Що краще – ПК або консоль

Вітаємо, дорогі друзі! Сьогодні ми торкнемося таку цікаву, але в той же час, неоднозначну тему, ми постараємося з’ясувати, що краще ПК або консоль. Дебати про це вже багато років ведуться в геймерской середовищі, фанати тієї чи іншої платформи доводять опонентам, що саме їх пристрій найбільш круте і класне. Давайте ж в цій статті розберемо плюси і мінуси аргументів обох “полюсів”, щоб ви змогли зробити для себе висновки.

комп’ютер

ПК в країнах СНД і деяких європейських державах (наприклад, в Німеччині) найбільш популярна платформа для ігор. Геймери найчастіше пояснюють свій вибір такими доводами:

 1. Управління. Гравці запевняють, що керувати в швидких шутерах найзручніше за допомогою мишки і клавіатури. У цьому є правда, адже як мінімум ми використовуємо всю долоню з мишкою для прицілювання, а не тільки великий палець. Також існує велика кількість геймерських мишок і клавіатур, які додають “скилл”.
 2. Графіка. PC з дорогою начинкою дійсно забезпечують більш просунутий “графон” в іграх зі всілякими згладжування, фільтрації і великою роздільною здатністю. Але це за умови, що у вас стоїть актуальне “залізо”, яке коштує чималих грошей. Варто врахувати, що через деякий час комп’ютер перестане задовольняти зростаючим апетитам ігр та налаштування графіки доведеться знижувати, або знову робити апгрейд.
 3. Оновлення. Власники ПК не зобов’язані змінювати весь системний блок, якщо начинка в ньому застаріє, вони можуть самі, або за допомогою фахівця в комп’ютером магазині, замінити застарілу деталь або кілька.
 4. Моддінг. На ПК-гри часто випускаються моди як офіційними розробниками, так і фанатами. Модифікації можуть істотно розширити ігровий процес і навіть поліпшити його. Також вони можуть “оновити” старі проекти, як наприклад, графічні моди для гри Morrowind, яка вийшла в 2002 році, з ними навіть в наш час проект виглядає відмінно.
 5. Багатофункціональність. Комп’ютер може виконувати безліч завдань, він вміє відтворювати відео в різних форматах, служити “друкарською машинкою” або інструментом для складних розрахунків, швидко відображати інтернет-сайти і соцмережі і т.д. ПК може стати заміною для безліч пристроїв в будинку, а ось консолі заточуються тільки під гри (хоча там теж є браузер, але не дуже зручний).

Вибираєте між PS4 або Xbox One? Тоді обов’язково вивчіть наші рекомендації – 

Наша проста інструкція покаже вам, як правильно зареєструватися в цифровому магазині Steam, читайте тут.

префікс

Консолі – вузькоспеціалізовані ігрові пристрої, які дуже популярні в світі. Зараз “балом” правлять три основні пристрої: PS4, Xbox One і Nintendo Switch. Чому ж багато геймери вибирають консолі? Пояснюють свій вибір вони такими аргументами:

 1. Дешевизна. Хоч гри стоять на приставках істотно дорожче самі ж консолі відносно доступні. Купивши один раз пристрій ви зможете без думок про апгрейд грати п’ять-сім років, тобто витрати на оновлення “заліза” обходять вас стороною. З PC такий номер не пройде, через пару років вам доведеться щось оновлювати (замінити відеокарту, процесор, додати пам’яті і т.д.).
 2. Ексклюзиви. На приставках виходить велика кількість ексклюзивних проектів, які ніколи не відвідають PC в зв’язку з розгулом піратства. На свої ексклюзиви платформодержателі не щадять засобів і часто такі проекти виходять дуже цікавими і проривними (наприклад, серії Uncharted на Playstation або Halo на Xbox).
 3. Зручність. Джойстики прекрасно підходять для гоночних ігор, бійок і спортивних симуляторів. Самі ж джойстики відмінно лежать в руках і з ними зручно грати розвалившись на дивані перед телевізором. Багато консольні геймери не згодні з твердженням, що в шутери грати на джойстиках незручно, при невеликих зусиллях і досвіді можна комфортно справлятися з управлінням, ось для якого жанру вони дійсно не підходять так це для стратегій.
 4. Великі діагоналі. Консолі без проблем підключаються до великих (і не дуже) телевізорів, можна не мати суперсучасного ТВ, головне щоб він мав дозвіл хоча б 720р і HDMI-вихід (якщо його немає, то проблема вирішується за допомогою перехідників). Якщо у вас вже є телевізор, то вам не потрібно купувати новий, просто підключаєте до нього приставку і все.
 5. Доступність. Приставки це пристрої, які не вимагають довгого підключення та налаштування. Під’єднуєте консоль до телевізора, підключаєте харчування і вже можна грати. ПК ж вимагає установки операційної системи, налаштування драйверів, установки додаткового ПЗ тощо – все це часто плутає рядового геймера.
 6. Розміри. Приставки мають невеликі розміри (особливо Slim версії) і займають мінімум місця біля екрану. Для комп’ютерів, як правило, потрібно немаленький стіл, самі ж системні блоки більше корпусів консолей (хоча є і компактні “системник”, але в них важко запхати потужні комплектуючі). Приставку Nintendo Switch так взагалі можна переносити в сумці або рюкзаку і грати без підключення до телевізора.

Про чутки про вихід Red Dead Redemption 2 на ПК ви можете прочитати тут – 

Якщо не знаєте, чи варто купувати приставку Xbox One X, то наша вам визначитися.

підсумки

У цій статті ми постаралися розібрати плюси і мінуси двох видів геймерських пристроїв. Як ми з’ясували, PC і приставки гарні по-своєму і однозначного відповідь на питання, що вибрати – немає. Перш за все, запитайте себе, що для вас важливіше, якщо ви хочете отримати максимально красиву графіку, ефективно і точно знищувати ворогів в іграх, готові періодично витрачати чималі суми на апгрейд, то ваш вибір це ПК. Якщо ж ви хочете придбати пристрій, який вірно прослужить вам п’ять і більше років, бажаєте отримувати максимальний комфорт від процесу перед телевізором, і вам не дуже важливі графічні навороти в іграх, то вам більше підходять консолі.

Ссылка на основную публикацию