Робота з клієнтом віддаленого робочого столу Remmina

Remmina Remote Desktop Client – найбільш зручний клієнт віддаленого, призначений, насамперед для віддаленого адміністрування комп’ютерів з різними операційними системами. Remmina підтримує протоколи RDP, VNC, NX, XDMCP і SSH, що дає можливість підключатися до робочих столів як Віндовс, так і Linux., А також і до інших систем, де використовується стандартний сервер VNC. Список підтримуваних протоколів можна розширити за допомогою зовнішніх модулів плагінів (plugins).

Установка клієнта віддаленого робочого столу Remmina

В основному, Remmina не входить до складу стандартних дистрибутивів Лінукс і встановлюється додатково. Для установки з командного рядка в Лінукс Ubuntu можна скористатися командою:

sudo apt-get install remmina

У графічному середовищі користувача можна скористатися Центром Додатків Ubuntu (Ubuntu Software Center).

У Лінукс Mint установку пакета Remmina, і при необхідності, додаткових модулів (plugins) можна виконати через Менеджер пакетів – «Меню» – «Менеджер пакетів». У рядку пошуку набрати «remmina».

У вікні зі списком пакетів зазначу галочками ті, які необхідно встановити. Так, наприклад, якщо планується віддалене підключення до робочих столів ОС Віндовс по протокле RDP (Remote Desktop Protocol), то крім основного пакету Remmina необхідно відзначити до установки пакет remmina-plugin-RDP. Додаткові модулі можна встановити відразу, або в будь-який інший момент часу. Оскільки Remmina досить компактна, є сенс встановити всі доступні модулі, щоб мати під рукою практично універсальний клієнт віддаленого підключення до різних робочих столів.

Після вибору необхідних для установки пакетів, натиснути кнопку «Застосувати ‘на панелі інструментів і дочекатися закінчення установки Remmina.

Практично так само виконується установка в Лінукс Mageia – Відкрити «Центр управління Mageia» – «Управління програмами» – «Установка і видалення програм». У полях фільтрів вибрати «Все» і в рядку пошуку набрати «remmina».

Відзначити галочками потрібні для установки пакети і натиснути кнопку «Застосувати». Погодитися з установкою додаткових пакетів для задоволення залежностей Remmina

Налаштування віддалених підключень в Remmina

Після запуску Remmina можна створювати профілі віддалених підключень:

Додаються для віддаленого підключення комп’ютери можна об’єднувати в групи, наприклад, по типу з’єднання або різновиду операційної системи. Для створення нового підключення використовується пункт меню «З’єднання» «Створити CTRL + N» або кнопочка панелі інструментів Remmina.

Для підключення до термінального сервера Віндовс використовується протокол RDP:

На вкладці «Основні» заповнюються поля з назвою підключення, типом протоколу і адресою сервера. При необхідності, можна задавати ім’я групи, облікові дані користувача, дозвіл і глибину кольору дисплея, а також є можливість відкрити загальний доступ до файлів і папок.

На вкладці «Додаткові» можна задати якість зображення на дисплеї, варіанти використання звукового обладнання і локального принтера. При необхідності, можна встановити режим роботи з запуском конкретного додатка, вказавши ім’я виконуваного файлу в поле «Запуск програми» і шлях до нього в поле «Шлях запуску». У такому режимі підключення, після реєстрації користувача на термінальному сервері, буде автоматично запущена зазначена програма. Завершення її роботи призведе до закриття RDP-підключення.

Режим запуску конкретного додатка може використовуватися для підключень до служб терміналів серверних ОС Віндовс, і дуже зручний для роботи, наприклад з програмою «1С Підприємство». Юзер відразу після підключення отримує доступ до заданого додатком, а не до робочого столу Windows. У разі ж необхідності тимчасового підключення до робочого столу, досить поставити галочку «Прикріпити до консолі (Windows 2003/2003 R2)».

Вкладка «SSH» дає можливість юзати для віддалених підключень тунель SSH, коли для обміну даними з віддаленим сервером використовується спеціально налаштований сервер ssh. Якщо такого сервера немає, то необхідно прибрати галочку «Включити тунель SSH». Зазвичай, необхідність в SSH – тунелі з’являється в тих випадках, коли треба забезпечити шифрування трафіку між сервером і клієнтом.

При підключенні до віддаленого робочого столу Віндовс, необхідно щоб на віддаленій системі працювала служба терміналів, був дозволений даний тип підключень і визначені користувачі, які мають на нього право.

Щоб дозволити ПК з Віндовс приймати RDP-підключення, відкрийте компонент Система в панелі управління. У Віндовс XP відкрийте вкладку «Дистан
ційні сеанси» і встановіть прапорець Дозволити віддалений доступ до цього комп’ютера. У Віндовс Server 2003 відкрийте вкладку «Віддалене використання» і встановіть прапорець Включити віддалений доступ до робочого столу. Натисніть кнопку OK. У Віндовс 7 / Vista вибрати Система – Налаштування віддаленого доступу і включити режим Дозволити підключення від комп’ютерів з будь-якою версією віддаленого робочого столу. Крім цього, треба налаштувати список користувачів, які мають дозвіл на підключення до віддаленого робочого столу даної системи і дозволити в налаштуваннях брандмауерів підключення на порт 3389 / TCP.

Для підключення до віддаленого робочого столу Лінукс використовується віддалене підключення по протоколу XDMCP.

Менеджери дисплеїв (DM – Display Manager) Linux-систем можуть налаштовуватися на підтримку X Display Manager Control Protocol (XDMCP) – протоколу, що забезпечує віддалене підключення графічних терміналів (X-терміналів) до графічного сервера (X-сервера). В даному випадку, в якості графічного терміналу використовується клієнт віддаленого робочого стола Remmina. Налаштований на віддалену роботу менеджер дисплея, повинен приймати вхідні підключення на UDP порт 177 (за замовчуванням) мережевого інтерфейсу локальної мережі. Налаштуваннями DM, як правило, даний тип підключень не вирішено з міркувань безпеки. Крім цього, для багатьох Лінукс – систем, також використовується запуск X-сервера з параметром, що відключає мережеві з’єднання (-nolisten tcp). Так що, перш, ніж підключатися до віддаленої графічної підсистеми Лінукс по протоколу XDMCP, необхідно дізнатися, що на ній слухаються порти 177 / udp і 6000 / tcp і якщо це не так, то змінити налаштування конфігурації. Для різних менеджерів дисплея використовуються свої настройки.

LightDM – менеджер дисплея, що використовується в останніх версіях Лінукс Ubuntu. Файли конфігурації розміщуються в системному каталозі / etc / lightdm. Основні настройки в файлі lightdm.conf. Для вирішення TCP-підключень до графічного сервера Ubuntu, треба в файлик конфігурації lightdm.conf додати рядок:

xserver-allow-tcp = true

Для вирішення віддалених підключень до менеджера дисплея треба додати секцію

[XDMCPServer] enabled = true

MDM – менеджер дисплея, що встановлюється за умовчанням в Лінукс Mint. Основний файлик конфігурації – /etc/mdm/mdm.conf. У версії Лінукс Mint 16 Petra, можливість віддаленого підключення по протоколу XDMCP відсутня.

KDM – основний файлик конфігурації В секції [Xdmcp] рядок Enable = false змінити на: Enable = true

Щоб зберігати вхідних з’єднань, параметр ServerArgsLocal = треба залишити порожнім. За замовчуванням, ServerArgsLocal = -nolisten tcp

GDM – основний файлик конфігурації /etc/X11/gdm/custom.conf. У секції [xdmcp] рядок Enable = false міняємо на: Enable = true

Подібним же чином налаштовуються та інші підключення. У разі використання VNC – вхідне підключення (VNCI VNC Incomming Connection) технологія віддаленого підключення дещо інша.

Remmina використовується в якості слухача VNC – клієнта (Listening VNC Viewer) і очікує вхідні повідомлення від сервера VNC на порт 5500 / tcp (за замовчуванням). Віддалене підключення виконується за ініціативою сервера VNC, наприклад, для RealVNC в Віндовс, це виконується з контекстного меню, що викликається клацанням правої кнопки мишки на іконці сервера і вибором пункту Add New Client або з командного рядка командою:

winvnc4.exe -connect 192.168.0.247 – підключитися до слухача VNC-клієнтові з IP-адресою 192.168.0.247

winvnc4.exe -connect Ubuntu13: 15500 – підключитися до слухача VNC-клієнтові Ubuntu13 на порт 15500 / tcp.

Після отримання інформації щодо під’єднання від сервера VNC в віконці Remmina відкриється робочий стіл Віндовс, або будь-який інший системи, на якій розгорнуто VNC-сервер.

При створенні підключення з використанням протоколу «SSH – безпечна оболонка», Remmina працює так само, як стандартний SSH-клієнт. При підключенні по протоколу «SFTP – захищена передача файлів», Remmina використовується в якості дуже простого SFTP-клієнта:

Кнопочки панелі інструментів вікна SFTP-клієнта служать для навігації, прийому ( «Завантажити») і передачі файлів ( «вивантажити») на віддалений сервер. Крім обміну файлами, є можливість запуску SSH-клієнта Remmina безпосередньо з поточної SFTP-сесії – кнопочка «Інструменти» (у вигляді шестерінки) – «Відкрити захищену оболонку SSH в новому терміналі». За допомогою даної ж кнопочки можна відкривати і нові сесії SFTP, наприклад, для роботи з різними каталогами, перемикаючись між ними в міру необхідності.

Ссылка на основную публикацию