Сервіс безкоштовних portable програм PortableApps.com

Я часто користуюся портативними (або portable) програмами, так як періодично працюю за різними комп’ютерами і з цього іноді виникає потреба в скачуванні портативних версій, тобто версій, які не потрібно встановлювати в систему, а можна ними користуватися просто запустивши exe-шний файл з флешки.

І використовую я їх не тільки через те, що працюю за різними комп’ютерами, а так само, щоб не засмічувати власну систему, як то кажуть, чим менше різного програмного забезпечення встановлено в системі, тим стабільніше вона працює.

Припустимо я рідко користуюся програмою skype або будь-якої іншої програми, але буває необхідність в її використанні і з цього у мене немає сенсу встановлювати її в систему, так як запускається вона 1 раз на місяць або ще рідше.

І у разі потреби, я можу запустити skype на будь-якому комп’ютері з флешки і зв’язатися з тим, з ким потрібно, не виходячи зі свого облікового запису іншого користувача (якщо skype у нього встановлений) і не залишаючи ніяких слідів в системі.

Але пошук портативних програм не завжди легке завдання, та ще якщо врахувати, що програми оновлюються і доводиться знову шукати останню portable версію.

Так ось, я знайшов дуже цікавий рішення даної проблеми, це сервіс портативних програм PortableApps.com, на даному сервісі присутня більше 300 безкоштовних portable версій програм, та ще й з останніми оновленнями.

З цього, в даному уроці розглянемо цей чудо сервіс і насамперед зайдемо на сайт розробників http://portableapps.com

Сервіс безкоштовних portable програм PortableApps.com

Щоб завантажити потрібну програму переходимо на вкладку Apps (Програми), як ви бачите тут дуже багато різних програм, понад 300, причому безкоштовних і свіжих версій.

Всі програми розділені на категорії, такі як інструменти, ігри, графічні редактори, робота в інтернет і так далі. У свою чергу кожна категорія поділяється на підкатегорії, в залежності від призначення програми.

Нижче праворуч, на головній сторінці, можна вибрати будь-яку мову, і ви зможете самі в усьому розібратися.

Я часто користуюся програмою KeePass Password Safe, з цього мене цікавлять поновлення для даної програми. Клікнувши по ній можна побачити опис зі скріншотом, так як сервіс є англомовним, то і опис англійське.

Якщо ви користуєтеся GoogleChrom, то за допомогою вбудованого модуля можна перевести опис на російську. Хоч і опису англійською, після скачування у більшості програм можна вибрати російську версію.

А тепер перейдемо до найцікавішого, з додатком PortableApps.com Platform, інтерфейс якої відображений на головній сторінці сайту (Download Now – Free \ Download Now \ Запускаємо програму PortableApps Platform Setup 11.2.exe \ Русский \ Далі \ Приймаю \ F: \ PortableApps \ \ Встановити \ Готово)

Установка і запуск portable програм

При першому запуску програми виконується пошук portable додатків, вибираємо необхідні програми \ далі \ Встановлюємо програми, вони будуть встановлюватися в оболонку програми PortableApps Platform.

Після установки всіх додатків запускається сама програма, що нагадує меню Пуск, і щоб переконатися, що програми у нас дійсно не прив’язані до системи, я запущу програму на віртуальній машині, де не встановлені подібні програми.

Заходимо на флешку \ PortableApps \ Start \ Запускаємо будь-яку програму і все відмінно, запускається програма, ще й російською мовою. Але що робити, якщо необхідної програми немає в переліку програм на сервісі.

У даній ситуації можна просто скопіювати папку з програмою в папку PortableApps \ PortableApps, після чого вона з’явиться в переліку програм. При необхідності, можна приховати не потрібні exe-шники, помістити в певну категорію або перейменувати.

Чи по кишені кнопки управління, можна перевірити оновлення програм (тільки тих, які присутні на сервісі), завантажити нові програми або встановити програму (формату PortableApps, в даному форматі викачуються додатки з сайту в ручну)

Антон Севастьянов

На головну

Ссылка на основную публикацию