Safari на iPhone – що це таке?

Safari – це веб-браузер за замовчуванням для iPhone, iPad і macOS, вперше випущений Apple в 2003 році і коротко представлений в Windows з 2007 по 2012 рік. Популярність браузера Safari вибухнула з iPhone і iPad і в даний час має 50% частки ринку мобільних браузерів в США.

У більшості випадків Safari схожий на будь-який інший популярний браузер. Користувачі можуть переглядати веб-сайти, додавати закладки і відкривати кілька веб-сайтів на вкладках. Створений з використанням движка WebKit, Safari був одним з перших веб-браузерів, що підтримують новий стандарт HTML 5. Це був також один з перших браузерів, який підтримував Adobe Flash, відключений за замовчуванням, а мобільні версії Safari ніколи не підтримували Flash.

Safari в Mac OS в даний час знаходиться на версії 11.1, яка включає оновлення до Intelligent Tracking Prevention. Ця функція допомагає перешкодити певного веб-сайту відстежувати сторінки, що переглядаються на інших веб-сайтах, процес, званий «міжсайтовий відстеженням». Safari в iOS ділиться своєю версією з версією iOS, яка в даний час знаходиться на 11.4.1.

Чим відрізняється сафарі від інших веб-браузерів?

Хоча у вас можуть виникнути проблеми з визначенням відмінностей між Google Chrome, Safari від Apple або Microsoft Edge, браузер Safari має деякі ключові функції, які допомагають відокремити його від пакета, в тому числі можливість форматування статей для спрощення читання.

iCloud Tab Перегляд. Ця функція автоматично синхронізує відкриті вкладки на пристроях Mac і iOS, які використовують одну і ту ж обліковий запис iCloud. Тобто ви можете переглянути список усіх вкладок, відкритих на вашому MacBook, при використанні Safari на iPhone або iPad; він схожий на загальний доступ до закладок Chrome, але не вимагає входу в браузер.

обмін. Додаток Safari має вбудовану кнопку спільного доступу, яка дозволяє користувачам швидко обмінюватися веб-сайтом за допомогою обміну повідомленнями, електронної пошти або соціальних мереж, таких як Facebook або Twitter. Найкрутіша функція – можливість спільного використання веб-сайту безпосередньо з іншим найближчим iPhone, iPad або Mac за допомогою AirDrop.

Перегляд Reader. Safari може виявляти статті і представляти їх в форматі, який видаляє навігацію і рекламу на користь більш читаного виду. Це особливо зручно для сайтів, які завантажують нові вікна під час переміщення або стають нечитабельним на iPhone або iPad через навігації.

енергоефективність. У той час як iMac – відмінні настільні комп’ютери, Apple в першу чергу є постачальником ноутбуків і мобільних пристроїв. Safari доводить, що це надзвичайно економічно, купуючи вам дорогоцінні хвилини, а іноді й години додаткового використання в порівнянні з Chrome, Firefox і іншими популярними браузерами.

Які недоліки є в Safari?

У веб-браузері Safari багато всього для цього, особливо для тих, хто глибоко в екосистемі Apple і володіє Mac разом з iPhone або iPad. Однак це не всі троянди і метелики:

Обмежена підтримка плагінів. Safari підтримує розширення, але плагіни, доступні для Safari, відстають від доступних для Chrome.

Ексклюзив для Apple. Незважаючи на те, що Safari можна запускати в Linux, і в найкоротші терміни підтримувалася Windows, Safari – це в першу чергу веб-браузер, призначений для роботи на апаратному забезпеченні Apple. Це означає, що ви не можете запускати його на смартфонах Android або планшетах, і вам слід уникати версії Windows, оскільки Apple більше не підтримує Apple з важливими оновленнями безпеки.

Ні значків вкладки. Favicons – це, по суті, значки для веб-сайтів. І хоча браузери, такі як Google Chrome, використовують ці значки на вкладках, щоб допомогти розмежувати вкладки браузера і допомогти користувачеві вибрати той, який вони хочуть, Safari не включає їх на вкладках.

альтернативи Safari

Хоча Safari є браузером за замовчуванням для iOS і Mac, користувачі мають можливість завантажувати широкий спектр браузерів на будь-якій платформі. Mac підтримує Chrome, Firefox, Opera, Vivaldi і багато інших веб-браузери, в той час як користувачі iPhone і iPad можуть завантажувати Chrome, Firefox, Opera і навіть Microsoft Edge.

Ссылка на основную публикацию