Сервер RPC недоступний: що робити у випадку помилки 1 722

Збої в роботі комп’ютери, ноутбука, планшета дуже різноманітні і численні. Однак багато хто з них на ділі вказують не стільки на поломку або неправильну роботу приладу, скільки на помилку в зв’язку або в доступі. Помилка сервер RPC недоступний відноситься саме до цієї категорії.

Про що піде мова:

Що таке сервер RPC

Функціональність будь-якого комп’ютера визначається кількістю і якістю використовуваних програм і, звичайно, версією операційної системи. Однак далеко не всі програми можна вмістити на одному єдиному апараті. Набагато раціональніше розділити складні багатоетапні завдання, розподіливши окремі її частини або навіть просто часто виконуються процедури в загальному локальному просторі.

Недоступність ервера RPC

Часом і цього виявляється недостатньо. У таких випадках вдаються до послуг віддаленого виклику процедур. Це означає, що окремо функції і процедури знаходяться в різному адресному просторі на віддалених комп’ютерах. Щоб дістатися до них, звертаються до сервера RPC.

RPC-технологія має на увазі два компоненти: мережевий протокол і мову реалізації. Різні реалізації віддаленого виклику процедур мають різну архітектуру, використовують різні протоколи, але дуже рідко протокол HTTP, так як останній не є транспортним. Відповідно, при передачі даних з різних машин, що використовують різний протокол, виникають збої.

Особливості роботи RPC

Сама по собі реалізація віддаленого виклику складніше, ніж звернення до локальних процедур. При налагодженні робіт як мережі, так і на окремих комп’ютерах, необхідно вирішити кілька різних завдань:

 • при передачі даних з різних комп’ютерів з різними адресами проблеми можуть виникати при завжди. Справа ускладнюється, якщо машини використовують різні операційні системи – Windows 7, XP, або різну архітектуру – прямий або зворотний порядок байтів. Щоб компенсувати різницю, параметри RPC потрібно копіювати з однієї машини на іншу і виконувати сериализацию;
 • віддалений виклик передбачає використання транспортного протоколу, наприклад, TCP;
 • виклик процедури як в локальному просторі, так і віддалено для користувача реалізується в одному процесі. Але на ділі сервер RPC передбачає 2 процесу. В результаті, якщо аварійно завершена викликає процедура, викликані зависають, що і призводить до появи помилки 1722. Якщо аварійно завершуються викликані, що викликали безрезультатно чекають відповіді. Варіант «сервер RPC недоступний» в Windows 7 найчастіше має таке походження;
 • проблема сумісності різних операційних середовищ, різної структури даних, різної структури виклику поки порушений. В результаті «сервер RPC недоступний» Windows залишається періодично виникають помилок, з яким доводиться справлятися самостійно або з чужою допомогою.

Принцип роботи RPC

Що робити при відсутності віддаленого виклику?

В першу чергу потрібно спробувати встановити причину відмови. Це не завжди можливо, але якщо виходить, то істотно полегшує справу. Процедура однакова для всіх версій ОС.

Панель управління

 1. У меню «Пуск» знаходять «Панель управління».
 2. У вкладці адміністрування переглядають події. Якщо помилка сервер RPC недоступний була останньою подією, то в журналі її код є верхнім в списку. На фото – роботи в ОС щодо усунення збою.
 3. У мережі знаходять за кодом опис події і рекомендовані для усунення збою дії.

Перевірка системи Windows XP антивірусом

Якщо таким чином проблема не усувається, може допомогти перевірка системи Windows XP, антивірусом: в деяких випадках відмова віддаленого виклику пов’язаний з діяльністю хробака Conficker.

Помилка 1 772

Цей варіант виникає досить часто. Пов’язаний з установкою програми – особливо для роботи з принтерами, з оновленням драйвером, часом виникає при завантаженні системи. У Windows XP виникає навіть при оновленні SP2 на SP3. У 7 версії принтер може бути недоступний через відсутність звуку.

Помилка 1 772

Особливо часто на появу помилки тисяча сімсот сімдесят дві скаржаться власники принтерів Canon.

 1. У таких випадках рекомендується спочатку перевірити XP або іншу версію на віруси. Якщо сканування результатів не дало, роблять такі дії.
 2. Під обліковим записом адміністратора перевіряють стан ряду служб:
  • диспетчер друку;
  • віддалений виклик процедури;
  • харчування;
  • модуль запуску DCOM-сервера.
  • Необхідно включити всі ці служби, якщо вони був відключені, потім перейти в меню «Пуск», в розділ «Виконати» і ввести в командний рядок services.mcs.
 3. Таким чином переходять в властивості всіх перерахованих вище служб, де можна змінити їх параметри.
 4. Після виконання всіх перевірок обов’язково перезапускають комп’ютер. Якщо після перезапуску друк виконується, і помилка 1 722 сервер RPC недоступний не виникає. Значить, проблема усунена.

Панель управління

Ще один можливий варіант для версій ОС від Windows Ultimate і вище – збій через спроби шифрування через утиліту Bitlocker. В цьому випадку потрібно завантажити виправлення на сайті. Microsoft.

Сервер RPC недоступний в Windows 10, 7 і 8 може бути пов’язаний зі звуком, оскільки параметри служби Audio пов’язані з сервісом харчування. У таких випадках входять через «Пуск» в «Панель управління», знаходять вкладку «Адміністрування» і «Служби». Звідси запускають побудова кінцевих точок сервісу.

вкладка Адміністрування

відновлення працездатності

Що робити, якщо звернення до антивірусу не допомогло? Такий варіант можливий, якщо вірус заразив систему вже після останнього збереження розділу. У таких випадках можна спробувати реанімувати працездатність реєстру SYSTEM.

За адресою Windows \ System32 \ Config входять в директорію збережених версій – RegBack. Звідси копіюють файл System і поміщають його в папку Config, замінюючи таким чином пошкоджений.

У версіях Windows 10 і 8 є консоль відновлення. З її допомогою можна відновити реєстр, використовуючи меню додаткових параметрів.

Ссылка на основную публикацию