Шаблони Word: основні етапи створення шаблонів

Кожен документ, який створюється, заснований на якомусь шаблоні, навіть якщо користувач для цього нічого не робив. Шаблон являє собою зразок для створення нового тестового листа, який зберігає різні елементи і складає основну його частину. Тобто вони є невід’ємними частинами, визначальними структуру документів і включають такі настройки: шрифт, макроси, автотекст, параметри сторінки, стиль і т.п.

Поговоримо сьогодні про те, чим може бути корисний шаблон для Ворда, які види виділяють, як його можна створити і змінити.

Користь і різновид інструментів

Шаблон Word – це текстовий інструмент, завдяки якому економиться час на написання різних робіт. Використовуючи в програмі Ворд готові інструменти або створивши новий з якої-небудь статичної формі, де збережуться певні поля для заповнення, користувачеві в подальшій роботі доведеться тільки вводити змінні дані, а постійні будуть включатися автоматично, причому незалежно від виду даних.

У програмі Ворд виділяють 2 основні типи:

  • загальні (глобальні);
  • шаблони документів (налаштовані і призначені для користувача) або локальні.

Також можна використовувати для роботи шаблон з розширеннями, який буває такого вигляду:

Як уже згадувалося, будь-який текстовий лист в редакторі створюється на основі форми, частіше все заданої за замовчуванням. Шаблон стандартний має ім’я normal.dot. Але не всім відомо, що в редакторі є й інші, корисні форми для написання листів, факсів, заяв та інших типів. Скористатися закладеними в Ворд формами можна шляхом вибору в меню команди «Файл», де у вікні потрібно натиснути кнопку «Створити», що в результаті призведе до області завдань «Створення документа».

Щоб створити нові текстові листи на основі шаблону, можна використовувати стандартні форми, включені в пакет Microsoft Office, або ж застосувати той, який був викачаний з офіційного сайту. У першому випадку при виборі потрібної команди відкриється вікно, де можна буде підібрати потрібну форму, причому необхідно враховувати, що кожен шаблон розміщений на вкладках відповідно до конкретного призначенням. Вибравши за вимогами більш відповідний шаблон, документ відповідно буде змінено.

Основні етапи створення шаблонів

Для того щоб створювати нові шаблони, які будуть задовольняти ваші індивідуальні потреби, необхідно:

  1. Зберегти потрібної форми файл як шаблон документа. Для цього слід вибрати в меню «Файл», після чого вибрати команду «Зберегти як», де у вікні натиснути на «Тип файлу»: Шаблон. При цьому необхідно звернути увагу, щоб не сталося збереження поверх наявного файлу з ім’ям Normal.dot, оскільки це може привести до подальших проблем у роботі з програмою.
  2. Заповнити документ даними, які в подальшому будуть автоматично завантажуватися при створенні нового.
  3. Ввести змінні таким шляхом: «Вид» – «Панель інструментів» – «Форми».
  4. Включити захист від змін шляхом вибору команди «Сервіс» та «Захист …». Ця дія слід виконувати при потребі в подальшому захищати інструменти від небажаних змін. Захист можна зняти аналогічним способом, тільки вибравши кнопку «Зняти захист».

Ось такий малий перелік необхідних дій буде потрібно, щоб створити новий шаблон. Змінити його також не складе труднощів і не займе багато часу. Досить для зміни форми натиснути на неї правою кнопкою мишки, де у вікні вибрати пункт «Змінити». Включити новий інструмент можна подвійним кліком по його імені в панелі завдань.

Ссылка на основную публикацию