Середнє значення в Excel: як розрахувати для групи чисел з використанням функцій

найкраще підходить в якості програми для різних обчислень. Як правило, Excel поставляється разом з «офісним» пакетом програм MS Office, який встановлений майже на кожному комп’ютері. Але мало хто знає, наскільки потужним функціоналом володіє ця програма. Вивчивши основи Ексель, його можна застосовувати практично в будь-якій сфері діяльності. Ця програма дуже стане в нагоді школярам для вирішення завдань з математики, фізики, хімії, економіці та ін. Наприклад, в Excel можна досить швидко і просто знайти середнє значення потрібних чисел.

Відео з розрахунку середнього значення

Як знайти середнє значення в Excel?

Отже, як зазвичай розраховується середнє арифметичне? Для цього потрібно скласти всі числа і розділити на їх загальну кількість. Для вирішення дуже простих завдань цього досить, але у всіх інших випадках такий варіант не підійде. Справа в тому, що в реальній ситуації числа завжди змінюються, кількість цих чисел теж. Наприклад, у користувача є таблиця, де вказані оцінки студентів. І потрібно знайти середній бал кожного студента. Зрозуміло, що у кожного з них будуть різні оцінки, а кількість предметів на різних спеціальностях і на різних курсах теж буде різним. Було б дуже нерозумно (і нераціонально) все це відслідковувати і вважати вручну. Та й робити це не знадобиться, оскільки в Excel є спеціальна функція, яка допоможе знайти середнє значення будь-яких чисел. Навіть якщо вони будуть змінюватися час від часу, програма буде автоматично перераховувати нові значення.

Можна припустити, що у користувача є вже створена таблиця з двома колонками: перший стовпець – назва предмета, а другий – оцінка з цього предмету. І необхідно знайти середній бал. Для цього треба за допомогою майстра функцій прописати формулу для розрахунку середнього арифметичного. Робиться це досить просто:

  1. Необхідно виділити будь-який осередок і вибрати в панелі меню пункти «Вставка – Функція».
  2. Відкриється нове вікно «Майстер функцій», де в поле «Категорія» треба вказати пункт «Статистичні».
  3. Після цього в поле «Виберіть функцію» потрібно знайти рядок «СРЗНАЧ» (весь список відфільтрований за алфавітом, так що ніяких проблем з пошуком виникнути не повинно).
  4. Потім відкриється ще одне вікно, де необхідно вказати діапазон комірок, для яких буде розраховуватися середнє арифметичне.
  5. Після натискання кнопки «ОК» результат буде відображений в вибраній комірці.

Якщо тепер, наприклад, змінити якесь значення по одному з предметів (або зовсім його видалити і залишити поле порожнім), то Ексель відразу ж перерахує формулу і видасть новий результат.

Альтернативні способи розрахунку середнього значення

Ще один спосіб знайти середнє значення в Excel – за допомогою рядка формул.

Приклад використання функції СРЗНАЧ для розрахунку середнього значення діапазону комірок

Вона знаходиться трохи нижче панелі меню і трохи вище від першого рядка робочого аркуша Ексель. Саме тут відображаються всі написані формули в програмі. Наприклад, якщо натиснути на осередок, де вже пораховано середнє значення, то в рядку формул можна побачити приблизно наступне: = СРЗНАЧ (B1: B6). А трохи лівіше знаходиться кнопка «fx», натиснувши на яку, можна відкрити знайоме вже вікно для вибору потрібної функції.

Також можна прописувати будь-які формули і вручну. Для цього потрібно в будь-якій обраній комірці поставити знак «=», прописати вручну формулу (СРЗНАЧ), відкрити дужку, вибрати потрібний діапазон комірок і закрити дужку. Результат тут же буде відображено.

Ось таким простим способом розраховується середнє значення в Microsoft Excel. Аналогічним чином можна вважати і середнє арифметичне тільки для потрібних полів, а не для всього діапазону комірок. Для цього під час вибору діапазону комірок потрібно лише затиснути клавішу «Ctrl» і по черзі клацати по кожному потрібному полю.

Ссылка на основную публикацию