Що буде якщо заряджати айфон неоригінальною зарядкою?

Чи можна заряджати айфон неоригінальною китайської зарядкою? Це питання цікавить багатьох користувачів iOs пристроїв, наприклад, опинившись в гостях без свого зарядника. Які ризики виникають і як зберегти свій апарат від ушкоджень, розповімо в цій статті.

Не так давно ЗМІ розповсюдили новина про загиблу китаянці, яка використала iPhone під час зарядки. Як виявилося, її вбило великим розрядом струму, яка виникла через різкий перепад напруги в мережі. Неоригінальний блок живлення не витримав навантаження, і видав замість належних 5 вольт все 220, що і послужило причиною смерті девушкі.Етот випадок скоріше виняток з правил, подібне відбувається вкрай рідко, але все ж трапляється, застрахуватися від цього складно.

Що ж буде, якщо заряджати айфон будь-якої моделі неоригінальною зарядкою? Швидше за все ні чого поганого не станеться, в 99,99% випадків власник і смартфон залишаться в цілості й схоронності, але ризики все ж є, перерахуємо їх.

Ризики використання неоригінальною ЗУ

  • Найшкідливіше – сильне нагрівання, зазвичай, крім дискомфорту, серйозних наслідків не буває.
  • Китайське зарядний пристрій може просто не заробити, айфон може видати повідомлення «даний кабель або аксесуар не сертифікований» і на цьому все закінчитися. Ви просто викинете гроші на неякісний кета.
  • Вихід з ладу акумулятора – якщо кабель не сертифікований Apple, таке може трапитися. Вартість батареї, для основної маси девайсів від Apple, близько 1000 гривень – у неофіційний майстрів і до 3000 у офіційних представників компанії.
  • Перегоріли контролер харчування U2 IC, саме він відповідає за правильне наповнення енергією батареї телефону. При поломці цього модуля, стільниковий перестає завантажуватися і подавати ознаки життя, доведеться витрачати гріш на його перепайку, а це не дешеве задоволення. Вартість роботи та чіпа може доходити до 5000 гривень.
  • Займання трубки. Наслідки розумієте самі, це не тільки повне знищення девайса, але і можливо повноцінний пожежа, з втратою всього майна. Варто згадати історії з вибухаючими акумуляторами на Samsung.
  • Ймовірний удар струму, але вона незначна мала.
  • Є ризик пошкодження інших мікросхем всередині смартфона, в результаті короткого замикання, тут вже залежить від вашого везіння, важко спрогнозувати що саме вийде з ладу.

Тому перш ніж користуватися не рідний зарядкою, краще задуматися і витратити зайві 500 гривень на оригінал, ніж потім платити за ремонт перегорілих модулів айфона.

Палка з двома кінцями

Однак, потрібно розуміти, що не будь-яка не оригінальний зарядний пристрій зло в першій інстанції. Якщо продавець пропонує кабель з lighting роз’ємом за 100 р, краще відмовитися від покупки подібного шнурка. Як мінімум вам загрожує помилка «даний кабель не сертифікований», як максимум – читайте про ризики в попередньому розділі. Зарядний пристрій краще вибирати дорожче, хоча б від 500-600 гривень, є шанс купити якісну річ, не потрапляючи на відверту китайську підробку.

Якщо ж ситуація змушує заряджати телефон іншої зарядкою, відмінною від штатної, скористайтеся ним, швидше за все, нічого страшного не станеться за 1-2 рази. Не варто це робити систематично, шанс виходу пошкодження апарату значно підвищується.

Яка напруга використовується?

Скільки ампер потрібно для зарядки акумулятора iPhone? Це питання турбує просунутих власників Iphone. Інформація необхідна, що б правильно підібрати блок живлення для стільникового. Треба враховувати, що айфон сам регулює силу струму, за допомогою контролера харчування U2, найчастіше саме він страждає від перепадів напруги і вигорає.

Для стандартного акумулятора смартфонів Еппл необхідний струм заряду від 0,3 до 2 ампера і напруга в 5 – 5.5 вольт.

  1. При перевищенні цих значень можливі різні проблеми апаратного плану. Це випалені модулі, що вийшли з ладу дисплеї, здохлих батареї та інші мало приємні поломки.
  2. При значеннях нижче цих показників зарядка відбуватиметься дуже довго, до 6-7 годин. Тому слабкі блоки живлення використовувати не рекомендується.

Використання USB порту комп’ютера

Чи можна заряджати iphone від USB порту комп’ютера? Цілком, так як комп’ютерний блок живлення славиться своєю надійністю і здатністю видавати 5 вольт, без сильних, фатальних для мобільника, стрибків напруги.

Деякі моделі материнських плат ноутбуків і ПК можуть видавати силу струму в 2 ампера, що відповідає офіційній специфікації смартфонів Еппл. Заряджати від таких портів USB цілком безпечно, для телефону це нічим не загрожує.

Зарядка від автомобільного блоку живлення

Що буде якщо заряджати айфон від автомобільного блоку живлення? За аналогією зі звичайними адаптерами харчування, якщо придбати дешевий китайський, можливі проблеми, якщо ж купити якісний фірмовий аксесуар, проблем не буде.

Автомобільні перехідники з 12 вольт на 4 вольт, зазвичай коштують від 400 гривень за комплект середньої якості і від 1000 гривень за преміум моделі. Повторимося, купувати за 100 р. виріб китайських виробників не варто, спалите не тільки телефон, але і автомобіль.

висновок

Заряджати айфон неоригінальною зарядкою можна, тільки обережно, не потрібно робити це систематично. Кожен день заряджати айфон китайської ЗУ точно не варто, що може статися, читайте в розділі про ризики, там все докладно викладено.

Так яке зарядний пристрій найкраще використовувати для зарядки гаджета? Найкраще рідне, так ви виключіть ризики спалення нутрощів пристрою.

При пошкодженні штатного адаптера живлення або його шнурка, можлива поява «даний кабель або аксесуар не сертифікований», ремонт кабелю буде марний, простіше придбати новий. Попередження може спливати кожен раз при підключенні не рідного ЗУ. Apple ввела повідомлення з появою iOS 7, що б убезпечити користувачів смартфонів від «самодіяльності» з китайськими підробками.

Уважне ставлення з технікою значно подовжить їй життя, пам’ятайте про це. Успіху і до зустрічі на сторінках сайту.

Ссылка на основную публикацию