Samsung і LG обгрунтовано знизили випуск 3D-телевізорів

Компанія Samsung не збирається оснащувати нові телевізори опцією тривимірного зображення, а другий відомий вендор, компанія LG, планує в два рази зменшити кількість нових моделей, забезпечених цією функцією. Виробники електроніки прийшли до висновку, що 3D-зображення не користується попитом у покупців і роблять ставку на використання технології 4К-дозволу.

Один зі світових лідерів з виробництва телевізорів, компанія Samsung Electronics, перестане оснащувати нові моделі рідкокристалічних телевізорів функцією 3D-зображення. У той же час один з її конкурентів, компанія LG Electronics, збирається помітно зменшити кількість новинок, що підтримують 3D-формат. Оснащуватися технологією тривимірного відтворення відео будуть тільки найдорожчі пристрої від LG.

Попит на 3D-окуляри падає.

За словами представників однієї з компаній-партнерів, що поставляє затворні окуляри виробництва Samsung, на сьогоднішній день здійснюються поставки на замовлення, зробленим ще в 2015 році. Нових замовлень на поставку очок для телевізорів в 2016 році поки не було.

Затворні окуляри – це обов’язкова складова для перегляду фільмів у форматі 3D на телевізорах Samsung, так як компанія застосовує активну технологію створення 3D-зображення.

Як повідомляють представники компанії LG, в 2016 році тільки 1 з 5 нових моделей буде оснащена функцією 3D. Для порівняння, в 2015 році в 40% моделей телевізорів, що випускаються LG, була передбачена функція відтворення 3D-формату.

Відмова від 3D-технології обгрунтований.

Відповідні рішення пояснюються відсутністю попиту на телевізори, забезпечені 3D-опцією, а також можливістю застосування стандартів високої чіткості Ultra HD. Використання нової технології робить непотрібною 3D-функцію, так як завдяки високій роздільній здатності, зображення на нових телевізорах стає глибоким і насиченим, створюючи враження стереозображення. Ще однією причиною стало недостатня кількість 3D-контента.

Думка аналітиків.

Аналітики з IHS ще в 2013 році прогнозували комерційний провал технології 3D-зображення. Експерти обгрунтували свою думку наступними доводами: висока вартість технології; недостатня якість зображення; необхідність використання спеціальних окулярів, до яких складно звикнути; відсутність контенту.

При цьому, коли технологія відтворення тривимірного зображення тільки з’явилася і стала популярною, фахівці з IHS пророкували їй велике майбутнє. За прогнозом, зробленим в 2011 році, обсяг світових поставок телевізорів з функцією, що підтримує 3D-зображення, повинен був скласти 159,2 млн пристроїв в порівнянні з 4,2 млн в 2010 році.

Ссылка на основную публикацию