Що робити, якщо є Інтернет, але не працює Wi-Fi?

Підключення до Інтернету за допомогою кабелю у багатьох відношеннях краще бездротового, що здійснюється силами Wi-Fi, але ми все повинні погодитися, що воно може бути надзвичайно обмеженим, якщо ви тільки не проводите весь свій час за персональним комп’ютером, який знаходиться постійно в одному і тому ж місці.

Бездротове підключення через Wi-Fi є віддається перевага типом підключення для більшості користувачів, особливо з огляду на, що практично всі мобільні пристрої підключаються до мережі саме завдяки Wi-Fi технологій. Однак, що робити, якщо ви потрапили в ситуацію, коли підключення до Інтернету начебто працює як треба, але ось підключитися до Wi-Fi мережі ви чомусь не можете?

Саме на це питання ми і спробуємо відповісти в даній статті. Всі наведені нижче методи будуть описані максимально докладно, так що у вас не повинно виникнути жодних проблем при їх виконанні. Наведені приклади розглядалися на операційній системі Windows 10.

Є Інтернет, але не працює Wi-Fi: як виправити

 

Перевірте свій маршрутизатор

Найбільш очевидна причина відсутності роздачі Wi-Fi – це некоректно працюючий маршрутизатор. Найпростіший спосіб перевірки – спробуйте підключитися до бездротової мережі за допомогою різних пристроїв. Якщо ви не можете цього зробити, то з маршрутизатором безумовно щось не так. Спробуйте виконати наступні кроки:

 • Перезапустіть маршрутизатор. Для цього відключіть його від живлення секунд на п’ятнадцять-двадцять, а потім підключіть назад. Спробуйте знову підключитися до бездротової мережі Wi-Fi.
 • Перевірте, чи активована роздача бездротової мережі Wi-Fi в налаштуваннях вашого маршрутизатора. Можливо, щось збилося в настройках, внаслідок чого роздача Wi-Fi була припинена.
 • Повністю скиньте настройки Wi-Fi маршрутизатора, так званий хард ресет, після чого заново налаштуйте його в потрібній вам манері.
 • Якщо ви впевнені в собі, можете спробувати оновити прошивку маршрутизатора до більш нової версії. Часом, старі версії прошивок можуть вести себе вкрай нестабільно, так що перехід до більш нової версії є цілком розумний крок.

Застосування засобу усунення неполадок

Ок, якщо ви зрозуміли, що тільки ваш комп’ютер не здатний підключитися до бездротової мережі Wi-Fi, що роздається за допомогою маршрутизатора, то очевидно що щось не так з вашою системою. Найпершим вашим кроком у спробі усунути проблеми з підключенням до Wi-Fi буде застосування засобу усунення неполадок мережі, яке вбудовано в вашу операційну систему.

Натисніть на Пуск і пройдіть в Параметри своєї системи. У Параметрах вам потрібно знайти і перейти в розділ під назвою «Оновлення та безпека». В даному розділі перейдіть у вкладку «Усунення неполадок». У цій вкладці ви знайдете перелік різних засобів для усунення неполадок в тих чи інших елементах системи Windows 10. Натисніть на опцію «Підключення до Інтернету», а потім натисніть на кнопку «Запустити засіб виправлення неполадок”.

Далі вам потрібно просто стежити за роботою кошти і виконувати дії, які воно вам буде пропонувати. Як тільки ви закінчите працювати із засобом, знову спробуйте підключити свій комп’ютер до бездротової мережі Wi-Fi. На жаль, дані кошти усунення неполадок працюють вкрай рідко, але ми все-таки рекомендуємо вам спробувати скористатися одним з них для вирішення проблем з підключенням до мережі.

Скидання і оновлення IP і DNS

Можливо, ви не можете нормально підключитися до Wi-Fi через те, що у вас якісь проблеми з настройками протоколу IP і DNS. Існує кілька команд, за допомогою яких ви можете запросто скинути і оновити ці налаштування. Натисніть правою кнопкою миші (або Windows + X) і виберіть пункт «Командний рядок (адміністратор)».

Відкривши перед собою консоль системи, вам буде потрібно вписати в неї кілька команд:

 • ipconfig / release
 • ipconfig / renew
 • ipconfig / flushdns

Закрийте Командний рядок і перезавантажте свій комп’ютер. Втім, перезавантажувати його не обов’язково, але після виконання таких дій до консолі системи завжди рекомендується перезавантажувати ПК, щоб закріпити виконані зміни. Як тільки ви знову ввійдете в систему, спробуйте підключитися до Wi-Fi мережі. Можливо, ви змогли вирішити проблему.

Скидання Winsock і стеків протоколу IP

Ще одним рішенням вашої проблеми може стати процес скидання WinSock і стеків протоколів TCP / IP. Виконати це можна за допомогою все тієї ж Командного рядка. Якщо ви забули як її відкрити, то поверніться до попереднього рішення і ознайомтеся. Відкривши ще раз Командний рядок, впишіть в неї такі
команди:

 • netsh winsock reset catalog
 • netsh int ipv4 reset reset.log
 • netsh int ipv6 reset reset.log

Як тільки закінчите з введенням вищевказаних команд, закрийте Командний рядок і перезавантажте комп’ютер. На цей раз, вам дійсно необхідно зробити перезавантаження. Спробуйте тепер підключитися до Wi-Fi.

Перевстановлення драйвера Wi-Fi-адаптера

Якщо у вас до сих пір не виходить підключитися до бездротової мережі, то можна припустити, що ваш Wi-Fi адаптер працює в даний момент не зовсім коректно, внаслідок чого і виникла проблема. Швидше за все, в цьому винен драйвер для Wi-Fi-адаптера. Ви можете спробувати перевстановити цей драйвер. Щоб це зробити, вам потрібно пройти наступним крокам:

 • натисніть правою кнопкою миші на Пуск і виберіть «Диспетчер пристроїв».
 • знайдіть в списку розділ «Мережеві адаптери»;
 • відкрийте його і знайдіть в ньому ваш Wi-Fi адаптер;
 • натисніть на нього двічі лівою кнопкою миші, щоб відкрити його властивості;
 • перейдіть у вкладку «Відомості»;
 • за допомогою спадаючого меню виберіть пункт «ВД обладнання» і копіюйте в буфер обміну першу сходинку зі списку;
 • вбийте в пошуковик кооперування дані і завантажте на свій комп’ютер драйвер для Wi-Fi адаптера;
 • поверніться до списку мережевих пристроїв і натисніть на свій Wi-Fi адаптер правою кнопкою миші;
 • виберіть «Видалити пристрій» і підтвердіть свої наміри;
 • видаливши драйвер, знову встановіть його за допомогою завантаженого раніше установника.

Спробуйте знову підключитися до Wi-Fi мережі за допомогою адаптера. У більшості випадків, за даною проблемою стоїть саме некоректно працюючий драйвер для Wi-Fi адаптера, так що вам, ймовірно, вже вдалося вирішити проблему.

Ссылка на основную публикацию