Розблокування 4g lte модемів: huawei, zte, інструкція

Під поняттям розблокування модему розуміється зняття обмежень від роботи тільки з сім-картами одного оператора. З такою ситуацією доводиться зіткнутися будь-якому власникові, придбаному у оператора мобільної мережі. Можна, можливо разлочить 4g модем, куплений у будь-якого оператора, прив’язаного як до російського оператору, так і будь-якого іншого, наприклад, придбаному в іншій країні. В основному оператори продають 4g агрегати виробництва ZTE або Huawei, хоча і приховують цей факт. Для прикладу «Мегафон М100-3» це ніщо інше як ZTE моделі MF823. Тому розглядати процес відв’язування від оператора будемо на прикладах цих виробників.

Разлочка модему Huawei старого зразка

Процес відв’язування від оператора відбувається за індивідуальним номером модуля зв’язку – IMEI. Такий номер індивідуальний для кожного пристрою, що використовує стандарт зв’язку GSM. Номер складається з 15 символів, і дізнатися його можна або на коробці від пристрою або ж під кришкою, там куди вставляється сім-карта.

Для розблокування потрібно буде скористатися спеціальною утилітою Huawei Modem 3.0. Її можна легко знайти і скачати в інтернеті. Скачана утиліта встановлюється на комп’ютер, і, якщо пристрій вже підключався до цієї машини, то ніяких додаткових дій робити не варто. Якщо ж ні, то слід буде встановити драйвера.

Тепер можна підключити пристрій з нової сім-картою до комп’ютера і провести запуск утиліти. Після запуску, з’явиться діалогове віконце. З пропозицією набрати код для зняття блокування.

Щоб дізнатися цей код потрібен спеціальний калькулятор – Huawei Calculator, який якраз і зможе порахувати цю суму по заздалегідь переписаному IMEI. Завантажити його можна в інтернеті. Вводиться IMEI і програма вважатиме і виведе потрібний код, який вводиться в Huawei Modem 3.0. Ось і все, сталася розблокування 4g модем для роботи з нової сім-картою.

Разлочка апаратів з новою прошивкою

Програма Huawei Modem 3.0 підтримує не всі моделі, тому можна скористатися іншою утилітою, яка не так давно з’явилася в інтернеті. Вона називається Huawei Unlock Code Calculator. Це більш універсальна програма, яка підтримує як старі, так і нові прошивки, а також показує пароль для зміни прошивки. Програма вважає коди на основі IMEI і видає такі результати:

 • v1 – код розблокування для старої прошивки;
 • v2 – код для нової прошивки;
 • Flash – пароль для заміни прошивки.

Якщо немає впевненості яка прошивка встановлена, то можна сміливо пробувати вводити їх по черзі.

Розблокування за допомогою AT команд

Для розблокування за допомогою АТ команд потрібно завантажити програм Huawei Modem Terminal. Ця програма розроблялася спеціально для цього бренду, тому і працювати в ній досить просто.

Після запуску зі списку потрібно вибрати пункт «HUAWEI Mobile Connect – 3G PC UI Interface» і натиснути кнопку «Connect». Після того, як відбудеться підключення, необхідно переконатися в працездатності відправивши команду «АТ». Повинен прилетіти статус «Ок».

Команди для розблокування наступні:

 • AT ^ CARDLOCK? – показує статус блокування. Перша цифра у відповіді модему показує чи є блокування чи ні (1 – є, 2 – немає), а друга – залишкова кількість спроб розблокування;
 • AT ^ CARDUNLOCK = «nck md5 hash» – скидає кількість спроб і встановлює їх на 10;
 • AT ^ CARDLOCK = «код розблокування NCK».

Разлочка модемів ZTE

Разлочить 4g модем від ZTE також дуже легко, хоча і трохи складніше, ніж Huawei. Для цього виконайте ряд дій:

 • підключити пристрій до комп’ютера і дочекатися поки воно не визначиться в системі;
 • в будь-якому зручному браузері набрати в адресному рядку – і натиснути «Enter»;
 • прийде відповідь такого змісту: «{« result »:» FACTORY: ok »}»;
 • скачати альтернативні драйвера ZTEDrvSetup, для перекладу в режим діагностики;
 • в диспетчері пристроїв з’являться нові пристрої: ZTE Proprietary USB Modem, ZTE Diagnostics Interface і ZTE NMEA Device;
 • дивимося у властивостях всі пристрої. Нас цікавить номер порту і швидкість підключення до нього;
 • наступна дія – це завантажити файл diag1F40_F0AA.zip і розпакувати його;
 • в командному рядку переходимо в папку з розпакованим файлом і набираємо наступну команду: copy / b diag1F40_F0AA.bin COM_X, де COM_X – номер порту, на який підключений ZTE Diagnostics Interface;
 • будь-термінальної програмою підключаємося до агрегату. Можна використовувати гіпертерміналу Віндовс або ж програм PyTTY. Підключення проводиться пристрою ZTE Proprietary USB Modem по його COM-порту і швидкості підключення;
 • в терміналі виконується команда AT + ZCDRUN = 8, у відповіді буде повідомлення – «Close autorun state result (0: FAIL 1: SUCCESS): 1»;
 • потім; AT + ZCDRUN = F для збереження змін і виходу з режиму діагностики відповідь модему буде наступним – «exit download mode result (0: FAIL 1: SUCCESS): 1».

Тепер можна користуватися будь-сім-картою, але залишилося ще кілька фінальних штрихів: вибрати режим автоматичного підключення до мережі, вибрати режим роботи. Для вибору режиму роботи і автоматичного підключення до інтернету виконуються в браузері наступні команди:

Ось і всі налаштування, які необхідні для розблокування вироби від ZTE. Дій багато, але вони досить прості і послідовні.

Ссылка на основную публикацию