Secure Boot: як відключити в биосе на ноутбуках Acer, Asus, Lenovo, HP

Багато покупців ноутбука або ПК, де є попередньо встановлена ​​ОС Windows 8 хочуть перезавантажитися з диска і перевстановити на Windows 7, але при цьому не виходить вирішити проблему відключення Secure Boot в Windows 8.1.  Для цих цілей необхідно увійти в конфігурацію BIOS і подивитися, як буде відбуватися відключення режиму UEFI. Вся інформація про це нижче.

Безпосереднє значення Secure Boot це захисна функція, яка розроблена Майкрософт, де є доставлене для ПК в пріоритеті завантаження BIOS на CD / DVD диску. Це опція означає, що ви не можете здійснити завантаження диска, не можете здійснити пріоритетну завантаження до USB і неважливо, що в якості цього буде використано – диск або флеш-накопичувач. Таким чином, доступ буде закритий за замовчуванням, але ви можете вирішити задачу як відключити Secure Boot в BIOS, використовуючи прості підказки. Потрібно пам’ятати одну річ, що головною метою Secure Boot є ключі, які користувач повинен в обов’язковому порядку купити.

Як відключити Secure Boot в BIOS Acer, поради та рекомендації

Головною особливості утиліти є перевірка відповідності ключів і наявних підписів для завантажувального системи ПК, в тому числі для Acer. Ця утиліта призначена для того, щоб не було несанкціонованого доступу в вашу операційну систему. Таким чином, щоб уникнути складних дій з відключення утиліти, користувач спочатку повинен відключити утиліту в UEFI.

Інтерфейс цієї утиліти належить не Майкрософту, як думають багато користувачів, а компанії UEFI, яка є розробником БІОС для комп’ютерів і ноутбуків. Основна функція цієї утиліти – повна заборона встановлення іншої ОС, а також управління ключами, які передбачені конфігурацією для будь-якого ПК або ноутбука. Серед усіх варіантів відключення загострити увагу на тому, що UEFI Secure Boot відключити не вийде тільки на планшеті, де є встановлена ​​операційна система Windows.

Якщо ваша операційна система «вісімка» або «десятка», тоді спробуємо відключити утиліту в двох режимах.

  • Використовуємо режим Setup. Ця функція необхідна для того, щоб можна було відключити і зробити заміну основних ключів загального вигляду Platform Key, і KEK, а також обкатати на базі дії дозволених і відкликаних ключів типового виконання DB і DBX.
  • Застосовуємо в роботі режим User або режим безпосереднього користувача, в якому працює користувач ПК.

Для того, щоб повністю прибрати функцію утиліти, в будь-якому випадку доведеться використовувати перший тип режиму. Боротьба, що заміна ключів дозволяє зрівнятися з підписами коду, при цьому є можливість обійти наявні обмеження БІОС на перепідключення до іншої операційної системи.

Як відключити Secure Boot в BIOS Asus, перші кроки до дії

З’ясувати, чи встановлена ​​утиліта Secure Boot на ПК, або ноутбуці Asus можна одним з трьох нижчеперелічених способів:

  1. Якщо ви намагаєтеся поставити новий варіант ОС Windows на ваш ноутбук, на екрані монітора з’явиться відповідне повідомлення.
  2. Знаходимо меню на ПК під назвою msinfo32. Вводимо це назва в пошуковий запит вашого ноутбука. Далі активуємо підпункт «Стан безпечного завантаження» і здійснюємо пошук проблеми, в цьому блоці повинна бути відображена відповідна інформація про систему захисту ноутбука.
  3. Знаходимо командний рядок і вбиваємо в неї інформацію- Confirm-SecureBootUEFI. Якщо режим робочий, то з’явиться такий запис True, а якщо неактивний режим відповідно запис – False. Якщо ви побачите такий напис Cmdlet not supported on this platform, це говорить про те, що на вашому ПК повністю відсутня будь-яка утиліта Secure Boot.

Після закінчення пошуку потрібної інформації, перевіряємо тип політики SB. Для цих цілей використовується інша доступна команда під назвою Get-SecureBootPolicy. Цей варіант командного рядка поверне ваш ноутбук в початковий стан і каже про повну безпеку експлуатації ПК. Цифрова комбінація при цьому повинна мати такий вигляд: {77FA9ABD-0359-4D32-BD60-28F4E78F784B}.

Якщо ви побачите такого типу інформацію на екрані ноутбука: Secure Boot policy is not enabled on this machine, то режим роботи утиліти не підтримує на вашій материнській платі.

Для Asus рекомендується вибрати Other OS в пункті OS Type. Якщо у вас стаціонарний Asus переходимо в розділ Authentication.

Особливе значення приділяємо материнської плати марки Gigabyte, для усунення виниклої проблеми потрібен перехід в меню BIOS Features.

Поради та рекомендації як відключити Secure Boot на ноутбуці Lenovo

Щоб правильно і безпечно вирішити проблему відключення захисту Secure Boot в BIOS на ноутбуці Lenovo рекомендуємо скористатися наступними підказками.

  • Входимо в діючі налаштування інтерфейсу UEFI.
  • Змінюємо діючі налаштування БІОС виходячи з характеристик вашої материнської плати.

Для комп’ютерів мають версії «вісімки» і вище, є два входи в БІОС.

  • Здійснюємо перехід в меню панелі «Параметри». Вибираємо значення зміна параметрів. Активуємо кнопки «Оновлення та відновлення», потім обов’язково активуємо кнопку «Відновлення».
  • Переміщаємося в пункт «Перезавантажити», потім здійснюємо настройки програмного забезпечення ПО UEFI, очікуємо деякий час для перезавантаження.
  • Тепер, при включенні ПК або ноутбука включаємо наступні кнопки – Delete. F2 і інші.

Якщо вдалося в повній мірі виконати вхід в інтерфейс, потрібно знайти в його меню пункт, який відповідає за відключення всіх утиліт.

Як відключити Secure Boot на ноутбуці HP, корисні поради

Практично всі моделі ноутбуків адаптовані під відключення Secure Boot, але, щоб ефективно відключити утиліту, потрібно дивитися на конкретну марку моделі ноутбука або ПК, а також на модель материнської плати, передбаченої для кожної серії персонального комп’ютера. Для ноутбука моделі НР потрібно знайти сторінку вкладки System Configuration, після цього перейти на підпункт Boot Options. Далі здійснюємо заміну значення діючих показників Secure Boot на Disabled.

Після закінчення процесу перезавантаження ніяких подальших обмежень на переустановку операційних систем не повинно виникати.

Ссылка на основную публикацию