Роутер знижує швидкість інтернету, як виправити

Практично кожен користувач ПК помічав, що при використанні роутера значно падає швидкість передачі даних по мережі. Купуючи подібний пристрій, не завжди варто довіряти тому, що зазначено на упаковці. Багато виробників навмисно вказують значно завищені цифри. Давайте подивимося, що можна зробити, щоб збільшити швидкість інтернету.

Рішення проблеми з низькою швидкістю роутера

Слабке якість передачі даних може бути викликано десятками різних причин. Проблема може полягати в занадто великій відстані між пристроями або в неякісної прошивці роутера. Нерідко спад швидкості обумовлюється і некоректними параметрами, виставленими для роутера. Перш за все, потрібно обмежити кількість одночасно працюючих пристроїв, підключених до мережі, і зменшити відстань до маршрутизатора. Розглянемо дії, які можуть допомогти збільшити швидкість роутера.

Спосіб 1: Поміняти настройки маршрутизатора

Залежно від завдань, які ставляться перед роутером і від локального місцезнаходження пристрою відрізняються і задані маршрутизатора параметри. Знижена швидкість передачі може істотно погіршити працездатність безлічі програм, функції яких залежать від інтернету, тому вкрай важливо оптимально налаштувати всі конфігурації.

 1. Перш за все, вам слід відкрити будь-який браузер. Зробити це можна на будь-якому ПК, який має доступ в мережу.
 2. У порожній графі пошуку пропишіть IP-адреса пристрою під час роботи і натисніть на клавішу Enter. Зазвичай адреса має такий вигляд: 192.168.0.1 або ж 192.168.1.1. Незважаючи на те, що за замовчуванням найчастіше використовуються саме ці комбінації цифр, іноді можуть бути присутні й інші варіанти.
 3. Перед вами з’явиться вікно «Потрібно аутентифікація». заповніть графи “Ім’я користувача” і «Пароль», і натисніть кнопку «ОК». Якщо раніше ви не змінювали ніякі стандартні параметри, то в першому рядку слід писати «Admin».
 4. У наступній вкладці вам необхідно знайти розділ “Додаткові налаштування” і вибрати його.
 5. Знайдіть блок «Бездротовий режим», що знаходиться в лівому меню основного вікна.
 6. Натисніть на пункт «Налаштування бездротового режиму». Зазвичай він знаходиться першим у списку меню, що випадає.
 7. навпроти напису «Захист» виберіть значення «WPA / WPA2 Personal». Зазвичай саме воно і є рекомендованим до використання.
 8. У пункті «Шифрування» слід поставити прапорець навпроти варіанта AES. Якщо у вас був обраний який-небудь інший тип, швидкість не могла перевищити 54 Мбіт / с.
 9. При використанні досить нових пристроїв ви можете вибрати навпроти графи «Режим» пункт «Тільки 802.11n».
 10. Тепер вам потрібно визначитися з каналом, при цьому бажано вибирати найменш використовуваний варіант. Ви можете зупинитися на запропонованих радіоканалах, або скористатися будь-яким спеціальним софтом, щоб знайти ще менш завантажені варіанти.
 11. Наступний настроюється параметр «Ширина каналу». Ви можете завантажити з інтернету програми, які визначать найкраще значення для вас або ж просто змінити автоматичний режим на значення в 20 або 40 Мгц.
 12. Все що вам залишилося зробити – вказати потужність маршрутизатора. Врахуйте, що чим більше пристроїв, що підключаються і чим далі вони розташовані від роутера, тим більшу потужність необхідно виставляти в налаштуваннях.
 13. Натисніть на кнопку «Зберегти» для внесення змін до конфігурації.
 14. Поверніться до першого, що відкрилося перед вами вікно, і виберіть розділ “Додаткові налаштування”.
 15. Знайдіть пункт «WMM», і поставте прапорець навпроти напису “Увімкнути”.
 16. Не забудьте зберегти нові настройки роутера.

Спосіб 2: Зробити перепрошивку маршрутизатора

Радикальний метод, що дозволяє значно поліпшити працездатність безлічі відомих пристроїв – це перепрошивка. Практично всі виробники регулярно створюють доповнення, які здатні виправити безліч виникаючих помилок. Все що потрібно при цьому від користувача – не забувати встановлювати їх відразу ж після появи в мережі. Після того як прошивка роутера буде м
аксимально оновлена, ви самі помітите різницю в швидкості роботи пристрою.

Читайте також: Відключення Wi-Fi на роутері: покрокова інструкція Не виходить зайти в налаштування роутера (на адресу 192.168.0.1 або 192.168.1.1) Як посилити сигнал WIFI роутер легко і швидко? 10 способів! Чому телефон не підключається до WiFi

Процес перепрошивки дуже складний і не рекомендується до виконання звичайним користувачам. В рамках даної статті він розглянутий не буде.

Як ви змогли переконатися підвищити швидкість передачі даних через роутер не так вже й складно. Всі зміни в настройках робляться буквально протягом декількох хвилин, а завантажити оновлення з мережі зможе будь-який користувач ПК. Не слід забувати про те, що якщо ви женіться за максимально можливою швидкістю, використовуйте провідний інтернет. Він в будь-якому випадку буде значно швидше, ніж при роботі через маршрутизатор.

Ссылка на основную публикацию