РОБОТА З ТЕКСТОМ В GOOGLE ДОКУМЕНТАХ

РОБОТА З ТЕКСТОМ В GOOGLE ДОКУМЕНТАХ

Основною перевагою обчислювальної техніки перед іншою електронікою, полягає в гнучкості її використання. Персональний комп’ютер можна використовувати як мультимедійний центр, дивлячись фільми і граючи в ігри, а можна займатися серйозною роботою, набираючи текст або обробляючи графічні файли.

Так чи інакше, набір тексту є одним з основних призначень комп’ютера. Саме завдяки клавіатурі відбувається основна взаємодія користувача з машиною.

Набір тексту, одна з перших завдань, яке повинен освоїти користувач персонального комп’ютера. Працювати з текстом доводиться всім, незважаючи на вік і професію. Школярі друкують реферати, студенти працюють над курсовою, а дорослі, готують доповіді і набирають наукові праці.

Операційна система Windows за замовчуванням має встановлені інструменти для роботи з текстом, наприклад «Блокнот». На жаль, комфортно працювати в цьому додатку не представляється можливим. Є й інші програми, наприклад від Office від компанії Microsoft, яка є еталоном серед офісних програм. На жаль, дане програмне забезпечення платне і має ряд недоліків, наприклад, раптове закриття програми при якому втрачаються всі незбережені дані. Те ж саме відбувається і при раптовому відключенні комп’ютера.

Переваги Google Документів

Одним з основних переваг Google Документів полягає в регулярній синхронізації. Кожне надруковане слово, моментально зберігається на віддаленому сервері, завдяки чому, навіть при відключенні енергії, весь надрукований текст залишиться збереженим.

Незважаючи на те, що Документи запускаються в веб-інтерфейсі, працювати з файлом можна і без підключення до мережі. Найкраще, для роботи з цією функцією підійде браузер Chrome. Даний браузер підтримує Google Документи на програмному рівні.

Одним з найважливіших особливостей даного сервісу полягає в його платформ. Звичайно, найкраще запускати Документи в Chrome браузері, однак, також можна працювати з будь-якого іншого браузера. Більш того, Google Документи є одним з кращих додатків для набору тексту на операційній системі Android. Працюючи з документом на персональному комп’ютері, людина без праці може продовжити набирати текст на смартфоні. А завдяки голосовому введення, процес викладу своїх думок, значно прискорюється.

Останнє про що варто згадати, це робота з великою кількістю форматів. У Google Документах можна створювати презентації, таблиці, графічні файли і звичайно ж текстові документи. Закінчивши набирати текст, файл можна зберегти в один з популярних текстових форматів docx, odt, rtf, pdf і txt.

Початок роботи з документами

Інтерфейс сервісу максимально спрощений. Щоб скористатися Документами, необхідно увійти в свій обліковий запис на Gmail і на стартовій сторінці Google перейти в сервіс «Документи».

У вікні браузера розташовані створені раніше документи, щоб створити новий документ, необхідно клікнути по червоному кружечку в правому нижньому кутку. Крім того, всі сервіси Google синхронізуються між собою. Іншими словами, створити або відкрити текстовий файл можна з поштової скриньки або хмарного сховища.

Інструменти, надані в Google Документах, нічим не поступаються будь-якого іншого офісного додатком. Форматування, вибір шрифтів, вирівнювання, вставка таблиці і багато інших можливостей надає даний сервіс.

Завдяки тому, що Документи є продуктом пошукового гіганта Google, в даному сервісі визначаються помилки відповідно до пошуковими запитами користувачів, завдяки чому, можна перевірити текст на предмет помилок в нових і зарубіжних словах. На даний момент, жодна офісна програма не може визначати помилки в таких словах як: термопаста, відеокарта, флеш-накопичувач і інших рідкісних або сучасних словосполученнях.

При бажанні, скористатися голосовим уведенням можна і в веб-версії Документів, для цього необхідно перейти в розділ «Інструменти» і клікнути по пункту «Голосовий введення». Зрозуміло, для роботи голосового введення, потрібна наявність мікрофона або навушників з гарнітурою.

Якщо мікрофон відсутній, а працювати зі смартфона незручно, можна відкрити одночасно один і той же файл, після чого запустить голосове введення на телефоні і стежити за правильністю набору тексту на комп’ютері. Миттєва синхронізація дозволяє спостерігати за набором тексту без найменшої рассинхронизации.

Як уже писалося вище, зберегти текст можна в один з популярних форматів, наприклад, docx, формат Microsoft Office. Для збереження, необхідно перейти в розділ «Формат», після чого клікнути по розділу «Завантажити як». У меню, можна вибрати що цікавить користувача формат. З розділу «Файл» також можна відкрити один з перерахованих вище офісних форматів.

Мобільна версія Google Документів

Мобільна версія Документів, практично не поступається комп’ютерної версії. Сервіс оптимізований під екрани мобільних пристроїв, але як і раніше залишається впізнаваним. Той же синій дизайн, з червоною клавішею, для створення нових файлів.

Як і комп’ютерна версія, Документи на смартфоні можуть працювати і без підключення до інтернету. Набраний текст буде зберігатися в пам’ять телефону. Після підключення до інтернету, збережені файли автоматично синхронізуються з обліковим записом користувача.

Крім набору тексту, в оффлайн версії доступний і голосове введення, правда для цього необхідно заздалегідь завантажити голосовий движок.

Підводячи підсумки, можна відзначити, що Google Документи є дуже зручним сервісом, як для домашнього користування, так і для офісної роботи. Завдяки одній з можливостей Google Документів, доступ до тієї чи іншої файлу можна відкрити обраному користувачу. Іншими словами, над одним документом може працювати відразу кілька людей.

Ссылка на основную публикацию