість споживаної системою енергії і порівняйте отримане значення з можливостями блоку живлення. При нестачі електроенергії, потрібна заміна блоку.

Спосіб 6: Скидання параметрів BIOS

Використовувати цей метод рекомендується тільки в тому випадку, якщо всі розглянуті вище способи не принесли належного результату. Маніпуляції з параметрами BIOS можуть призвести до збоїв системи і повної непрацездатності ПК. Найбільш оптимальним варіантом буде скинути параметри до заводських налаштувань.

Описані в статті способи допомагають усунути проблему з індикатором на материнській платі. Зверніть увагу, що якщо в процесі усунення несправності ви помітили якесь механічне пошкодження комплектуючих, необхідно якомога швидше звернутися в сервісний центр для проведення діагностики та грамотного ремонту.

Ссылка на основную публикацию