Що краще Android або iOS. неупереджене розслідування

Вже ні для кого не секрет, що операційні системи від Google і Apple стали схожими один на одного. Сьогодні ці дві компанії спокійно запозичують чужі ідеї і виправляють чужі помилки. І, схоже, це нікого не бентежить.

Але, як і у iOS, так і у Android є ціла армія фанатів, яка завжди буде вважати свою систему кращою за всіма характеристиками. Вся проблема полягає в тому, що часто ця «армія» не здатна відповісти на просте запитання, чому ж їх система краща в своєму роді.

Давайте розберемося в принципові відмінності iOS-пристроїв від свого головного конкурента.

Магазини App Store і Google Play

У магазині від Apple присутня величезна кількість додатків, яке Google просто не може собі дозволити. І якщо ми спробуємо порівняти ці два каталоги, то «яблучний» завжди візьме вгору. Вся справа в іміджі маркету, над яким Apple пропрацювала не один рік.

Аналітика доходів AppStore і GooglePlay за 2013 рік

Хоча варто відзначити, що деякі аналітики вже поставили знак рівності між сервісами. Інвестиційний фонд Piper Jaffray, наприклад, недавно прийшов до дуже цікавих висновків. Аналітики фонду відзначають, що задоволення користувачів, яке вони отримують після скачування додатків, приблизно на одному рівні.

На висновки аналітиків вплинули дослідження, де вони проаналізували кількість завантажених додатків, рейтинг різних програм і навіть коментарі користувачів. Також було сказано, що зараз скоєно неважливо, скільки додатків виходить на ту чи іншу платформу.

Якщо ж говорити про якість, а не кількість, то варто відзначити, що в App Store ми ніколи не знайдемо вірусного або безглуздого додатки. В App Store не буде такого, що самим викачуваним додатком буде «вібратор», як це було в маркеті від Google.

Так вже вийшло, що навіть аналогічні програми для Android і iOS можуть значно відрізнятися за якістю. У приклад можна привести той же клієнт для Facebook, який страшенно «гальмує» на «Андроїд». Немає сенсу навіть і намагатися порівнювати версії Instagram для ІОС та Андроїд. А адже це найпопулярніші програми в усьому світі.

простота освоєння

Власники Android-девайсів люблять постійно повторювати, що їх операційна система дуже проста в освоєнні. Але тоді виникає питання, чому ж діти і люди похилого віку віддають перевагу саме iOS? Та тому що він дійсно простий в освоєнні.

У смартфонах всього лише одна кнопка і немає жодних додаткових меню. Просунутим користувачам, можливо, ці кнопки були б необхідні, однак новачкам вони точно ні до чого.

Хоча, як уже говорилося раніше, ці дві компанії люблять переймати один в одного різні ідеї. І іноді переймають негативні риси конкурента. Так сталося і з однією з останніх версією iOS. «Яблучна» система повинна була здивувати користувачів своїми нововведеннями, однак подарувала одні лише баги. Особливо це було помітно на iPhone 4S.

Підтримка нових версій ОС

Це, мабуть, найсерйозніша перевага iOS-смартфонів. Нова версія «яблучної» платформи може бути встановлена ​​на смартфони, які вийшли більше трьох років тому. Таку розкіш Андроїд просто не може собі дозволити.

Навіть лінійка Nexus, яка славиться серед андроїдів своєю оперативністю, і близько не стоїть поряд з Apple. Виробники флагманських смартфонів на Android просто не бажають переводити свої старі пристрої на актуальну версію ОС. А якщо і переводять, то це супроводжується великими проблемами для користувачів.

Аналітика підтримки пристроями iOS і Android нових версій ОС

Зараз на iOS 8 працює близько 50 відсотків пристроїв, і це незважаючи на катастрофічний запуск платформи. На сьомій версії працює близько 40%, а всього 6% використовують ранні версії «яблучної» платформи.

Тепер давайте розглянемо пристрої, що працюють на Android. За рік після запуску Android KitKat лише тільки 25 відсотків пристроїв перейшли на нову платформу. Близько 30% Android-користувачів вважають за краще версію Jelly Bean, якій вже два роки. А кожне десяте пристрій на Android доживає свої роки на Gingerbeard зразка 2010 року.

До слова, iOS 8 вважається провальною через те, що на неї перейшло лише 50% користувачів. Платформа iOS 7 після свого виходу займала приблизно 70% ринку.

Відсутність зайвого ПО

Подивіться на новий Android-апарат: два маркету, читалка, яка потребує платну активацію, два браузера і кілька примітивних ігор. Зрозуміло, що на пристрої середнього сегмента виробник намагається компенсувати відсутність власної оболонки. Але навіщо ж тоді «захаращувати» флагманські моделі? Можливо, що це просто така традиція у виробників Android-смартфонів.

А тепер погляньте на нове iOS-пристрій: один браузер, читалка і iTunes. Всі інші програми легко знаходяться в App Store. Саме так і повинно бути. Користувач повинен сам вирішувати, що і навіщо йому завантажувати, а не знущатися над своїм телефоном, отримуючи root-права.

Різні софтові «смакоту»

Незважаючи на схожість платформ, в iOS завжди знайдуться переваги перед своїм конкурентом. І навіть iOS 8, яку зараз прийнято критикувати, має вкрай корисними функціями. Користувач, наприклад, може відповісти на SMS, не запускаючи спеціального додатку.

Багато користувачів лають пристрою від Apple через відсутність Bluetooth. Але ж у них є функція AirDrop, яка без зайвих проблем з паролями дозволяє передавати різні файли. Не варто також ігнорувати функцію AirPlay, за допомогою якої можна запустити відеоролик на різних пристроях одночасно.

Природно, подібні додатки є і в Android-пристроях, але користувачам доводиться добряче попрацювати, щоб мінімізувати глюки своєї платформи.

висновок

Навіть після такого ретельного огляду складно назвати кращу систему в світі. Кожна з них має свої плюси і мінуси. Але, як то кажуть, на смак і колір товариша немає. Все вирішувати користувачам.

Не забувайте читати коментарі, там теж багато корисної інформації. Якщо на ваше запитання немає відповіді, а на більш пізні коментарі є відповідь, значить відповідь на ваше запитання міститься в статті, поважайте чужий час.

Ссылка на основную публикацию