Що чекає ринок смартфонів у майбутньому


Ринок ПК вмирає. Про це зовсім недавно протрубили всі світові IT ЗМІ. Звучить звичайно перебільшено, але тенденція дійсно очевидна – під тиском мобільних пристроїв продажі настільних комп’ютерів стрімко падають. Звичайно, спад попиту виглядає вельми закономірним, і навряд чи когось хвилює крім виробників тих самих настільних комп’ютерів. Але найцікавіше те, що більшість з нас ще років п’ять – десять назад, з ажіотажем купуючи перший комп’ютер, не могли навіть уявити такий хід подій.

Тоді ПК впевнено підкорювали ринок. З робочого інструмента комп’ютер поступово ставав розважальним центром, беручи на себе функції медіаплеєра і ігрової приставки. А з появою загальнодоступного інтернету, він міцно влаштувався в будинках простих домогосподарок, поступово замінюючи собою телевізор, друковані ЗМІ та традиційні засоби зв’язку. А соціальні мережі зробили комп’ютер практично необхідним пристроєм молодого покоління.

І якщо подивитися на те, що відбувається в наші дні в сфері мобільних технологій, то можна побачити що ситуація повторюється один в один. За останніми даними, частка смартфонів у 2013 році вперше перевищила частку звичайних мобільників. Та й без цієї статистики, неозброєним оком видно, як пристроїв для ентузіастів і гиків, смартфони стають товаром широкого вжитку. Сьогодні це зростаючий ринок з божевільними рекламними бюджетами, передові IT видання збирають колосальну аудиторію навколо мобільного тематики, а на тематичних форумах обговорення нових пристроїв займають по кілька сотень сторінок. Але продовжуючи проводити аналогію з настільними комп’ютерами, напрошується кілька питань. Чи чекає мобільні комп’ютери доля настільних, і якщо так, то що послужить причиною цього?

Сьогодні складно уявити що може витіснити смартфони з ринку. Але з упевненістю можна сказати що революцій в цьому сегменті чекати вже не доводиться. Багато складові вже просто впираються в стелю: це і Full HD екрани, і багатоядерні процесори, і гігабайти оперативної пам’яті. Подальше підвищення продуктивності для мобільних пристроїв просто безглуздо. Уже зараз топові смартфони починають конкурувати виключно програмними рішеннями, що набагато складніше, особливо в Android пристроях. І ймовірно, зовсім скоро війна за споживача перейде виключно в площину маркетингу і рекламних бюджетів.

Ссылка на основную публикацию