Що можна зробити на домашньому 3д принтері

Тривимірні конструкції міцно увійшли в наше життя. З винаходом 3д-принтера з’явилися нові можливості. Проводяться всі нові і нові експерименти. Що можна зробити за допомогою 3д-принтера?

3д принтер

Як працює 3д-принтер

За допомогою 3д-принтера можна друкувати об’єкти з реальними фізичними параметрами на основі віртуальної моделі. Робиться це так:

  1. На комп’ютері створюється шаблон за допомогою спеціальної програми. Модель ділиться на шари.
  2. Спеціальна камера принтера заповнюється особливим порошкоподібною матеріалом.
  3. На клейовий основі формується кожен шар. Так повторюється до виконання заданого об’єкта. Дивіться відео.

Є різні технології виготовлення готової продукції, з часом змінюється техніка друку.

У продажу з’явилися професійні 3д-принтери, які друкують повнокольорові гіпсові моделі будь-яких відтінків.

Витратних матеріалів багато. Використовується спеціальний гіпсовий полімер. Моделі друкуються по верствам, потім склеюються і фарбуються.

гіпсові моделі

Друкована 3д-продукція

На 3д принтері друкують різну продукцію. Зараз вже з’явилася технологія друку матеріалом, що містить живі людські клітини. Вчені проводятя експерименти по відтворенню кісток, судин, нирок і ін.

Сировиною служить спеціальний медичний гель, який синтезується з клітин людини. У перспективі намічається створення частин тіла людини з певною ДНК. Досягли успіхів у виготовленні різних протезів.

шахові фігурки

В даний час з тканин і фурнітури дизайнери створюють дивовижні речі. Сукня, виготовлена ​​на 3d-принтері, сідає точно по фігурі. Навчилися робити і взуття. В інтернеті можна знайти і скачати схеми двомірного зображення, але це займає багато часу. Такий принтер поки ще мало застосовується в домашніх умовах.

3d-прилад може відтворювати деякі музичні інструменти. Вже були виготовлені акустична гітара, флейта і скрипка. Традиційні інструменти поки що перевершують їх в звучанні, але все попереду.

гітара

Тривимірні технології дозволяють друкувати будь-які дитячі іграшки. Можна створювати іграшки за ескізами дітей на домашньому комп’ютері. Малюнок завантажується в комп’ютер, створюється двомірна модель і переноситься на 3д-принтер.

Дитячі іграшки

На 3d-принтері вдалося зробити оптику для фотоапарата з акрилу. Звичайно, вона не така якісна, і професійні знімки зробити не вийде, але для простого користування цілком придатна.

За допомогою тривимірних технологій можна зробити навіть автомобіль! У домашніх умовах це навряд чи вийде. Презентація такого авто вже відбулася в Женеві. Він майже повністю надрукований на 3d-принтері. Добре попрацювали інженери-інтузіастов.

Єдине в світі авто носить ім’я Blade. Його творці кажуть, що їздить він поки тільки на газі або бензин, але, можливо, в майбутньому будуть використовуватися батарейки.

Автомобіль Blade зроблений на 3д принтері

Важко уявити собі надруковану меблі. Але голландський дизайнер впорався із завданням. Для цього він використовував міцелій грибів, води і солому, в результаті вийшов матеріал, що нагадує дерево, але володіє необхідними для тривимірної друку властивостями. Виглядає друкований предмет меблів незвично але цілком зручний і придатний до використання.

Технологія 3д-друку в недалекому майбутньому буде використана для будівництва будинків. Британські інженери створили унікальний цементний склад, і принтер друкує з його допомогою невеликі будиночки. У США розробляється проект створення величезного принтера для друкування висотних будинків.

Технологія 3д-друку фігурки

Невеликий будинок надрукували вчені Китаю. Ведуться розробки в Україні та інших країнах.

Як організувати свій бізнес

При наявності 3d-принтера можна зайнятися бізнесом. Варіанти використання можуть бути такими:

  • послуги об’ємної друку;
  • продаж обладнання та витратних матеріалів;
  • продаж сувенірів.

За певну плату бажаючі зможуть роздруковувати свої моделі на вашому домашньому 3d-принтері. Звичайно, краще мати багатофункціональний, багатобарвний апарат.

Можна організувати бізнес з продажу устаткування і витратних матеріалів. Великої кількості техніки тут не потрібно.

Перспективним бізнесом є виробництво і продаж сувенірів, виготовлених на домашньому принтері.

Також на домашньому 3д-принтері можна зробити ексклюзивні аксесуари, невеликі сувеніри, іграшки.

Таким чином, за допомогою 3д-принтера в перспективі можна буде зробити дуже багато. Виробництво авто, будівництво будівель і багато іншого буде здійснюватися набагато швидше і з меншими витратах праці і матеріалу.

Ссылка на основную публикацию