Що краще ноутбук чи комп’ютер: як не помилитися у виборі

Всім доброго часу доби! А сьогодні ми спробуємо відповісти на питання: що краще ноутбук чи комп’ютер?

Як мінімум, кілька разів в житті кожна людина стикається з необхідністю вибору комп’ютерної техніки. Починаються виснажливі походи по магазинах і комп’ютерним салонам, питання продавцям-консультантам, на які надходять суперечливі поради і рекомендації. Розуміючи, що, вибір комп’ютера – справа відповідальна, і вартість покупки може бути абсолютно різною, багато хто продовжує пошук відповідного варіанту в інтернет-магазині. І рано чи пізно перед майбутнім покупцем виникає питання – а що краще, ноутбук або настільний комп’ютер?

У цей момент варто зупинитися і задати собі інший, ключовий, питання: «Для яких цілей купується комп’ютер?»

«За» і «проти» при виборі ноутбука

Перше, що привертає в ноутбуці – його фізичні характеристики: невелика вага, габарити. Немає потреби додатково купувати монітор, клавіатуру, миша, web-камеру, колонки. Компактність – ключова особливість ноутбука від всіх інших варіантів.

Автономне живлення – другий безсумнівний плюс на користь ноутбуків. Кожна модель будь-якого існуючого виробника комплектується вбудованим акумулятором, який дозволяє працювати комп’ютера і користувачеві без підключення до електрики певний проміжок часу. У класичному варіанті – до 3 годин, більш сучасні і дорогі моделі дозволяють працювати від батарей до 7 годин. При підключенні до розетки ноутбук, на відміну від стаціонарного комп’ютера, споживає електрики набагато менше.

Але, кожна річ, тим більше, коли мова йде про складній техніці, має недоліки.

Ноутбуки мають два ключових нестачі, давно визнані як рядовими користувачами, так і професіоналами: обмежені можливості по модернізації і слабка ремонтопридатність.

Жорсткий диск і оперативна пам’ять – мабуть, те небагато, що можна змінити самостійно без істотних вкладень в апгрейд. У багатьох моделях також можна замінити процесор, але для цього вже доведеться звертатися до фахівця.

Всі інші класичні комплектуючі (відеокарти, звукові карти, материнська плата, всілякі контролери) в ноутбуці представлені єдиної платою, поміняти їх на інші, з більшою продуктивністю, не вийде.

Невелика частина моделей ноутбуків, представлених на ринку, поставляється з дискретними відеокартами, які можуть замінюватися. Але висока вартість і обмежена кількість у продажу роблять спроби поновлення конфігурації ноутбука недоцільними.

Ті користувачі, які вже мали досвід поломок ноутбуків, скажуть в один голос – ремонтопридатність дуже низька. 4 основні проблеми, з якими стикаються власники зламаних ноутбуків:

  • висока вартість запчастин;
  • часта відсутність в наявності на складах в Україні і, можливо, комплектуючі будуть замовлятися на аукціонах Китаю;
  • висока вартість робочого часу фахівця;
  • відсутність фахівців з високою кваліфікацією.

Одна з найбільш частих поломок ноутбука – згоріла або розбита матриця. Вартість заміни матриці ноутбука може скласти від 20 до 40% вартості ноутбука. Заміна всіляких шлейфів звичайно дешевше, але ймовірно їх доведеться чекати приблизно місяць, поки він буде доставлений в Росію, наприклад, з США або Китаю. Але, що робити, якщо пролили на клавіатуру ноутбука кухоль кави? Вартість ремонту можна буде припустити більш точно тільки після огляду фахівцем, який має спеціальне обладнання, як для діагностики, так і ремонту.

Якщо на ноутбук планується встановлювати такі програми як Photoshop, 3D Studio, AutoCAD, важливо розуміти, що, програмне забезпечення для роботи з графікою, проектування різних систем, вузькоспеціалізовані програми, пов’язані з професійною діяльністю користувача, можуть бути дуже вимогливі до конфігурації і ресурсів комп’ютера, відеокарти. Тому є ймовірність підвищеного навантаження на апаратну частину, що може привести до нагрівання ноутбука і виходу з ладу різних вузлів. Конфігурація ж ноутбука не передбачає установку більш ефективних систем охолодження.

Коротко про підсумки:

Ноутбуки
переваги недоліки
Компактність, маленькі вага і габарити. Складнощі з модернізацією. Встановити додаткові модулі, плати, практично неможливо
Комплектація акумулятором. Ємності зарядженого акумулятора досить для роботи протягом кілька годин, виключаються ситуації втрати даних через відключення електрики Низька ремонтопридатність і складніше провести самостійно техобслуговування. Як ремонт, так і звернення до фахівця для чищення кулера, поновлення термопасти, спричинить додаткові витрати
Свобода пересування. Одне з ключових переваг перед стаціонарним комп’ютером: з ноутбуком зручно переміщатися по приміщенню, використовувати його в подорожах і поїздках Крихкість. У подорожах можна пошкодити екран, жорсткий диск ноутбука, розбити корпус
Готове рішення. В одному корпусі розміщується все необхідне: комп’ютер, монітор, клавіатура і т.д. Перегрів. Імовірність появи цього явища може спричинити за собою поломку або необхідність проведення ТО
Мале споживання електрики Вартість запчастин і ціна за роботу істотно коливається від основного місця проживання

«За» і «проти» при виборі системного блоку

Системні блоки в своєму класичному виконанні в Україні з’явилися пару десятилітті назад і своєї популярності не втрачають по теперішній час.

Основні переваги настільних комп’ютерів: більш низька ціна, можливість модернізації і висока ремонтопридатність.

Низька ціна формується через можливість гнучкої конфігурації системного блоку безпосередньо під потреби клієнта. Також позитивну роль в ціноутворенні відіграє великий вибір сумісних комплектуючих і велика кількість виробників-конкурентів на ринку. Досить визначитися зі своїми цілями і завданнями для майбутнього «помічника».

Найбільший плюс: можливість модернізації. З урахуванням технічного прогресу, через рік-два, частина комплектуючих може застаріти і на ринок випустять нові моделі процесорів, відеокарт, жорстких дисків і т.д. Практично все це можна поміняти самостійно: купується більш сучасна, сумісна з іншими комплектуючими, модель і встановлюється на місце старої. Таким же чином виконується збільшення обсягу оперативної пам’яті, потужності відеокарти, заміна системи охолодження.

Відповідно, якщо є можливість апгрейда, значить і ремонт настільного блоку буде значно дешевше.

Ще одна перевага системних блоків – можливість вибору монітора будь-діагоналі. Ноутбуки мають розміри екранів від 10,1 до 18,4 “і найпопулярніший розмір – 15,6”.

Для персональних комп’ютерів основні популярні розміри – 22-24 дюйма. Діагональ монітора визначає дозвіл екрана, в свою чергу впливає на розмір робочої області і можливу кількість інформації, що відображається. На попередньому фото представлений монітор ASUS PA328Q діагоналлю 32 “і вартістю від 79 500 гривень.

Таким чином, вибір на користь класичного системного блоку актуальне і кращий для людей, зайнятих в області дизайну, геодезії, конструюванні і моделюванні.

Звичайно, є і недоліки системних блоків. Основний мінус – їх розміри, через які частина користувачів зупиняє свій вибір на ноутбуках.

Занурившись в вибір комплектуючих для основного блоку, не варто забувати і про достаток необхідних аксесуарів: монітор, клавіатура, миша, web-камера, колонки. Наступним етапом, швидше за все, стане придбання меблів – офісне крісло, стіл, для якого буде потрібно вибрати місце в приміщенні.

Відмітна особливість персонального комп’ютера, з усіма його аксесуарами, – постійна потреба в підключенні до електричної мережі.

Настільний комп’ютер
переваги недоліки
Ціна. Аналогічна конфігурація виходить дешевше Габарити. Вимагає виділення місця в приміщенні для установки
Гнучка комплектація з урахуванням потреб і бюджету Додаткові витрати через необхідність придбання комп’ютерної меблів
Здійсненність апгрейда поступово Велике споживання електроенергії на потужних конфігураціях
Висока ремонтопридатність і простота обслуговування Потреба постійного підключення до електромережі
Свобода у виборі розміру монітора Додаткові витрати на придбання монітора і таких аксесуарів, як клавіатура, мишка, колонки, мікрофон, web-камеру
Можливість заміни системи охолодження на більш потужну При стрибку напруги в мережі або зникненні живлення – є ймовірність втрати або пошкодження даних, комплектуючих. Проблема вирішується додатковим придбанням джерела безперебійного живлення
При наявності певних навичок – можливе збільшення продуктивності (розгін) системного блоку без заміни комплектуючих Постійна проблема з великою кількістю і плутаниною шнурів
Абсолютна відсутність мобільності користувача

Підсумок – що краще ноутбук чи комп’ютер? Чому все-таки віддати перевагу: ноутбука або стаціонарного комп’ютера

Коли йде питання про покупку складної і дорогої техніки, однозначної відповіді не існує. Керуватися в ухваленні рішення слід з урахуванням індивідуальних завдань, передбачуваним місцем використання і розташовуються бюджетом. Підіб’ємо короткі підсумки.

Підбираємо комп’ютерну техніку в будинок

Для роботи ноутбука вдома, але в офісному варіанті експлуатації (робота з документами, таблицями, офісними програмами) – досить буде простої конфігурації. Також вибрати ноутбук можна, якщо на домашньому комп’ютері буде виконуватися пошук інформації в інтернеті, перегляд кінофільмів, слухання музики.

Ноутбук компактний, щодо безшумний, вимагає менше електрики, мобільний. З ним можна переміщатися в будь-яку кімнату в квартирі, переглядати фільми, сидячи на улюбленому дивані. Використовуючи Wi-Fi, Bluetooch-технології і відповідні аксесуари (бездротові клавіатура і миша, навушники, колонки) можна практично повністю відмовитися від використання проводів. Також ноутбуки з легкістю підключаються до мережі інтернет по Wi-Fi.

Вибираючи ноутбук, вкрай бажано не скупитися і вибирати більш дорогу і потужну по характеристикам модель, не варто забувати про неможливість провести модернізацію. Економія декількох тисяч гривень призведе до розчарування в покупці вже через рік.

Якщо мобільність не критична і виділення площі під створення робочого місця не є ускладненням – перевагу можна віддати домашньому стаціонарного комп’ютера.

Вибираємо комп’ютер для роботи

Якщо передбачаються тривалі поїздки, відрядження і характер роботи вимагає постійної участі або контролю – безсумнівно, слід вибрати ноутбук. При роботі, пов’язаної з веденням обліку, бухгалтерією – слід вибрати ноутбук з досить швидким процесором і мінімальним обсягом ОЗУ 4 Гб.

При необхідності використання графічних програм, ПО для моделювання, конструювання, схемотехніки – варто звернути увагу в сторону найпотужніших ноутбуків, з хорошим процесором, великим об’ємом ОЗУ і потужною відеокартою.

Однак системний блок високої потужності з монітором широкої діагоналі і високого дозволу буде більш ефективний для подібних завдань. Персональний комп’ютер також ідеальний вибір для відео монтажерів.

любителям ігор

Сучасні відеоігри відрізняються від ігор попередніх поколінь хорошою графікою і вимогливі до характеристик комп’ютерів, таким як відеокарта, ємна оперативна пам’ять, потужний процесор і ефективна система охолодження. Завзятим геймерам варто вибрати стаціонарний варіант. Системний блок з хорошими характеристиками конфігурувати дешевше, ніж аналогічний ігровий мобільний варіант. Конфігурацію можна буде оновлювати із завидною регулярністю, збільшуючи потужність ПК.

На ігрових ноутбуках практично неможливо реалізувати якісну систему охолодження. Грати в такі популярні World of Tanks, Warface в режимі онлайн можливо, але підвищене навантаження на систему може привести необхідності частого техобслуговування ноутбука.

Ссылка на основную публикацию