Що краще мобільний Web сайт або мобільний додаток?

При розробці мобільних проектів перші з чим необхідно визначитися – це платформа на якій реалізовувати цей проект. Варіантів може бути кілька. Це мобільний web сайт і мобільний додаток. Web сайт – це сайт, який адаптується під мобільні пристрої. Такий варіант працює виключно на базі браузера в телефоні.

Мобільний додаток – розроблено під конкретну платформу (iOS, Android, Windows Phone). Як правило, вони мають високу продуктивність за рахунок нативного коду ОС.

Переваги мобільного застосування над web сайтом

Мобільний додаток має ряд переваг над web сайтом. Воно максимально інтегрується з платформою, тому має максимально звичний і комфортний інтерфейс. Якщо розглядати це питання з точки зору швидкодії, то web сайт значно поступається додатком. Розробники використовують не самі оптимізовані варіанти, що призводять до поганого і повільного прогружіванію. Вагомий недолік web сайтів в тому, що вони можуть працювати виключно за наявності інтернету. Повністю залежні від його якості і швидкості. Мобільні додатки на залежать від підключення до інтернету і можуть працювати без нього. Однак деякі спеціалізовані рішення в додатках вимагає з’єднання з інтернетом.

У свою чергу розробка додатків залежить від платформи, на якій воно буде працювати. У кожного свої стандарти, специфіка та мову введення тексту. Але web сайт, навіть не дивлячись на цей недолік додатків, чи не краще в контексті фрагментації. Оскільки браузер на кожній платформі також має свою адаптацію і особливості, тому відображення сайтів теж відрізняється і не завжди таке, як повинно бути.

В одному незручність додатків – це те, що сервіси, на яких їх розміщують для покупки або встановлення, висувають багато вимог. Це значно обмежує розробника в його креативі і йому доводиться в процесі враховувати всі ці тонкощі, вимоги і підлаштовуватися під них.

Розробка додатків для різних платформ

Різні платформи мають різні вимоги до додатків, їх функціоналу та розробці. Розробка додатків для iphone може здійснюватися тільки на відповідній базі. Тобто створити додаток для iphone неможливо на пристроях, які працюють на основі Windows. І на оборот, досить багато програм і додатків, які працюють на Windows неможливо встановити на iOS. Також є маса онлайн платних і безкоштовних сервісів, які надають можливість розробки додатків для різних платформ, але не гарантують якісний результат. Найкраще встановлювати відповідну програму для їх розробки. При створенні додатків потрібно також подбати про інших програмах. Написати код не досить, для створення якісної, унікальної і красивою графіки також знадобляться спеціальні програми.

Ссылка на основную публикацию