Роздача Вай-Фай з ноутбука WINDOWS 10. Установити доступ Wi-Fi

роздача інтернету – завдання, що здається складною для новачків. Щоб спростити її, скористайтеся призначеними для цього утилітами зі звичним графічним інтерфейсом.

Безкоштовно розповсюджується програма Virtual Router Plus – зручний варіант для настроювання віртуальної вайфай-точки. Скачайте «чисту» версію з офіційної веб-сторінки – вона не пропонує встановити додаткове програмне забезпечення.

Недолік Virtual Router Plus в тому, що вона підходить тільки для провідного з’єднання або підключення за допомогою 3G-модема. Для підключення по Wi-Fi знадобляться інші способи поширення інтернет-підключення.

Запустіть утиліту і в діалоговому вікні введіть наступні параметри:

 • SSID – назва бездротової сітки, яку Ви будете використовувати.
 • Пароль – для поширення застосовується WPA-шифрування, тому довжина шифру – від 8 символів.
 • Загальна підключення – відшукайте з’єднання, через яке підключається до Internet Ваш комп’ютер.

Після того, як заповніть всі поля, натисніть на кнопку «Start Virtual Router Plus». Віконце програми згорнеться в трей, і на екрані висвітиться повідомлення про успішний запуск нової бездротової мережі.

Чому не варто використовувати WiFi-з’єднання? Ви зможете створити мережу і запустити її, але інші пристрою не підключаться до неї, тому що відбудеться конфлікт ip-адрес.

Мобільний hot-spot в Віндовс 10

У оновленнях «десятки» з’явилася стандартна опція роздачі вай фай – тепер у Вас є можливість роздати з’єднання з ноутбука або ПК. Опція «Мобільний хотспот» розташована в параметрах в окремій вкладці. Як і в попередньому способі, задайте назву (SSID) мережі, ключ безпеки і основне підключення.

Докладна інструкція:

 1. Кліком по кнопці «Пуск» і значку налаштувань запустіть «Параметри».

 

 

 1. Далі – посилання «Мережа та інтернет».
 2. Зліва в меню знайдіть напис «Мобільний хот-спот».

 1. Придумайте назву і ключ безпеки для нової бездротової сітки (пароль довжиною від 8 символів).

 1. Відкрийте меню «Спільне застосування інтернет-підключення». Натисніть на перемикач під пунктом «Дозволити застосування мого інтернет-з’єднання …». Це потрібно для того, щоб інші пристрої (смартфон, планшет і т. Д.) Виявили точку доступу і змогли приєднатися до неї.
 2. Там же виберіть з’єднання, до якого в даний момент підключений Ваш ноут або ПК.


Після завершення налаштування внизу вікна з’явиться інформація про запущеної точки доступу. Одночасно можна додати до роздачі не більше 8 пристроїв. Тут же будуть відображатися дані про підключених пристроях, що спрощує контроль за мережею.

Роздача інтернету через домашню сітку в Віндовс 7

У сьомій версії ОС Windows роздачу wifi з комп’ютера можна виконати, застосувавши створення домашньої мережі типу «Комп’ютер-Комп’ютер». Виконайте описаний алгоритм:

 1. Поруч з годинником (нижній правий кут робочого столу) клікніть на значок інтернет-з’єднання.
 2. Внизу діалогового віконця зі списком доступних мереж розташовується гіперпосилання на Центр управління мережами і загальним доступом. Другий спосіб відкрити його – набрати назву в рядку пошуку меню «Пуск».

 1. Натисніть на пункт «Налаштування нового з’єднання або сітки», потім на «Налаштування бездротової сітки типу Комп’ютер – Комп’ютер» і на кнопку «Далі».

 1. Заповніть дві стандартні графи з ім’ям мережі та паролем до неї. Третя графа «Тип безпеки» – вибирайте «WPA2-Personal» для найбільшої безпеки.
 2. Після того, як Ви заповнили три графи, нижче відзначте галочкою пункт «Зберегти налаштування цієї мережі». Натисніть на «Далі».

 1. З’явиться повідомлення про те, що роздача wifi готова до застосування. Клацніть по посиланню «Включити загальний доступ …».
 2. Поверніться назад в «Центр управління». Зліва знайдете посилання «Змінити додаткові настройки доступу». Відзначте вибір «Включити» у всіх пропонованих пунктах, щоб учасники створеної групи Комп’ютер-Комп’ютер могли бачити Ваше підключення, а також файли і каталоги на своєму пристрої.

Роздача wifi c ноутбука windows 10 через командний рядок

Ще один спосіб із застосуванням стандартних можливостей ОС Віндовс. Працює у всіх версіях.

Правою клавішею мишки натисніть на логотип windows в лівому нижньому кутку дисплея. Виберіть посилання «Командний рядок (з правами адміністратор)». В поле введення наберіть команду:

Замість «f1comp» введіть латинськими літерами назва створюваної бездротової мережі, замість «12345678» – пароль (літери можна використовувати тільки латинські, мінімум 8 символів).

Натисніть на кнопку Enter. Командний рядок видасть сповіщення про те, що мережа створена, її SSID і пароль змінені успішно.

В поле з курсором набирайте рядок:

netsh wlan start hostednetwork

Цей запис включає нову точку доступу. Після натискання на Enter в командному рядку відкриється запис про те, що мережа включена.

Відкрийте Центр управління мережами. Натисніть на гіперпосилання «Зміна налаштувань адаптера», розташовану зліва в віконці. Знайдіть Ваше підключення до Internet і після правого кліка мишкою по ньому відкрийте пункт «Властивості».

У вкладці «Доступ» відзначайте галкою напис «Дозволити іншим комп’ютерам використовувати …». У випадаючому меню знайдете тільки що створену і запущену через утиліту cmd мережу. Натисніть «Ок», щоб зберегти задані параметри.

Роздача інтернету зі смартфона на комп’ютер

Використовуйте смартфон в якості бездротового роутера. Відкрийте настройки Android, в області «Бездротові мережі» натисніть на «Ще …». Пошукайте напис «Режим модема» і в віконці клікніть по перемикачу «Точка доступу Wi-Fi».

Задайте ключ безпеки, назва точки доступу та спосіб захисту (переважно WPA2 PSK).

Після цього перевірте, щоб на пристрої був включений бездротової інтерфейс і Ваш смартфон знаходився в списку доступних точок інтернет-підключення.

Те ж саме можна виконати, підключивши телефон в якості USB-модема. В налаштуваннях телефону виберіть пункт «Режим модема» і поставте галочку навпроти «USB-модем».

Смартфон буде діяти так само, як стандартний 3G-модем, приєднаний до нетбуку.

Що робити, коли роздача вай фая не діє?

якщо роздача wifi c ноутбука windows 10 або іншою версією операційної системи не працює, причина може полягати в наступному:

 • Перевірте налаштування встановленого на пристрої антивіруса або фаєрвол. Вони можуть забороняти доступ до віртуальної точці роздачі, тому на час використання нового з’єднання вимкніть їх.
 • Перевіряйте доступ до налаштованої бездротової мережі. Ви могли пропустити цей пункт при налаштуванні точки доступу.

Видаляти антивірусне програмне забезпечення повністю не потрібно. Вимкніть його і подивіться, чи можуть інші пристрої під’єднуватися до вайфай з Вашого ноутбука. Якщо брандмауер заблокував доступ, додайте нову мережу до переліку дозволених програм або дій в залежності від інтерфейсу встановленого антівірусника.

Проблеми з підключенням ноутбука як точки доступу

При налаштуванні роздачі wifi з ноутбука або ПК користувач може виявити проблеми на будь-якому етапі створення віртуальної точки доступу. Перегляньте варіанти їх виправлення:

 1. Під час створення точки через командний рядок спроба запустити другу команду тягне за собою повідомлення про помилку або неможливості запуску. Зайдіть в Диспетчер пристроїв (через рядок пошуку в меню «Пуск») і відключіть драйвер WiFi адаптера. Запустіть його заново.

 1. Бездротовий точки доступу немає серед доступних для придбаного вами пристрою? Фаєрвол заблокував доступ «підозрілою» програмою на Вашому ПК. Зніміть обмеження на використання створеної мережі в параметрах фаервола. Деякі утиліти забороняють стороннім пристроям заходити в Internet, використовуючи комп’ютер як точку доступу, тому Ви можете на якийсь час вимкнути фаєрвол.
 2. Роздачу інтернету за допомогою стандартної утиліти cmd можна відключити записом netsh wlan stop hostednetwork. Введіть її в віконці командного рядка виндовс, вимкніть ноутбук від загального підключення. В поле введення cmd запустіть поширення розглянутої вище командою і знову підключіться до основного з’єднанню. Іноді такий метод позбавляє від помилки.
Ссылка на основную публикацию