Sandboxie – що за програма, як користуватися

Багато користувачів встановлюють ту чи іншу програмне забезпечення зі сторонніх джерел, яке може в теорії завдати шкоди комп’ютеру. На жаль, сучасні антивірусні програми деякі шкідливі програми не здатні відразу ж впізнати.

Але не варто ризикувати і запускати потенційно небезпечне ПО на своєму комп’ютері без будь-якого захисту. В даному випадку Sandboxie надає можливість запуску програм в спеціальному середовищі, де ви можете простежити за тим, як себе буде вести запускається програма.

Вам може бути цікаво: Як працювати з програмою Unlocker Як користуватися програмою BlueStacks

Як працює ця програма

Принцип роботи Sandboxie полягає в створенні системному диску певного обмеженого простору з симуляцією роботи системи. Дане простір закрито від основної системи, що дозволяє не виносити всі зміни в ньому за його межі. По завершенню роботи з файлами в «пісочниці» вся інформація очищається, тому не варто боятися, що у вас на комп’ютері десь залишиться вірус, нехай і в закритому дискового простору.

У Sandboxie можна запустити виконувані EXE-файли, файли і документи. Існують деякі винятки, але вони не так критичні для роботи. Ви можете переглядати статистику роботи і поведінки тих чи інших файлів. Також перед закриттям «пісочниці» можна налаштувати, які файли будуть видалені, а які залишені до наступного запуску. За замовчуванням при закритті автоматично видаляються всі файли, а процеси зупиняються.

Розглянемо роботу в програмі більш детально.

Меню «Файл»

За замовчуванням інтерфейс «пісочниці» не представляє з себе нічого цікавого. Керуючі елементи розташовані тільки в верхньому меню. Розглянемо більш докладно параметр «Файл». По кліку на нього з’являється контекстне меню з наступними параметрами:

 • «Закрити Всі програми». Примусово завершує діяльність всіх програм і процесів, відкритих в «пісочниці». Може бути актуальним в тому випадку, якщо якийсь шкідливий файл активно починає свою діяльність і її потрібно терміново припинити;
 • «Заборонити формовані програми». Дана кнопка відповідає за можливість запуску програм, які за замовчуванням відкриваються в «пісочниці», в звичайному режимі системи. Стандартні налаштування на увазі запуск такої програми не більше ніж на 10 секунд в звичайному режимі. Цього має вистачити, щоб подивитися, як поводиться ПО за межами «пісочниці». Налаштування можуть бути змінені;
 • «Вікно в пісочниці». Потрібна, щоб визначити де відкрита та чи інша програма;
 • «Монітор доступу до ресурсів». Дозволяє простежити до яких ресурсів комп’ютера отримала доступ запущена в «пісочниці» програма. Може стати в нагоді для виявлення підозрілої активності;
 • «Вихід». Закриває Sandboxie.

Меню «Вид»

При натисканні на кнопку «Вид» ви отримаєте доступ до пунктів, що відповідає за відображення елементів в інтерфейсі програми (пункти меню «Програми» і «Файли і папки»).

Також в меню «Вид» є функція «Відновити запис», що відповідає за знаходження і видалення файлів, які випадково були відновлені з «пісочниці».

Елемент «Пісочниця»

Тут зосереджений основний функціонал програми. Цей елемент меню відповідає безпосередньо за роботу з «пісочницею». Розглянемо його вміст більш докладно:

 1. «DefaultBox» – це «пісочниця», в якій за замовчуванням запускаються всі програми. При підведенні на цей елемент меню курсору миші з’являється меню, що випадає вікно, де можна вибрати додаткові середовища для запуску тієї чи іншої програми. Наприклад, запустити ПО в «Провіднику» Windows, браузері, поштовому клієнті і т.д. Додатково можна зробити наступні дії:
  • «Завершити всі програми». Закриває всі запущені програми;
  • «Швидке відновлення». Відповідає за можливість дістати з «пісочниці» все або деякі файли і перевести їх в звичайне дисковий простір;
  • «Видалити вміст». Закриває і видаляє всі програми, файли і процеси всередині ізольованого простору;
  • «Подивитися вміст». Дозволяє дізнатися про все, що міститься в «пісочниці»;
  • «Налаштування пісочниці». Відкривається спеціальне вікно, де ви можете налаштовувати виділення вікна в інтерфейсі тим чи іншим кольором, налаштовувати відновлення і / або видалення даних, дозволу доступу програмами в інтернет і т.д;
  • «Перейменувати пісочницю». Дозволяє дати їй унікальне ім’я, що складається з латинських букв і араб
   ських цифр;
  • «Видалити пісочницю». Видаляє все ізольоване дисковий простір, виділене під конкретну «пісочницю» разом з усіма даними, запущеними в ньому.
 2. Ви можете створити нову «пісочницю», скориставшись відповідною кнопкою. За замовчуванням будуть перенесені всі настройки з уже створених «пісочниць», які ви зможете підкоригувати під свої потреби. Додатково новому ізольованому просторі доведеться поставити ім’я.
 3. Натиснувши на елемент контекстного меню «Встановити папку для зберігання», ви зможете вибрати місце розташування ізольованого простору. За замовчуванням це C: \ Sandbox.
 4. Додатково можна налаштувати порядок відображення «пісочниць». Стандартне відображення йде за алфавітом, щоб змінити його, скористайтеся пунктом меню «Встановити розташування і групи».

Пункт «Налаштувати»

Як зрозуміло з назви – цей пункт меню відповідає за настройку програми. З його допомогою можна налаштувати наступне:

 • «Попередження про запуск програм». При відкритті в «пісочниці» тих чи інших програм, вибраних користувачем, буде приходити відповідне повідомлення;
 • «Інтеграція в провідник Windows». Відкриває вікно з настройками запуску програм через контекстне меню ярлика або файлу;
 • «Працює програм». Не всі програми можуть бути сумісними з цією операційною системою і / або середовищем в «пісочниці». За допомогою цього пункту меню виставляються настройки сумісності, що дозволяє запускати більше програм;
 • Блок з елементами управління конфігураціями. Тут вже йдуть настройки для більш досвідчених користувачів, частина з яких повинна задаватися у вигляді спеціальних команд.

Переваги та недоліки програми

Програма має свої переваги, але і не позбавлена ​​недоліків.

переваги

 • Програма має хорошу репутацію, так як змогла відмінно себе зарекомендувати;
 • Зручно розташовані і названі елементи налаштувань, що дозволить навіть недосвідченому користувачу розібратися в них;
 • Можна створити необмежену кількість «пісочниць», задавши кожної настройки під конкретний тип завдань;
 • Програма відмінно переведена на російську мову.

недоліки

 • Інтерфейс програми застарів, проте на зручність використання це практично ніяк не вплинуло;
 • У даній пісочниці неможливо запустити програми, які вимагають установки додаткових драйверів або інших компонентів. Така проблема є не тільки в Sandboxie.

Як запустити програму в «пісочниці»

Розглянемо роботу програми на прикладі запуску в її середовищі іншої програми, яка має в своєму установчому файлі небажане ПО:

 1. Для початку потрібно скачати з офіційного сайту інсталяційний файл Sandboxie.
 2. Встановіть програму. В процесі установки немає нічого складного, просто дотримуйтесь інструкцій інсталятора.
 3. Коли закінчите з установкою, виберіть ту програму, яку хочете запустити в ізольованому середовищі. Натисніть по її ярлику / виконуваного файлу правою кнопкою миші і виберіть варіант «Запустити в пісочниці».
 4. Відкриється інтерфейс, де вам буде запропоновано вибрати «пісочницю». Якщо ви не виробляли будь-яких налаштувань в Sandboxie, то вибирайте «DefaultBox». За умови, що ви створювали кілька «пісочниць» для різних потреб, виберіть ту, яка найбільш підходить в даній ситуації.
 5. Запуститися установка обраної програми або почнеться запуск самої програми, якщо вона вже встановлена. Не варто бояться проводити встановлення в «пісочниці», так як жодні шкідливий елемент не зможе вийти за її межі. Визначити, чи запущена програма / файл в «пісочниці» можна за характерною жовтої рамці навколо його вікна.
 6. По завершенню установки програми потрібно дізнатися, що змінилося в «пісочниці». Для цього натисніть на іконку Sandboxie, розташовану в «Панелі задач».
 7. Відкриється вікно, де ви можете переглянути, скільки місце займає встановлена ​​програма в обмеженому просторі, а також скільки файлів і папок було їй створено.
 8. Якщо все в порядку, і ви довіряєте встановленою програмою, то можете перенести її на звичайне дисковий простір, скориставшись кнопкою «Відновити в папку …».
 9. Якщо ж довіри до програми немає, то натисніть на кнопку «Видалити пісочницю». Всі внесені зміни будуть с
  терті.

Таким чином ви і вивчили основні особливості програми Sandboxie, а також зрозуміли, як їй користуватися. У даній статті були розглянуті не всі варіанти використання програми, проте цих даних вистачить, щоб ви змогли перевірити ту чи іншу програму на наявність шкідливого / небажаного ПЗ.

Ссылка на основную публикацию