Що краще – SSD або HDD

Якщо ви вирішили зробити апгрейд або збираєте новий ПК, то вас напевно турбує питання: SSD або HDD – що краще з цих двох типів пристроїв для зберігання пам’яті? Відповідь не така проста, давайте разом розберемося з цією проблемою. Отже, поїхали.

У чому відмінності?

Думаємо, майже кожен користувач комп’ютера знає, як виглядає жорсткий диск (HDD) і якого його призначення. Це пристрій, на якому зберігається інформація, вдає із себе невелику металеву «коробку» всередині якої є шпиндель і привідний механізм, який цей шпиндель обертає. На нього кріпляться пластини, з яких зчитується або записується інформація за допомогою магнітної головки. Диски обертаються зі швидкістю від 5400 і до 7200 оборотів в хвилину. HDD представлені в двох основних форм-факторах: стандартний 3,5 дюймовий диск і менший «побратим» 2,5 дюйма.

Шукайте новий жорсткий диск для свого комп’ютера? Тоді читайте про правила вибору – 

Хочете перевірити чи розбити на розділи свій HDD? Це можна зробити за допомогою програми Victoria, як нею користуватися читайте далі.

Твердотільні накопичувачі (SSD) стали користуватися популярністю не так давно, близько 5-7 років тому. Вони мають зовсім інший пристрій і принцип роботи. На платі розміщуються чіпи-пам’яті і контролер, тобто в SSD немає ніяких механізмів. Ці пристрої можуть випускатися в корпусах розміром 2,5 дюйма або у вигляді простої плати. Підключення відбувається або до інтерфейсу SATA, або до PCI-ex.

Плюси і мінуси

Давайте ж з’ясуємо основні переваги SSD перед HDD:

  1. Головним плюсом твердотільного накопичувача є швидкість обміну даних, якщо прості жорсткі диски (ще їх називають вінчестерами) здатні записувати дані зі швидкістю приблизно 120 Мгб / сек, то твердотельнікі можуть похвалитися швидкістю в 540-550 Мгб / сек. і навіть більше, якщо пристрій підключено до сучасного інтерфейсу PCI-ex. Доступ до інформації у SSD становить приблизно 0,25 мілісекунди, в той час як у HDD це показник дорівнює 3,5 мс, як бачите, різниця видна «неозброєним оком».
  2. Жорсткі диски мають рухомі частини, отже, при роботі вони видають шум, чого не скажеш про абсолютно тихих твердотільних накопичувачах. Також вінчестери при тривалій роботі гріються, часом відчутно, а їх сучасні «побратими» майже не виділяють тепла.
  3. HDD бояться сильних вібрацій і падінь, такі дії здатні знищити частину даних або зовсім вивести пристрій з ладу. SSD ж позбавлені такого недоліку завдяки своїй простій конструкції. Тому для ноутбука, якщо ви часто перебуваєте в дорозі, це ідеальний варіант. Однак, сказати, що надійніше, точно не можна. При належний догляд і без перепадів напруги довго прослужать як SSD, так і HDD.
  4. Твердотельнікі дуже легкі, важать близько півсотні грам, чого не скажеш про досить важких вінчестерах. Знову ж таки, ця властивість дуже важливо для ноутбуків і нетбуків. Крім того, SSD споживають значно менше енергії, в порівнянні з HDD.
  5. При роботі з дрібними файлами, наприклад, фотографіями, вінчестери сильно «гальмують», швидкість SSD в таких випадках не падає.

Здавалося б, жорсткі диски по всіх параметрах поступаються своїм більш сучасним аналогам, але є невелика ложка дьогтю в бочці меду:

  • жорсткі диски коштують значно дешевше твердотільних накопичувачів і мають більш високу ємність. Наприклад, жорсткі диски об’ємом 2 Тб стоять 4-5 тисяч гривень, в той час як твердотельнікі об’ємом всього 500 Гб стоять 9-10 тис. Руб .;
  • якщо ви шукайте пристрій для зберігання інформації, то знайти на ринку ви зможете SSD об’ємом 1 Тб або 1,2 Тб, це не дуже багато. HDD же представлені у версіях 8, 10, 12 Тб і більше, цього більш ніж достатньо для рядового користувача;
  • якщо ви випадково видалили потрібний файл, то за допомогою спеціальних програм, його можна відновити на жорсткому диску, зробити це на твердотельніке не вийти.

До речі, ось корисне і пізнавальне відео по темі:

Якщо ви хочете придбати SSD-диск, але не знаєте, як його правильно вибрати, то наші поради допоможуть вам з вибором.

Ваш комп’ютер не бачить твердотільний накопичувач? Не поспішайте здавати його в ремонт, просто вивчіть нашу статтю – 

висновки

Які ж висновки ми можемо зробити, порівнявши особливості «старих» і «нових» технологій? Якщо у вас немає великих обсягів важливої ​​інформації і ви економно витрачаєте вільне місце (після перегляду фільмів або серіалів, проходження ігор – ви їх видаляєте), то можна задуматися про покупку SSD об’ємом в 240-256 Гб, такого розміру вистачить для операційної системи і потрібних файлів. Якщо ви завзятий геймер, то для ігор твердотільні накопичувачі ідеально підходять, швидкість завантаження рівнів, текстур, оточення значно зростуть.

На нашу думку, в даний момент ідеальним варіантом для пересічного користувача є покупка SSD і HDD. Купуючи невеликий твердотельнік обсягом 120-240 Гб ви зможете встановити на нього ОС і 1-2 гри, на жорсткому диску ж ви зможете зберігати фільми, музику та іншу інформацію. Такий варіант набагато дешевше покупки одного твердотільного накопичувача об’ємом 500-1000 Гб. У разі, якщо у вас є зайві кошти, то можете зібрати ПК виключно з SSD.

Ссылка на основную публикацию