Що надійніше HDD або SSD? Вибираємо жорсткий диск правильно

HDD або SSD що надійніше

Незалежна пам’ять комп’ютера – та, де зберігаються всі ваші дані, є найважливішим елементом, з точки зору надійності. Адже якщо всі інші комплектуючі ПК або ноутбука можна замінити, без ризику втратити важливі дані, то жорстких дисків просто необхідна максимальна захист. В даний час розрізняють два основних види довготривалої пам’яті – ssd і hdd, давайте розберемося, що ж надійніше.

Hdd – класичний жорсткий диск
Hard Disk Drive, дослівно привід жорсткого диска. Також відомий як вінчестер. Традиційно застосовується для зберігання інформації на ПК або серверах. Принцип його роботи нагадує патефон. Роль пластинки грає металевий плоский циліндр, на якому зберігається інформація у вигляді нулів і одиниць (фізично – у вигляді намагнічених ділянок). Він обертається зі швидкістю кілька тисяч обертів на хвилину. Голівки, що зчитує теж з величезною швидкістю проноситься над поверхнею циліндра, записуючи або зчитуючи необхідну інформацію (намагнічуючи, размагнічівая ділянки).
Переваги та недоліки hdd
Так як в конструкції вінчестера є рушійні частини, його надійність знижується автоматично. Плюс, обертовий диск може бути досить гучним. Дуже чутливий до ударів, перевантажень, падіння ноутбука, оснащеного hdd практично завжди критично для зберігається на ньому. Але є і плюси. Це великий обсяг зберігання інформації, а особливо така специфічна особливість, як дешевизна зберігання цієї інформації. Плюс при дотриманні правил експлуатації, він може працювати дуже довго, 4-5 років без збоїв – ще не межа.
SSD – новий формат зберігання даних
Solid-state Disk, дослівно – твердотільний диск. Іншими словами це флешка з дуже великим обсягом зберігання даних. Назва «диск» – скоріше данина історії, тому що фактично, це мікросхема. За багатьма параметрами ssd виграє у традиційного вінчестера.
Переваги та недоліки ssd
У порівнянні з hdd наступні плюси:
• Відсутність рухомих деталей.
• Абсолютна безшумність.
• Невеликі габарити і вага.
• Набагато більш висока швидкість роботи.
• Падіння не критично для збереження даних.
Здавалося б, твердотільний накопичувач у всьому краще жорсткого, а головне, надійніше. Але не поспішайте бігти за ним в магазин. По-перше, у флеш-пам’яті дуже висока ціна, яка росте в геометричній прогресії зі збільшенням обсягу, який все одно буде менше, ніж у hdd.
До того ж використовую ssd можна разом втратити всі дані зберігаються на жорсткому диску. Різкий стрибок напруги в мережі і весь обсяг пам’яті згорить безповоротно. Те ж стосується і самостійного видалення. Відновити видалені дані з твердотільного накопичувача неможливо.
Таким чином, однозначно відповісти на питання – що надійніше ssd або hdd неможливо. Кожен варіант має свої особливості, і зробити правильний вибір можна, тільки розставивши пріоритети. Якщо для вас важливіше всього швидкість роботи девайса, його мобільність і не критичний обсяг, то вибирайте ssd. Найбільш вигідний такий варіант для ноутбуків. Класичний жорсткий диск підійде для ПК. На ньому ваші дані збережуться надійніше, а швидкість роботи буде цілком прийнятна для стандартних дій.

Ссылка на основную публикацию