Розширення для створення скріншотів в яндекс.браузер – огляд

Створення скріншотів вмісту веб-браузера – одна з невід’ємних частин повсякденного серфінгу глобальної мережі. Однак часто користувачі стикаються з тим, що стандартного функціоналу операційної системи не вистачає для зручного і швидкого створення скріншотів. У тому випадку, коли мова йде виключно про передачу вмісту на веб-сторінці, частим попитом користується використання спеціальних розширень браузера, які допомагають створювати скріншоти і швидко ділитися ними з людьми. У даній статті мова піде про п’ять найдостойніших розширеннях на один з найпопулярніших веб-браузерів в СНД – яндекс.браузер.

Завантажити кожне з дозволів і встановити в яндекс.браузер можна, як це не дивно з магазину Google Webstore (Інтернет-магазин Chrome). Це пов’язано з тим, що браузер від російського IT-гіганта написаний на базі технології Chromium. Тому все розширення з Веб-магазину Chrome спокійно використовуються для яндекс.браузер. У п’ятірку лідерів за функціоналом і внутрішньому рейтингу магазину входять такі розширення для скріншотів як: Lightshot, Awesome Screenshot, Screenshot Extension, Nimbus Screenshot і FireShot.

Lightshot

Щоб зробити скріншот в яндекс.браузер через розширення Lightshot не потрібно ніяких інтуїтивних зусиль. Саме за простоту у використанні багато і вважають за краще дане розширення. В описі програми окремим пунктом зазначено, що утиліта зручна саме своєю простотою і інтуїтивної зрозумілістю.

Функціонально це розширення дозволяє в один клік робити скріншот і відразу ж його редагувати у вікні браузера. Крім цього, готовий скріншот можна зберегти як картинку на жорсткий диск, але і при бажанні можна відразу з браузера залити в хмару. Для створення скріншоту сторінки досить натиснути на іконку пера в панелі розширення яндекс.браузер, після чого приступити до редагування.

Awesome Screenshot

Розширення Awesome Screenshot, на відміну від першого кандидата набагато складніше в питанні налаштувань і функціоналу. Однак в цьому утиліта і перевершує більшість конкурентів. Awesome Screenshot має ряд виняткових додаткових особливостей, таких як: більший спектр редагування скріншота, можливість завдання функціональних гарячих клавіш і розширений список соціальних мереж для передачі готового зображення.

Крім цього у Awesome Screenshot, на відміну від Lightshot є можливість простого копіювання скріншоту в діалогове вікно через буфер обміну, як в класичному додатку ОС Windows – «Ножиці». Однак, незважаючи на всі плюси, над налаштуванням Awesome Screenshot доведеться злегка попітніти. Тому цей вибір виключно для тих, у кого функціональність в пріоритеті над простотою. Викликається вікно виділення і редагування області сторінки аналогічно – по кліку на панелі розширень браузера

Screenshot Extension

Опис розширення для яндекс.браузер під назвою Screenshot Extension може зайняти цілу окрему статтю з детальним оглядом. Якщо Awesome Screenshot – трохи складна і багатофункціональна утиліта для браузера, то даний кандидат практично професійне додаток для редагування потрібних сторінок в інтернеті. Область інструментів і функцій редагування Screenshot Extension дійсно вкрай насичена і багато в чому схожа на Adobe Photoshop, тільки всередині браузера.

Розширення включає в себе всі стандартні функції конкурентів і розширює їх до всіх необхідних меж. З особливостей можна відзначити найбільш багатий вибір джерел для того, щоб поділитися скріншотом (аж до вбудовування в адмінку WordPress). Також можна виділити можливість зберігати готовий відредагований скріншот як PDF-документ. Завантажити та використовувати розширення Screenshot Extension можна радити тим, хто відчуває необхідність у професійній обробці скріншотів, наприклад – веб-дизайнерам. Редагування після стандартного виклику вікна виділення (як і у всіх п’яти випадках – натисканням на іконку розширення), відбувається в окремій вкладці браузера – майстра редагування Screenshot Extension.

Nimbus Screenshot

Ще одне з найпопулярніших розширень для скріншотів серед російськомовних користувачів яндекс.браузер – Nimbus Screenshot. Воно практично ідентично за середнім набору функціоналу з розширенням Awesome Screenshot. Однак упор розробників зроблений в бік більшої простоти, ніж у останнього. При цьому без втрати якісного функціоналу редагування скріншотів. За зовнішнім виглядом меню, вікно редагування і навіть іконка розширення виконані за всіма лекалами популярного нині мінімалізму.

Відмінною особливістю Nimbus Screenshot можна назвати прогресивну можливість створення запису відео з екрану. Ця функція і схиляє велич
езна кількість користувачів в сторону саме розширення. Так як подібна корисна еволюція скріншотів в браузері не реалізована більше ні в одному з перерахованих розширень в магазині Chrome.

FireShot

Останній представник найбільш гідних розширень для створення скріншотів в яндекс.браузер, можливо найоптимальніший варіант з перерахованих вище. Це підтверджується ще і тим, що FireShot частіше всіх інших розширень в категорії виявляється на перших місцях рейтингу Інтернет-магазину Chrome. FireShot домоглися цього за рахунок виправдання всіх необхідних очікувань рядового користувача подібних розширень. Якщо мова не йде про більш професійному редагуванні (як у випадку з Screenshot Extension), то користувачам найчастіше необхідно швидко і просто створити знімок з екрану браузера і відправити його в повідомленні будь-який з соцмереж.

По суті, з цим завданням справляється кожне розширення, проте FireShot увібрав в себе як простоту Lightshot, так і всі необхідні функції Awesome Screenshot і Nimbus. Безумовно стилістично розширення має чітко виражену унікальність, проте бажання зібрати кращі риси інших веб-програм у розробників явно простежується. При неймовірно простий контекстному меню редагування і швидкості спрацьовування, FireShot має весь стандартний набір необхідного середньому користувачеві програми.

Ссылка на основную публикацию