Що робити, якщо комп’ютер не бачить DVD-привід в Windows 7

Якщо при роботі з комп’ютером ви виявили, що іконка дисковода в «Провіднику» Windows підсвічена трикутним значком зі знаком оклику або вона взагалі не відображається, то це може говорити про збої в роботі ПК. Також бувають ситуації, коли дисковод відображається нормально, але диск не відображається взагалі або при відкритті виникає помилка. Далі розглянемо, що може бути причиною описаної проблеми, а також способи її вирішення.

причини несправності

Всього причини несправності можна розділити на дві великі групи:

 • апаратні;
 • Програмні.

У першому випадку мова йде безпосередньо про поломку самого дисковода або будь-яких інших комплектуючих ПК, які цю поломку спровокували. В ході експлуатації могла зламатися лазерна головка, вийти з ладу якась мікросхема. Тоді потрібно звертатися в сервісний центр або купувати новий DVD-привід. Правда, не варто забувати, що джерело несправності може бути і не в ньому, наприклад, міг зламатися блок живлення, через що дисковод не отримує достатню кількість енергії. Також могли відійти SATA або IDE-шлейфи. Щоб це з’ясувати напевно, буде потрібно виконати розбір ПК і його огляд. Плюс, не потрібно забувати, що диск може бути пошкоджений, тому він і читається.

З програмними неполадками все трохи простіше, так як їх можна виправити самостійно досить швидко і без необхідності розбирання комп’ютера. Далі перейдемо безпосередньо до варіантів виправлення програмних несправностей.

Варіант 1: Усунення проблем з драйверами

Некоректно встановлені або погано нову версію драйверів можуть стати причиною неполадок з DVD-приводом в Windows 7. Їх усунення можна зробити як стандартними засобами операційної системи, так і за допомогою сторонніх програм.

Давайте для початку розглянемо, як вирішити зазначену проблему через «Диспетчер пристроїв»:

 1. Натисніть на іконку «Пуск». Далі перейдіть в розділ «Панель управління», що розташований в правій частині меню.
 2. Встановіть навпаки параметра «Перегляд» варіант «Категорія».
 3. Тепер перейдіть в розділ «Система і безпека».
 4. Тут в блоці «Система» потрібно знайти і натиснути на варіант «Диспетчер пристроїв».
 5. Розкрийте гілку «DVD і CD-ROM дисководи».
 6. Якщо зазначена вище група відсутня в переліку доступних пристроїв, то в такому випадку клацніть на кнопці «Дія». У контекстному меню виберіть варіант «Оновити конфігурацію».
 7. Буде проведена процедура поновлення даних в «Диспетчер пристроїв». В потрібної гілці має відобразитися вказаний пристрій. Якщо воно відобразилося, то перевірте DVD-привід на працездатність. Якщо не відображається, то спробуйте знайти в іншій гілці. Через проблеми з драйверами воно може переміститися. За умови, що дисковод взагалі ніяк не відображається в «Диспетчері пристроїв», рекомендується звернути увагу другий варіант вирішення проблеми. Також в такому випадку не виключені й проблеми з BIOS.

Цілком можливо, що дисковод у вас відобразився після виконаних маніпуляцій в «Диспетчері пристроїв», але сам пристрій так і не запрацює коректно. В цьому випадку вам доведеться перевстановити на нього драйвера. Давайте докладніше розглянемо, як це можна зробити за допомогою стандартних засобів Windows:

 1. Розкрийте гілку «DVD і CD-ROM приводи». Там натисніть правою кнопкою миші по пункту з дисководом.
 2. З контекстного меню виберіть параметр «Видалити».
 3. Відкриється віконце, де вам потрібно підтвердити видалення, скориставшись кнопкою «Ок».
 4. Почекайте деякий час, поки система не видалить драйвера. Зазвичай це займає пару секунд, але в рідкісних випадках може тягнутися довше.
 5. Тепер знову натисніть у верхньому меню на пункт «Дія». З контекстного меню виберіть варіант «Оновити конфігурацію устаткування».
 6. Виконайте перезапуск комп’ютера.
 7. Якщо це не допомогло, то можете спробувати оновити драйвера на дисковод за допомогою «Диспетчера пристроїв». Для цього просто натисніть правою кнопкою миші по пункту з дисководом і виберіть варіант “Оновити драйвери».
 8. З’явиться нове вікно, де буде запропоновано кілька варіантів оновлення. Якщо у вас на комп’ютері немає вже заздалегідь підготовленого образу з драйверами під ваш дисковод, то скористайтеся варіантом «Автоматичний пошук оновлених драйверів».
 9. Буде виконаний запуск автоматичного процесу пошуку нових драйверів для вашого DVD-приводу на сайті Майкрософт. Якщо такі будуть виявлені, то вони автоматично завантажить і встановляться.

За умови, що пошук не дав результатів, в проблема при цьому не була усунена, ви можете спробувати встановити драйвера для дисковода вручну. Робиться це за такою інструкції:

 1. Спочатку вам потрібно дізнатися повне найменування DVD-приводу на вашому комп’ютері, щоб знайти і завантажити під нього потрібний пакет драйверів. Перейдіть до «Диспетчер пристроїв» за аналогією з інструкціями, які описувалися вище. Натисніть правою кнопкою миші по значку дисковода і перейдіть в «Властивості».
 2. Там потрібно відкрити вкладку «Відомості» і під «Властивість» вибрати значення «ВД обладнання». У вікні «Значення» потрібно зверніть увагу на перше значення зі списку.
 3. Використовуючи це значення, а також будь-яку пошукову систему знайдіть актуальний драйвер самостійно і скачайте його. Остерігайтеся сайтів з сумнівною репутацією. У пошукових системах Яндекс і Google такі сайти зазвичай позначаються спеціальними позначеннями або виносяться на останні сторінки пошукової видачі.
 4. Тепер вам потрібно видалити вже встановлені драйвера для дисковода. Знову перейдіть в розділ «Властивості» і там відкрийте вкладку «Драйвер».
 5. Тут натисніть на кнопку «Видалити».
 6. Підтвердіть видалення, скориставшись кнопкою «Ок».
 7. Знову натисніть правою кнопкою миші по іконці приводу і виберіть пункт з контекстного меню «Оновити драйвера».
 8. Далі у вікні, потрібно вибрати останній пункт – «Виконати пошук драйверів на цьому комп’ютері».
 9. У наступному вікні вкажіть розташування драйвера, скориставшись кнопкою «Обзор». Обов’язково поставте галочку напроти пункту «Включаючи вкладені папки».
 10. Відкриється віконце огляду, де потрібно вибрати папку, в яку був завантажений інсталяційний образ драйвера. Після цього натисніть кнопку «Ок».
 11. У вікні з 9-го пункту повинен відобразитися шлях до папки з інсталяційний файл. Перевірте його правильність. Після цього натисніть на «Далі».
 12. Після цього відбудеться оновлення драйверів для дисковода, і проблема швидше за все вирішиться (якщо вона була дійсно пов’язана з драйверами).

Ви також можете спробувати встановити оновлення драйверів за допомогою спеціалізованих програм, наприклад, DriverPack Solution. Інструкція в такому випадку буде виглядати наступним чином:

 1. Перейдіть на офіційний сайт розробника і скачайте програму, скориставшись кнопкою «Встановити всі необхідні драйвери». На комп’ютер буде завантажений виконуваний EXE-файл.
 2. Запустіть його. Після цього почнеться сканування системи, де буде йти пошук застарілих або відсутніх драйверів. Примітно, що DriverPack Solution не вимагає попередньої установки на комп’ютер. Сам процес сканування зазвичай займає менше хвилини.
 3. Спочатку ПО запропонує вам встановити драйвера в автоматичному режимі. Рекомендується відмовитися від такого типу установки, так як разом з усіма необхідними для роботи драйверами на ваш комп’ютер буде встановлено додаткове програмне забезпечення. Воно не представляє будь-яку загрозу, але цілком може виявитися, що воно вам в даний момент не потрібно. Щоб вибрати, що встановлювати, а що ні, скористайтеся кнопкою «Режим експерта», яка розташована в нижній частині вікна.
 4. Перейдіть в лівому меню по пункту у вигляді чотирьох квадратів. Тут потрібно зняти галочки з усіх програм, які відзначені. На деяких галочки можете залишити. На ваш розсуд.
 5. Поверніться знову в розділ, який позначений іконкою гайкового ключа. Тут
  потрібно натиснути на кнопку «Налаштувати комп’ютер автоматично».
 6. Комп’ютер створить «точку відновлення». Вона потрібна, щоб ви могли в разі критичних помилок повернутися до стабільно працюючої версії Windows. Процес займає не більше хвилини.
 7. Після цього процес установки драйверів буде продовжений. Чекайте його завершення. Потім можете перезавантажити комп’ютер.

Варіант 2: «Редактор реєстру»

За умови, що зазначені вище дії не допомогли вам впоратися з проблемою, рекомендується звернути увагу на інші причини. В першу чергу на апаратні несправності і проблеми з настройками в BIOS. У першому випадку доведеться нести комп’ютер в сервісний центр з проханням замінити проблемні компоненти. У другому вам доведеться робити скидання налаштувань BIOS до заводських.

Читайте також: Що робити, якщо на комп’ютері пропав значок принтера? Як запустити командний рядок в Windows (Віндовс) 10 Вирішуємо проблему, як включити тачпад в Windows 10 Де скачати і як встановити драйвера для Інтернету на Windows 7

Однак проблема може ще бути в некоректних налаштуваннях реєстру. Не рекомендується лізти в «Редактор реєстру», якщо ви не впевнені в тому, що причина неполадок з DVD-приводом чи не криється в BIOS / апаратної частини. Також варто розуміти, що будь-який невірний дію в реєстрі може привести до некоректної роботи всієї системи в подальшому, тому підходите до процесу редагування з обережністю.

Інструкція виглядає наступним чином:

 1. Для початку вам потрібно викликати рядок «Виконати». Для цього використовуйте поєднання клавіш Win + R. У відкрилася рядок введіть команду: regedit і натисніть Enter для її застосування або «Ок».
 2. Далі зверніть увагу на ліву частину вікна «Редактора реєстру». Там потрібно розкрити папку «HKEY_LOCAL_MACHINE». Після перейдіть в папку «SYSTEM», потім в «CurrentControlSet», далі в «Control» і тільки потім в «Class».
 3. У цьому розділі потрібно знайти каталог з наступним найменуванням «{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}». Будьте уважні, тому що в цій папці міститься безліч розділів зі схожою назвою. Для зручності в деяких версіях редактора реєстру є пошуковий рядок у верхній частині вікна.
 4. У відкритому розділі «{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}» знайдіть і видаліть файл з найменуванням «UpperFilters». Для цього потрібно натиснути по ньому правою кнопкою миші і вибрати пункт «Видалити».
 5. Іноді зазначеного параметра може не бути. В такому випадку дії з попереднього пункту потрібно проробити з параметром «LowerFilters».
 6. Під сплив вікні підтвердіть свої дії, скориставшись кнопкою «Так».
 7. Закрийте «Редактор реєстру» і перезавантажте комп’ютер. Після цього дисковод повинен знову нормально заробити.

Варіант 3: Відновлення системи

Якщо жоден з описаних вище варіантів не спрацював, то ви можете спробувати відновити систему, використовуючи «Точку відновлення» або інсталяційний образ операційної системи. За допомогою цієї функції ви можете відкотити ОС до того стану, коли вона і її компоненти нормально працювали.

Детальніше: Як зробити відновлення Windows 7

В іншому випадку можна спробувати перевстановити ОС, але це потрібно робити тільки в тому випадку, якщо ви дійсно впевнені в тому, що дисковод не працює по програмним причин, а не апаратним. Процес установки Windows не відрізняється якимись труднощами, проте в контексті даної статті розглянуто не буде.

Як бачите, існують певні способи вирішення проблем з непрацюючим DVD-приводом в Windows 7. Однак для більш ефективної роботи потрібно встановити причину, в іншому випадку всі дії можуть виявитися марними або навіть нашкодити комп’ютеру. У більшості випадків програмні неполадки усуваються за допомогою «Диспетчера пристроїв» або «Редактора реєстру».

Ссылка на основную публикацию